Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend vyrazili naše kategórie na hosťujúce zápasy, kde sa chceli prezentovať dobrou hrou a výsledkami. Najviac sa darilo našej U15 v Krupine a dorastu, ktorý síce po hodnotení trénera mal slabší deň ale priniesol tri body. Naša U13ka v Krupine remizovala po góle Adama Ľalíka 1:1.

IV.liga dorast U19 – 7. kolo

TJ Slovan Dudince – MFK Detva 1:3 (0:1)

Góly: 11. Valocka, 62. J.Chabada, Morvay

Zostava: D.Ostrihoň – Figura (C), T.Chabada, J.Chabada, Dian (84.Klinec), T.Ostrihoň, S.Chabada, Fašanga, Morvay, Valocka, Wertheim – A.Chabada

tréner Košút:

Dnes sme do Dudiniec vycestovali v oklieštenej zostave bez viacero chorých a zranených hráčov. Na nerovnom teréne sme sa od začiatku prispôsobili súperovi a nepredvádzali sme hru ako doteraz. Polčas sme vyhrali gólom Valocku 0:1. Druhý polčas nás súper zatlačil pred našu šestnástku, kde postranný rozhodca domácim daroval vymyslenú penaltu, ktorou vyrovnali skóre. Potom sme sa herne zdvihli, pridali sme 2 góly, keď skóroval Ján Chabada a Norbert Morvay a nakoniec si dovážame od súpera 3 body. Tešiť nás môže len skóre, lebo hra nebola podľa mojich predstáv a ani podľa viacerých hráčov. Viacerí hráči podali priemerný výkon, niektorí milo prekvapili a niektorí hrali hlboko pod svoje schopnosti, takže o týždeň chceme doma zlepšiť hlavne herný prejav mužstva a vrátiť sa ku hre zo začiatku súťaže.

II.liga SŽ U15 – 7. kolo

MFK Krupina – MFK Detva 0:2 (0:0)

Góly: 56. Solin, 64. Hukel

Zostava: Sádovský – Orolin (39.Sekereš), Martinský (C), Jedlička, Frejer, Konôpka (65.Zošiak), Ostrihoň (65.Polakovič), Figura (55.Hukel), Chlebničan, Kučera, Solin (65.Berky)

tréner Odzgan:

Zápas sa zo začiatku hral v ľahkom tempe kde sme si aj tak vypracovali šance ale bohužiaľ zostali nevyužité. V druhom polčase sme chceli strhnúť skoré na svoju stranu. Opäť však bol ťažký začiatok a spasilo nás dnes vynikajúce striedanie Aďa Hukela ktorý ovládol ihrisko a behom chvíľky sme boli už na ihrisku vedúce mužstvo. Ťažký zápas ale som nesmierne rád, že sme to zvládli. Ideme ďalej.

II.liga MŽ U13 – 7. kolo

MFK Krupina – MFK Detva 1:1 (1:1)

Góly: 21. Ľalík

Zostava: M.Marcinek – Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Bršel, Ľupták, Valev, Chamuti, Ľalík, Uhrin, T.Marcinek, Štork, Hedvigy, Kučera – Tréner Pančík

Liga prípraviek U11,U10,U9

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Detva U11 1:3

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Detva U10 2:2

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Detva U9 0:4

tréner Odzgan: Chalani zobrali zápasy s úplnou vážnosťou a od začiatku ukazovali ako sa bude uberať tempo zápasov. Pekné akcie zakončené gólmi, chuť behať a hrať náš vytúžený futbal bol vidieť na ihrisku od začiatku. Veľmi vydarený vstup do novej sezóny a čo je hlavné, že sme mohli opäť pocítiť chuť súťažného zapasu. Zapasy skupiny U11 skončili 1:3. Nieje dôležitý výsledok ale hlavná vec je radosť a pocit z odvedenej práce na zápasoch. Veľmi pekne ďakujem chalanom za hru, ktorú predvádzali na ihrisku. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho kola.