Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend nastúpili z mládeže len prípravky a dorastenci. Naše žiacke kategórie U15 a U13 do Hnúšte nakoniec necestovali a zápasy teda museli byť z dôvodu covidu odložené. Dorast si po domácej prehre s Veľkým Krtíšom napravil chuť v Jesenskom kde sa premiérovo presadili Marek Fašanga a Dominik Murín. Prípravky si v nedeľu zmerali sily s MFK Dukla Banská Bystrica. 

IV.liga dorast U19 – 9. kolo

FK Jesenské – MFK Detva 0:2 (0:1)

Góly: 40.Fašanga, 49. Murín

Zostava: D.Ostrihoň – Figura (C), T.Chabada, Piliar, Kminiak, Murín, S.Chabada, Fašanga, Morvay (90.Dian), Valocka (69.Suja), Wertheim – A.Chabada

tréner Košút:

V Jesenskom sme hrali na malom ale kvalitnom ihrisku. Do zápasu sme vstúpili aktívne vypracovali sme si hneď viacero šancí ale zasa tá nešťastná koncovka. Skóre otvoril Fašanga výstavnou strelou do šibenice a tak skončil polčas 0:1. Druhý polčas kopíroval ten prví na rozdiel od toho, že domáci 2 krát ohrozili našu bránu, v ktorej kraľoval Daniel Ostrihoň. Druhý náš gól strelil Murín umiestnenou strelou spoza šestnástky. Mrzieť nás opäť môžu nevyužité šance. Od súpera si dovážame vydreté ale zaslúžené 3 body a odčilini sme domácu prehru s Veľkým Krtíšom.

Liga prípraviek:

U11: MFK Detva – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4

U10: MFK Detva – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3

U9: MFK Detva – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4

tréner Odzgan:

Odohrali sme ďalšie kolo ligy pripraviek prvý krát na domácom ihrisku. Prišiel k nám kváitny super z Banskej Bystrice. Snažili sme sa hrať vyrovnaný futbal a predvádzať peknú behavú hru. Miestami sa nám aj darilo avšak súper sa ukázal o niečo futbalovejší.

Chcem vyzdvihnúť silu jednotlivcov, veľká škoda že nie celého mužstva. Berieme si ponaučenie a do dalších zápasov sa budeme snažiť zmeniť prístup nás všetkých
Späť hore