Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V sobotu odohrali naši dorastenci U19 prípravný zápas v Kalinove. Zápas skončil vysokým výsledkom 1:9. V nedeľu začal prvý zápas 5.ligy mužov, keď naše áčko cestovalo do Poltára. Po jedinom góle v zápase sme prehrali 1:0. Prípravné zápasy odohrali v pondelok aj kategórie U13,U11 a U10 proti FK Limbach.

Sklotatran Poltár – MFK Detva 1:0 (0:0)

Zostava MFK:  Lakota – Strelec, J.Kluka, Sekereš (C), Vilhan, Ďurica, Rapčan, R.Baran. J.Chabada, Tužinský, P.Kluka

tréner Kamas: Zápas, v ktorom by sme si po bojovnom výkone zaslúžili aspoň bod sme nakoniec prehrali po azda jedinej strele súpera v druhom polčase a našom menšom zaváhaní v obrane. V prvom polčase sa hralo hore dole v dobrom tempe. Súper hrozil najmä po štandardných situáciách a náznaky šancí likvidovala obrana či včasným vybehnutím brankár Lakota. Počas celého zápasu musíme byť kvalitnejší a nebezpečnejší v pred finálnej fáze a v koncovke ak chceme bodovať vo viacerých zápasoch. V závere zápasu po inkasovanom góle sme sa snažili vyrovnať no bohužiaľ sa nám to nepodarilo aj napriek tomu, že sme celý druhý polčas boli lepším mužstvom odchádzame bez bodov. Hráčom ďakujem za zodpovedný a bojovný výkon a ak budeme pokračovať ďalej poctivo v tréningoch minimálne tak ako doteraz výsledky sa určite dostavia. Už 10.8. v stredu o 17:00 nás čaká pohárový zápas proti Podkoniciam a v nedeľu 14.8. v rovnakom čase domáci zápas s Medzibrodom. Budeme radi ak nás prídete podporiť.

TJ Baník Kalinovo U19 – MFK Detva U19 1:9

Góly: 3x Wertheim, Hriseňko, A.Chabada, Kminiak, Murín, Chamula, Kučera

Zostava MFK: D.Ostrihoň – Solin, Jedlička, Kminiak, Suja, A.Chabada, Fašanga, Murín, Hriseňko, Wertheim, Kučera – Chamula

tréner Peter Košút: Máme za sebou ďalší prípravný zápas s rovesníkmi z Kalinova, prihlásenými vo IV. lige Juh. Od začiatku zápasu sme preberali hru pod našu kontrolu a boli sme skoro z každej situácii gólovo nebezpeční počas celého zápasu. Nastúpili sme v základnej zostave s dvomi hráčmi ročník 2007, a dvomi hráčmi ročník 2008, ktorí si svoje miesto zastali. Bolo vidieť z našej strany väčšiu vyhratosť, lepšiu prácu s loptou a hlavne kondíciu, keď celý zápas sme v náročnom teple odohrali v slušnom tempe. Súper nás v obrannej fáze veľmi nepreveril a aj tie situácie okrem jednej sme slušne vyriešili. Viac ma teší hra v ofenzíve, kedy sme si vypracovali veľa gólových príležitostí a striel, z ktorých sme 9 premenili. Od 75 min. sme sa už viac zamerali pri hre pred súperovou šestnástkou na prípravu 100% góloviek a asi 2 sme využili. Niektoré góly padli po nádherných prihrávkach z krajných priestorov alebo po kolmých prienikových prihrávkach. Naša hra na ihrisku bola dobre organizovaná a získavali sme vo všetkých zónach veľa lôpt, hlavne pri vysokom napádaní. Ešte by som očakával z našej strany viac trpezlivosti pred súperovou šestnástkou a príprave šancí. S efektivitou som spokojný, keď sa presadil hetrikom Enriko Wertheim, nový hráč Nicolas Hriseňko a aj najmladší Danyel Kučera s Dávidom Chamulom. Súperovi treba poďakovať za slušný zápas a kvalitné ihrisko.

MFK Detva U13 – FK Limbach U13 6:3

MFK Detva U11 – FK Limbach U11 4:8

Zostava MFK: Slanina – Fašanga, Holý, Zlatoň, Kukuliak, Sekereš, Rapčan, Hronček, Dianiška, Machava, Gondáš, Záchenský

MFK Detva U10 – FK Limbach U10 10:13

Zostava MFK: Petrus Ľalík,Kučera,Melich,Paiš, Kukuliak,Golian,Giertli, Ľupták,Machava,Vilhan

Späť hore