Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Úspešný víkend odštartovali starší žiaci, ktorý odohrali tažký zápas proti Brusnu. O týždeň neskôr si poradili s Akademiou Hamšíka. Mladší s rovnakými súpermi taktiež víťazne a predčasne si zabezpečili víťazstvo súťaže. Dorast na víťaznej vlne. K ôsmej výhre po sebe U17 sa pridala aj U19, ktorá si zapísala druhú výhru po sebe. Muži taktiež na víťaznej vlne, keď vyhrali tretí zápas po sebe.

U13 

U19 

ŠK Prameň Kováčová – MFK Detva,Hriňová 2:3

Góly: 69. 85. Fašanga, 73. D.Jedlička

Zostava:  Sás – Chabada, M.Jedlička, Dian, Sedliak (C), Fašanga, Suja, Máliš , Solin, D.Jedlička, Gonda

tréner Košút: Prvý polčas v Kováčovej bol vyrovnaný, kedy sme si vypracovali dve gólové šance a súper jednu ale vďaka zákrokom brankárov góly nepadli. Druhý polčas tiež začal vyrovnane ale do vedenia po našom slabom dôraze v strede poľa a obrane sme inkasovali dva góly za pár minút. Napriek tomu sme sa nezlomili, ukázali sme silu kolektívu a zápas sme otočili dvomi gólmi Fašangu, druhý z 11 m kopu a Dávida Jedličku. V nadstavenom čase ale rozhodca odpísal pokutový kop pre domácich ale náš brankár Adam Sás vytiahol najkrajší a najdôležitejší zákrok zápasu, kedy penaltu chytil.
Chcem vyzdvihnúť chlapcov, že zvládli ťažký zápas po psychickej stránke ale aj fyzickej. Je to odraz zlepšeného herného prejavu z posledných zápasov. Sila a nezlomnosť mužstva sa ukázali v plnej kráse a domov si verzie dôležité tri body.

MFK Detva, Hriňová – TJ Máj Ružomberok Černová 4:2

Góly: 16. Wertheim, 20. Solin, 42. Fašanga, 45. Chabada

Zostava: Babic – Dian, Chabada (C), Jedlička,  Solin, Fašanga, Sedliak, Hriseňko, Wertheim, Čonka, Máliš

tréner Košút: Prvý polčas nám vyšiel podľa predstáv, kedy sme v defenzíve boli spoľahlivý, držali sme loptu, kombinovali a v ofenzívnej fáze sme boli nebezpeční a konečne efektívny, kedy sme strelili štyri góly, o ktoré sa podelili Wertheim, Solin, Fašanga a Chabada.
Do druhého polčasu sme už nenastúpili tak ako od začiatku zápasu, nechali sme súperovi viac priestoru a hra sa v strede poľa vyrovnala. Niekedy sme sa zbytočne zatiahli pred vlastnú šestnásku. Súper v druhom polčase skorigoval skoré dvomi gólmi ale už sme si víťazstvo ustrážili do konca zápasu.
Chcem chlapcom pogratulovať k druhému víťazstvu v rade a konečne vidieť na ich hre radosť.

U17 

ŠK Prameň Kováčová – MFK Detva,Hriňová 0:4

Góly: 50.Hronec, 70. Čonka, 73.Straka, 76. Chlebničan

Zostava:  Babic – Martinský, Chlebničan, T.Gonda (75.M.Gonda), , Sliacky, Orolin (63.Ostrihoň), Čonka, Hronec (C), Straka, Chamula, Frejer

tréner Košút: V Kováčovej sme si vyskúšali našu trpezlivosť a psychickú odolnosť nášho mužstva, nakoľko domáci sa od začiatku zatiahli na svoju polovicu pred pokutové územie s úmyslom brániť. V prvom polčase sme si vytvorili viacero šancí zo štandardných situácii ale aj vďaka súperovmu brankárovi sme ich nepremenili. V druhom polčase nám vyšiel rohový kop, kedy sa presadil Hronec. Chlapci sa upokojili a od tohto momentu sme hrali kľudnejšie. Vyšli nám pekné kombinácie po ktorých skórovali Kevin Čonka a Straka. Skóre uzavrel z 11 m kopu Chlebničan. Ďalšie čisté konto a 3 body znamenajú natiahnutie víťaznej série na 7 zápasov.

MFK Detva, Hriňová – TJ Máj Ružomberok Černová 2:1

Góly: 35.Jedlička, 68. Kamrla

Zostava:  Ostrihoň – Martinský, Chlebničan, T.Gonda, Sliacky, Hronec (67.Kamrla), Jedlička, Chamula, R.Gonda (78.Sekereš) , Frejer (C), Orolin (67.Figura)

tréner Košút: Proti kvalitnému súperovi sme sa od začiatku zápasu ťažko presadzovali v útočnej fáze, nakoľko súper dobre vykrýval stred poľa a pred šestnástkový priestor. Bol to vyrovnaný zápas od prvej do poslednej minúty. Do vedenia sa dostali hostia po nedôraze po rohovom kope ale do polčasu sme stihli vyrovnať po strele Orolina a dorážke Davida Jedličku. Do druhého polčasu sme išli streliť víťazný gól, čo sa nám podarilo po góle Kamrlu, ktorý bol na ihrisku 2 minúty. Bol to polčas o jednom góle, ktorý sme strelili my a ukázali sme o trochu väčšiu vôľu po víťazstve, čo znamená natiahnutie série na 8 výhier v rade.

Muži 

FKM Tornaľa – MFK Detva 2:3

Góly: 47. P.Kluka, 67. 75.Vilhan

Zostava: Sás – Piliar (90.R.Baran), Ďurica, Melicherčík, J.Kluka, Majchút, Vilhan, P.Kluka, Ľ.Baran (70.Mičo), Rapčan (C), Murín (59.Fašanga)

MFK Detva – OŠK Radzovce 4:1

Góly: 31. 67 P.Kluka, 52. Vilhan

Zostava: Sás – Piliar, Ďurica, Melicherčík, Mičo, Chabada (72.Fašanga), Vilhan, P.Kluka, Ľ.Baran (77.R.Baran), Rapčan (C), J.Kluka (40.Murín)

Späť hore