Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Žiaci pokračujú vo skvelých výkonoch aj naďalej, naposledy si poradili so súpermi MFK Nová Baňa a MFK Krupina s jednoznačnými výsledkami. Starší dorast s prvou domácou výhrou proti Bánovej, vonku ešte na výhru čakajú, keď prehrali proti Rimavskej Sobote. Mladší dorast s rovnakými súpermi bodoval len doma remízou 0:0. Muži odohrali dva zápasy vonku a doniesli jeden bod za remízu 3:3 v Málinci.

23.9.23 U15

MFK Detva – MFK Nová Baňa 6:1

Zostava MFK: Adamec – Sekereš (62.Kučera), Novák, Hukel, Klinec (62.Petrovič), Figura, Drdoš, Ostrihoň, Chamuti, Bršel (52.Valev), Kamrla (C)

Góly: 17. Drdoš, 54. 58. 67. 70. Kamrla, 57. Figura

tréner Odzgan: V tomto zápase sme vedeli, že to nebude nič ľahké a možno aj to prispelo ku našemu nervóznemu začiatku. Hra v prvom polčase sa odohrávala na súperovej polovici ihriska. Jediná zhoda chýb pred našou 16kou a ako to u nás býva zvykom tak bol z toho doslova darovaný gól. Štýl hry sa však nezmenil a stále sme mali hru pod kontrolou aj keď to bolo neustále z nádej strany akési zbrklé,nervózne. Podarilo sa nám však zaslúžene vyrovnať ešte do polčasu. V druhom dejstve sme chceli opäť byt hlavne silný na lopte a vyvarovať sa chybám, ktoré sme robili hlavne v útočnej fáze. Našim úsilím bola vybojovaná penalta, ktorú sme však zahodili. Nezlomilo nás to, skôr naopak začali sme byt efektívny v koncovke a hlavne góly, ktoré sme dali boli po našej skvelej, rýchlej kombinačnej hre, ktorú neustále trénujeme. Niekedy nám trvá dlhšie pochopiť, čo je dôležité robiť v zápase hlavne pred 16kou súpera ale som rád, že to prišlo v ten pravý okamih. Veľmi si cenním chalanov, že to po zahodenej 11ke nevzdali ale ich aj táto situácia nakopla ku tejto predvedenej hre. Zaslúžene víťazstvo, pretože vyhralo družstvo, ktoré hralo futbal za akéhokoľvek stavu a to sa mi veľmi páči. Vždy sa verím budeme prezentovať kombinačným futbalom, ktorý koniec koncov je veľmi jednoduchý a pri nepoľavení v TJ alebo zápasoch aj účinný.

23.9.23 U13

MFK Detva – MFK Nová Baňa 5:0

Zostava MFK: Kuric – Hazucha, Murín (C). Babic, Budinský, Bystriansky, Sliacky, Hronček, M.Gondáš, Dianiška, Nemec, Kamenský, Kováč, Šimo, Kucej, Škoda

Góly: 11. Babic, 17. 47. Budinský, 33. Hronček, 53. Sliacky

tréner Odzgan:

16.9.23 U19

MFK Detva, Hriňová – TJ Jednota Bánová 4:2

Zostava MFK: Sás-  Chabada , Jedlička, Dian, Sedliak, Fašanga 86. Nosáľ), Solin, Máliš, Hriseňko, Čonka, Suja

Góly: 43. 60. 64. Solin, 48. Fašanga

tréner Košút: Na mokrom domácom trávniku nám prvý polčas ušiel pomedzi ruky, kedy súper z Bánovej po našich chybách išiel do vedenia 0:2. Následne po tečovanej strele znížil Tomáš Solin. Dovtedy sme vo všetkom za súperom zaostávali. V polčasovej prestávke sme si povedali že ideme otočiť výsledok, dali ste si poradiť a v druhom polčase sme zrazu boli lepší v kombinácii, ponuke, pohybe a v zakončení, keď sme vyrovnali Marekom Fašangom a ďalšie dva góly pridal z ľavej strany opäť Tomáš Solin. Mokrý terén po daždi nám viac vyhovoval a využili sme to.

