Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

U19 

MFK Detva, Hriňová – FK Brezno 1:2

Góly: 84. Solin

Zostava: Babic – Dian, Sedliak, Fašanga, Solin, Máliš, Suja, Orolin, Wertheim (C), Čonka, Hulák

tréner Košút: Aj v domácom zápase, ako veľa krát v jarnej časti sme sa zasa nepredstavili v kompletnej zostave, mužstvo museli doplniť 4 hráči z mladšej kategórie. Hráči aj napriek tomu bojovali až do konca. Hlavne nám absentoval 3 strední obrancovia, ale Fašanga so Sedliakom ich nahradili. Od prvej do poslednej minúty bol zápas vyrovnaný. Súper využil naše dve chybičky, po jednej v každom polčase, ktoré využil. Veľmi sme chceli výsledok zvrátiť alebo aspoň vyrovnať ale podarilo sa nám streliť už lej jeden gól Tomášom Solinom. Aj tak chcem hráčom poďakovať za zápas, pre niektorých to bol posledný v kategórii U19 a všetkým hráčom, čo nastúpili v tejto kategórie chcem poďakovať za celú sezónu, ktorá nebola podľa predstáv, hlavne z dôvodu dochádzky ale bojovali sme až do konca. Práve z dôvodu neúčasti viacerých hráčov, nevycestuje táto kategória na posledný zápas do Čadce.

U17 

MFK Detva, Hriňová – FK Brezno 0:0

Zostava:  Ostrihoň – Martinský, Chlebničan, T.Gonda, Sliacky, Jedlička, Chamula, Hronec, Frejer (C), Orolin , Kamrla (54.Sekereš)

tréner Košút: Proti kvalitnému súperovi sme nastúpili trochu s rešpektom a to sa s nami ťahalo celý prvý polčas. Súper mal prevahu v strede poľa ale ani on, ani my sme si čistú šancu nevypracovali. V polčasovej prestávke sme si povedali, že musíme byť spoľahliví v defenzíve a nebezpečnejší v ofenzíve. V druhom polčase sme to od začiatku aj začali plniť, prebrali sme iniciatívu a obraz hry sa z našej strany pozitívne zmenil. Súper si vypracoval jednu šancu avšak náš Dávid Jedlička mal dve minúty pred koncom 100% šancu, ktorú mu ale súperov brankár chytil. Preto v kvalitnom zápase, kedy kvalitou by sa vyrovnal vyššej súťaži, sa zrodila zaslúžená remíza. Veľké pozitívum je neinkasovaný gól a 10 zápas bez prehry v rade. Krásnu sériu ideme a chceme predĺžiť v poslednom zápase v Čadci.

Muži 

MFK Detva – FK Brezno 2:3

Góly: 22. 37. P.Kluka

Zostava: D.Ostrihoň – R.Baran (75.Košút), Chabada (54.Pančík), Melicherčík, Mičo, Rapčan (C), Piliar, Murín, T.Ostrihoň (67.Ďurica), P.Kluka, Ľ.Baran (54.Fašanga)

Späť hore