Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend pokračovali žiacké, dorastenecké zápasy a tiež zápas mužov. V sobotu cestovali žiaci do Dudiniec a priviezli všetky body po výhre 0:1 a 0:9. Dorast cestoval do Krásna nad Kysucou kde prehral obidva zápasy výsledkami 5:0 a 2:0. Muži privítali doma Partizán Čierny Balog a pripísali si druhú výhru v sezóne po výsledku 4:1. “Béčko“ žiakov odohralo dva zápasy s dvomi výhrami.

16.9.23 U19

TJ Krásno nad Kysucou – MFK Detva, Hriňová 5:0

Zostava MFK: Ostrihoň – Chabada (C), Kminiak, Dian, Sedliak, Fašanga, Solin, Máliš, Martinský, Orolin, Kučera

16.9.23 U17

TJ Krásno nad Kysucou – MFK Detva, Hriňová 2:0

Zostava MFK: Babic – T.Gonda, R.Gonda (C), M.Gonda, Chamuti. Sekereš, Figura, Kamrla, Hulák

16.9.23 U15

Slovan Dudince – MFK Detva 0:1

Zostava MFK Detva: Adamec – Štork, Novák, Hukel (64.Húšťava), Klinec, Kučera, Drdoš (C), Ostrihoň, Valev, Bršel, Petrovič (36.Uhrin)

Góly: 43. Bršel

tréner Odzgan: Na zápas do Dudiniec sme cestovali bez viacero hráčov ale ani to chalanov nezlomilo a snažili sa podať kvalitný výkon. Hrala sa celkom vyrovnaná partia no na lopte sme boli oveľa častejšie ako náš súper. Hra sa odohrávala väčšinou v strede ihriska kde sme sa snažili využiť priestor no miestami sa nám to nedarilo a ťažko sme sa presadzovali v útočnej fáze. Po zmene strán sme spravili zmenu no stále sa však obraz hry nezmenil. Držali sme loptu ale smerom dopredu sme neboli veľmi nebezpečný. Po peknom vysunutí a skvelej finálnej prihrávke sme sa však radovali z gólu a môžem povedať, že zaslúžene. Po tomto presnom zásahu to bol ešte väčší boj a ukľudnenie sme mohli pridať pár minút po góle no samostatný nájazd sme nevyužili. Domáci nás následne zatlačili ale skvelo zasiahla naša obrana a 100% šancu zneškodnil náš výborne chytajúci brankár. Po bojovnom výkone kde sme miestami išli aj cez bolesť musím uznať, že chalani si to zaslúžili. Som veľmi rád, že sa vieme povzbudiť a ukázať na ihrisku v dobrom svetle aj keď máme viac absencií. Vydreté víťazstvo no o to viac teší. V neposlednom rade by som chcel oceniť chalanov, ktorí pomohli v mladšom doraste U17 a určite si nespravili hanbu. Práveže naopak, možno aj oni pojdu príkladom starším, že futbal treba hrať hlavne srdiečkom a bez chcenia a túžby to nepojde. Klobúk dole.

16.9.23 U13

Slovan Dudince – MFK Detva 0:9

Zostava MFK Detva: Kuric – Hazucha, Murín (C). J.Gondáš, Babic, Budinský, Bystriansky, Sliacky, Fekiač, Hronček, M.Gondáš, Dianiška, Nemec, Kamenský, Kováč, Šimo, Kucej

Góly: 12. 27. 60 Sliacky, 28. Nemec, 29. 46. Budinský, 33. Fekiač, 38. Murín, 58. Hronček

tréner Odzgan: Keď neberiem do úvahy výsledok tak dnešný zápas bol čo sa týka pohybu a hry slabší ako tie pred tým. Nechcem aby sme sa uspokojili s hrou, práve naopak, musíme sa zlepšovať od zápasu k zápasu. Verím, že tento výkon zlepšíme o 100% a znova predvedieme hru kde sa bavíme futbalom.

16.9.23 U13 “B“

MFK Spartak Hriňová – MFK Detva 3:5

Zostava MFK Detva: Labák – Rapčan, M.Kukuliak, Fašanga, T.Kukuliak, Vilhan, Machava, Košút, Suja, Turcovský, Slanina,  Hric, Babik, Komenda

Góly:  5. M.Kukuliak, 18. T.Kukuliak, 33. 43. Turcovský, 38. v

17.9.23 Muži

MFK Detva – Partizán Čierny Balog 4:1

Zostava MFK: Ostrihoň – Mičo (71.Piliar), J.Kluka, Sekereš (C), Ľ.Baran, J.Chabada (71 R.Baran), Murín, Melicherčík (78.T.Ostrihoň), Vilhan, Rapčan (78.Berkeš), P.Kluka (46.S.Chabada)

Góly: 8. Baran, 30. Melicherčík, 43. Rapčan, 67. Sekereš

tréner Kamas: Od úvodu sme začali aktívne, keď už v prvej minúte skóroval Mark Vilhan avšak asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry. O chvíľu sme sa už radovali z úvodného gólu. Po nakopnutej lopte za obranu od Jána Kluku súperov brankár fauloval Rapčana. Nariadenú penaltu bezpečne premenil Ľuboš Baran. Šance po našej menšej koncentrácii mal aj súper no výbornými zákrokmi nás podržal brankár Daniel Ostrihoň. Opäť sme skórovali a opäť bolo odmávané postavenie mimo hry Markovi Vilhanovi. Druhý a tretí gól sme strelili po takmer po indentickom prieniku z krídla od Ľuboša Barana, keď v prvom prípade naservíroval loptu Andrej Melicherčíkovi a v druhom Radovi Rapčanovi. Polčas sme vyhrali 3:0. V tom druhom sme chceli nadviazať na aktívnu hru čo sa nám však po prestriedaní príliš nepodarilo. Na 4:0 zvýšil Jozef Sekereš hlavou. Po našej strate v strede ihriska uzavrel súper skóre zápasu. Ďakujem každému kto dnes pomohol s organizáciou, hráčom a v neposlednom rade divákom, ktorí prišli a chodia pravidelne aj keď sa nám nie vždy výsledkovo zadarí. Stále by si želáme, aby ich bolo viac, ale sme vďačný aspoň za tých čo sú s nami stále.

18.9..23 U13 “B“

MFK Detva – OŠK Stožok 2:0

Zostava: Labák – Rapčan, M.Kukuliak, Fašanga, T.Kukuliak, Vilhan, Machava, Turcovský, Slanina,  Hric, Babik, Hronček, Gondáš, Dianiška, Záchenský, Babica

Góly:  29. Dianiška, 52. Hronček

Späť hore