16.9.23 U17

MFK Detva, Hriňová – TJ Jednota Bánová 0:0

Zostava MFK: Ostrihoň- T.Gonda, R.Gonda (C), M.Gonda (65.Zošiak), Hulák, Chamula, Martinský, Orolin, Frejer, Čonka, Sliacky

tréner Košút: Na mokrom rozbitom domácom trávniku od úvodu sme súpera z Bánovej nepustili do šancí a naopak sme si ich počas zápasu vypracovali viac, ale zasa sme to nevyužili na strelenie gólu. Boli sme počas celého zápasu zodpovední v obrane, kombinačnejší v strede poľa a nebezpeční v ofenzíve. V tomto zápase nám mokrý terén po daždi skôr uškodil, nakoľko sme mohli gólové príležitosti vyriešiť lepšie a preto zápas skončil 0:0. Obom kategóriám patrí veľké uznanie ako oba zápasy hráči zvládli, bolo vidieť radosť z futbalu, bojovnosť, srdce a nakoniec únava z dobre vykonanej práce. ĎAKUJEM za odvedenú robotu

24.9.23 Muži

TJ Jednota Málinec – MFK Detva 3:3

Zostava MFK: Ostrihoň – Mičo (87.Ostrihoň), J.Kluka, Sekereš (C), Ľ.Baran (87 R.Baran), J.Chabada, Murín (82.S.Chabada), Melicherčík (82.Berkeš), Vilhan, Rapčan, P.Kluka (58.Piliar)

Góly: 13.P.Kluka, 23. Ľ.Baran, 73. Mičo

tréner Kamas: Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre smerom dopredu. Inkasovali sme v úvode po chybe v strede obrany. Som rád, že nás to nepoložilo a dokázali sme veľmi skoro odpovedať keď Rado Rapčan hruďou nabil na volej Peťovi Klukovi, ktorý to trafil z hranice 16 tky ideálne. Do vedenia sme išli po samostatnom prieniku stredom ihriska , ktorý Ľuboš Baran zakončil umiestnenou strelou po zemi k tyči. Šance sa striedali na obidvoch stranách, keď jednu zo svojich súper premenil a vyrovnal. Druhý polčas už toľko šancí nebolo,vo väčšom počte sme síce obsadzovali vlastnú polovicu no dostávali sme sa tým pod tlak. Inkasovali sme a do vedenia išlo opäť domáce mužstvo. Znovu sa nám podarilo vyrovnať tentokrát po utešenej strele od brvna skóroval Peťo Mičo. V závere sme sa úspešne ubránili aj napriek prísnym dvom žltým kartám a následnej červenej pre Marka Vilhana , kde si dovolím tvrdiť, že minimálne jeden zákrok nebol ani faulom. Naopak likvidačné zákroky domácich hráčov boli ocenené len žltou. Na divný meter niektorých rozhodcov si bohužiaľ musíme asi zvyknúť. Ďakujem každému kto bol dnes toho súčasťou a najmä hráčom, že tlak v závere zvládli a zápas odmakali.Zaslúžený, vydretý bod sme doviezli domov a teší nás, že sme tak zavŕšili úspešný víkend bez prehry všetkých tímov MFK Detva.

