Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V nedeľu odohrali svoje prípravné zápasy muži a dorast. Viacej sa darilo mužom, keď v „derby“ porazili MFK Spartak Hriňová 4:6. Dorastenci odohrali svoj zápas proti mužom zo Stožku, kde prehrali 3:0. Obidva zápasy zhodnotili tréneri svojich kategórií tréner Kamas a tréner Košút.

Muži nedeľa 31.7.22

MFK Spartak Hriňová – MFK Detva 4:6

Góly: 3x Tužinský, 2x Ľ.Baran, J.Chabada

Zostava MFK Detva: Lakota, J.Chabada, Rapčan, Sekereš, Vilhan, Ďurica, Melicherčík, P.Kluka, Tužinský, R.Baran, Ľ.Baran

Striedali: Melich, Berkeš, Michálik , Šťastný, Marcinek, Suja, Figura

Tréner Kamas: Hodnotenie zápasu by som rozdelil do 3 fáz. V prvej sme neboli spokojní s našim výkonom počas celého polčasu sme sa nevedeli dostať k tomu čo by sme chceli hrať.  V druhej fáze a to od úvodu 2.polčasu do cca 75. minúty sme sa priblížili k želanému výkonu. V tomto úseku sme nielen, že neinkasovali ale, rozhodli o výsledku stretnutia štyrmi gólmi do siete dovtedy dobre hrajúceho súpera. Záver stretnutia a posledná fáza nám nevyšla najmä z dôvodu veľkého počtu striedaní, kde väčšina hráčov už nehrala na svojich pozíciách. Chceli sme dať príležitosť každému , čo bolo dosť náročné na organizáciu hry.  Poďakovanie patrí každému aj napriek rozpačitému záveru kde sme inkasovali 3 krát z toho dvakrát z penalty zlým vyriešením situácií pred nimi. Chyby sa, ale stávajú a my ďalej budeme pracovať, aby ich bolo čo najmenej.  Už o týždeň nás čaká 1.kolo nového ročníka v Poltári a po krátkej príprave sme odhodlaní urobiť maximum pre lepšie výsledky počas nastávajúcej sezóny. Ďakujeme aj divákom, ktorí sa prišli pozrieť a je pre nás radosť vidieť známe tváre na tribúnach. Želaním je nech ich je čo najviac.

Dorast U19 nedeľa 31.7.22

OŠK Stožok muži – MFK Detva U19 3:0

Zostava MFK Detva: D.Ostrihoň – Suja, Kminiak, T.Chabada, Dian, Murín, Fašanga, S.Chabada, A. Chabada, Wertheim, T.Ostrihoň

Striedali: Gonda – Jedlička, Solin, Hriseňko.

Tréner Košút: Dnes sme s dorastom U19 odohrali prvý prípravný zápas pred novou sezónou s mužmi zo Stožku. Chcem na začiatok pochváliť obe mužstvá za slušnú hru, bez zákerných a tvrdých zákrokov. Hra bola na začiatku zápasu vyrovnaná, pričom postupne domáci prevzali hru a dali prvý gól, pričom my sme svoju šancu na začiatku zápasu nevyužili. Potom sa hrá vyrovnala ale sme inkasovali z rohového kopu po našom nedôraze. Do druhého polčasu sme vystriedali štyroch hráčov ale na priebehu zápasu to nebolo poznať aj keď nastúpili mladí hráči z vlaňajšej U15 a jeden nový hráč. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, čo bolo po kondičnej stránke v poriadku. V druhom polčase sme ešte inkasovali tretí gól ale ani to nás nezlomilo a ku koncu zápasu sme dokonca domácich zatvorili pred ich šestnástkou, vytvorili sme si šancu a niekoľko striel ale škoda pre nás, že sme nestrelili gól, ktorý by si hráči zaslúžili. Zápas hodnotím kladne po kondičnej stránke, taktiež po taktickej stránke ale menej už po stránke efektivity v zakončení a v riešení finálnych prihrávok. Rozdiel medzi mužským a dorasteneckým futbalom bolo vidieť hlavne v premieňaní šancí, riešení ťažkých situácií a naším rešpektom voči súperovi.