Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Anglický týždeň pokračoval pre dorastencov. Mladšia U17 zaknihovala šiestu výhru po sebe, keď doma porazili Krásno nad Kysucou a Rimavskú Sobotu. Starší dorast prišiel o víťazstvo v poslednej minúte. Žiaci si doma poradili s Krupinou, Starší vyhrali 3:1 a mladší 5:2. Muži zvládli ďalší domáci zápas po výsledku 2:0 proti Slovenským Ďarmotám. Mladší žiaci B doma nestačili na Zvolen.

U13 

U19 

MFK Detva, Hriňová – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:1

Góly: 63. Jedlička

Zostava:  Sás – Chabada, Jedlička, Dian, Sedliak, Fašanga (C), Suja, Máliš , Solin, Hriseňko, Wertheim (88.Čonka)

MFK Detva, Hriňová – MŠK Rimavská Sobota 0:1

Zostava: Sás – Dian, Chabada, Jedlička, Máliš, Solin, Suja (C), Fašanga, Sedliak, Hriseňko, Wertheim

tréner Košút: Druhý dvojzápas doma sme sa ukázali v omnoho lepšom svetle ako minulý týždeň. Herný prejav do obrany ale aj do útoku sa podstatne zlepšil a súperom sme boli nie len že vyrovnaným súperom ale aj počas väčšej doby aj lepším. S Krásnom sme dokonca viedli gólom Martina Jedličku ale po našej netakticej chybe sme inkasovali vyrovnávajúci gól v 90 min. S Rimavskou Sobotou sme mali asi 3 vyložené šance, z ktorých sme gól nedali, súper nemal skoro nič ale zasa po našej hrubej individuálnej chybe sme inkasovali v 78 min. Aj tak chcem chlapcom poďakovať a podporiť ich do ďalších zápasov. Pozitívum je zlepšenie herného prejavu celého mužstva, len nám chýbajú gólý.

U17 

MFK Detva,Hriňová – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 6:0

Góly: 14. Čonka, 50. 61. Kučera, 63. 68. Jedlička, 77. Ostrihoň

Zostava:  Babic – Martinský, Chlebničan, T.Gonda (C), , Sliacky (49.Kučera), Orolin (63.Kamrla), Čonka, Hronec (49.Sekereš), Jedlička (74.Ostrihoň), Straka (74.Hulák), Chamula

MFK Detva, Hriňová – MŠK Rimavská Sobota 4:1

Góly: 20. Čonka, 24. Hronec, 30. T.Gonda, 40. Sliacky

Zostava:  Ostrihoň – Martinský, Chlebničan (C), T.Gonda, Sliacky, Hronec (55.Kamrla), Jedlička (75. M.Gonda), Čonka (75.Polakovič), Straka, Chamula (55.Orolin), R.Gonda (69.Sekereš)

tréner Košút: Druhý anglický týždeň sme odohrali dvojzápas doma. V oboch zápasoch sme diktovali hru, súperov sme nepustili do žiadnej šance, ktorú by si vypracovali. Jediný gól s Rimavskou Sobotou sme inkasovali po našom menšom zaváhaní a nedorozumení v obrane. Aj keď sme inkasovali prvý, do polčasu sme výsledok otočili a v takýchto momentoch ukázalo mužstvo svoju silnú stránku a to nezlomnosť, sebavedomie a vôľu vyhrať, pričom si za víťazstvami išli každý na dno svojich síl. Budem sa znovu opakovať ale výsledky hovoria jasne, tieto aj odrážajú dianie na ihrisku a zaknihovali sme v jarnej časti z 9 zápasov 7 víťazstiev, z toho 6 v rade.

Muži 

MFK Detva – FK Slovenské Ďarmoty 2:0

Góly: 25. 83. P.Kluka

Zostava: Sás – Piliar (71.Murín), Melicherčík, J.Kluka (75.Fašanga), Mičo, Majchút, Chabada, Rapčan, Vilhan, P.Kluka, Ľ.Baran (63.Wertheim)

Späť hore