Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V sobotu 18.9.21 odohrali naše kategórie ďalšie kolá tentokrát na domácom ihrisku, keď mladší a starší žiaci privítali súpera z Tornale a dorast nastúpil proti Veľkému Krtíšu. Najviac sa darilo našej kategórii U13, ktorá jediná vyhrala. Najviac sa podielal na výhre Jakub Buzak dvomi gólmi. Za kategóriu U15 dal dva góly aj Jakub Figura no stačilo to len na remízu 2:2.

IV.liga dorast U19 – 8. kolo

MFK Detva – MFK Veľký Krtíš 0:2 (0:0)

Zostava: D.Ostrihoň – Figura (C), T.Chabada, Piliar, Kminiak, T.Ostrihoň, S.Chabada, Fašanga, Morvay, Valocka, Wertheim (65.Suja) – Dian, Plch, Klinec

tréner Košút:

Dnešný domáci zápas proti Veľkému Krtíšu nám nevyšiel bodovo podľa našich predstáv. Herne, kombinačne sme boli o niečo lepší ako súper počas celého zápasu ale ako už viac krát pred tým nás opäť zradila koncovka. V prvom polčase sme nepremenili tri sľubné šance, súper nemal ani jednu a tak polčas skončil 0:0. Na začiatku druhého polčasu sme mali nájazd na bránu a strelu z vnútra šestnástky, ktoré sme zasa nepremenili a potvrdilo sa nedáš dostaneš, keď z následného útoku sme si dali vlastný gól. Potom sme inkasovali ešte raz po strele z diaľky, čomu predchádzala zbytočná strata lopty na našej polovici. Potom sme súpera zatlačili ku ich pokutovému územiu ale skórovať sa nám už nepodarilo a tak sme doma prehrali 0:2. Nemôžem chlapcom uprieť snahu a že hrali až do konca, avšak bez gólov sa vyhrať nedá aj keď šancí sme mali dostatok. Stratené body sa pokúsime získať späť v najbližšom zápase v Jesenskom.

od Františka Beňadika

II.liga SŽ U15 – 8. kolo

MFK Detva – FK Tornaľa 2:2 (1:0)

Góly: 9. a 49. Figura (obidva 11m)

Zostava: Sádovský – Martinský (C), Drdoš, Jedlička, Frejer (58.Sekereš), Figura (69.Chamuti), Konôpka, Ostrihoň, Chlebničan, Kučera (49. Gavurík), Solin

tréner Odzgan:

Dnes sme vedeli, že príde kvalitný super, ktorý bude hrať hlavne fyzický futbal. Vysporiadali sme sa s tým veľmi pekne a prvý polčas sme dominovali na lopte a hrali výborný futbal. V druhom polčase super zatlačil a snažil sa hru a výsledok stiahnuť na svoju stranu. Myslím, že môžeme byť zo svojim výkonom spokojný a hlavná slabosť na dnešnom zápase bol pán rozhodca, ktorý robil zbytočnú drámu. Budeme pokračovať v tom čo nás robí na ihrisku veľmi silným mužstvom a určite nepoľavíme. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho zápasu.

II.liga MŽ U13 – 8. kolo

MFK Detva – FK Tornaľa 4:1 (1:1)

Góly: 15. a 46. Buzak, 55. Ľalík, 59. Klinec

Zostava: M.Marcinek – Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Valev, Ľalík, Uhrin, T.Marcinek, Štork, Hedvigy

Tréner Pančík

Liga prípraviek:

U11: MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva 3:2

U10: MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva 0:4

U9: MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva 4:0

tréner Odzgan: Dnes sme cestovali na zápas ligy pripraviek do RS. Škoda, že sme si nepreniesli výkon z minulého zápasu a boli od začiatku mužstvo, ktorému sa ťažko behalo, trošku viazla spolupráca a miestami sa ukazovala malá chuť bojovať a hrať. Vieme načo máme a ja chcem od chalanov dostať na zápase zo seba všetko a hlavne to musia chciet aj hráči. Verím, že v ďalšom zápase si znova z chuti zabeháme a ukážeme, že vieme hrať skvelý behavý futbal. O týždeň sa vidíme na domácom ihrisku