28.9.23 U13 “B“

MFK Zvolen “B“ – MFK Detva 8:3

Zostava: Labák – Rapčan, Fašanga, T.Kukuliak, P.Machava, Turcovský, Slanina,  Hric, Babik, Hronček, M.Gondáš, Záchenský, Babica, M.Machava, Marcinek, J.Gondáš (C)

Góly:  13. P.Machava, 16. 18. Slanina

30.9.23 U19

MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva, Hriňová 4:1

Zostava MFK: Babic- Chabada , Kminiak, Jedlička, Dian, Sedliak (75.Nosáľ), Fašanga, Solin, Máliš, Suja (75.Čonka), Wertheim (C)

Góly: 76. Solin

16.9.23 U17

MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva, Hriňová 3:2

Zostava MFK: Ostrihoň- T.Gonda, R.Gonda, Hulák, Chamula, Martinský (C), Frejer, Sliacky, Straka, Kamrla (78.Polakovič), M.Gonda (65. Zošiak)

Góly: 12. vlastný, 76. Frejer

1.10.23 U15

MFK Krupina – MFK Detva 2:6

Zostava MFK Detva: Adamec – Sekereš (57.Uhrin), Novák, Hukel, Klinec (65.Marcinek), Valev (27.Kučera), Drdoš (C), Ostrihoň, Chamuti (57.Štork), Bršel, Kamrla (65.Petrovič)

Góly: 4. 46. Kamrla, 20. 44. Bršel, 45. 65. Ostrihoň

tréner Odzgan: Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas ale správne nastavenie a plnenie pokynov nám vždy prácu v zápasoch uľahčí. Začiatok sme mali velmi dobrý keďže sa nám podarilo rýchlo skórovať no prišla chvíľa, kde sme zaspali a za okamih sme ťahali za kratší koniec. Prvý polčas sme sa snažili hlavne držať loptu na našich kopačkách a počkať si na šancu, ktorú sme aj zo šťastím využili. V druhom polčase museli nastať zmeny a v kabíne som chalanom vysvetlil dôraznejšie čo bude platiť na dnešného súpera. Vyšlo nám to do bodky a prvé 3 streli na bránu skončili v sieti. Začala pracovať obrana na 100% a efektivita v útoku bola výborná. Zápas začal byt však zbytočne nervózny ale ani to nás neodradilo pridať další gól a s kľudom sme dokráčali do víťazného konca. Aj tento zápas nám dal veľa, pretože opäť ukázal, že treba bojovať do posledného hvizdu rozhodcu a hlavne treba počúvať a robiť to čo máme. Úlohy na ihrisku sú presne dané a keď sa plnia tak môžem povedať, že je to z našej strany výborná a efektívna hra, ktorú časom budeme určite len zlepšovať.

1.10.23 U13

MFK Krupina – MFK Detva 1:4

Zostava MFK Detva: Kuric – Hazucha, Murín (C). J.Gondáš, Babic, Budinský, Bystriansky, Sliacky, Hronček, M.Gondáš, Nemec, Kamenský, Kováč, Kucej, Škoda

Góly: 9. 43. Kováč, 15. 42. Murín,

tréner Odzgan: Mladší chalani dnes na zápas nastúpili trošku bojazlivo a dlhšie trvalo kým sme sa v zápase zobudili a tvrdá hra súpera ku tomu len pridávala, keďže sme sa snažili hrať futbal ale niekedy to jednoducho nejde podľa predstáv. Prvý polčas sme nevyužili dva krát ponúknutý pokutový kop a naopak po našej zriedkavej chybe sme dostali gól. Pomaly ale isto sme sa dostávali do zápasu a začali hru preberať na svoje kopačky. Ešte v prvom polčase sme svoje chyby napravili a podarilo sa nám skórovať. Dodalo nám to sebavedomie a v druhom polčase sme súpera len zriedka pustili na svoju polovicu. Začali vznikať šance ale nebola to naša klasická hra, ktorá tuto sezónu zdobí mladších žiakov. Jedno veľké ďakujem patrí však chalanom, že dnes vydržali miestami až príliš agresívnu hru domácich ale ukázali sa v tom najlepšom svetle a dokázali to dnes oplatiť hlavne futbalom. Zaslúžená výhra aj keď hra nebola dobrá. Rany a boľačky prebolia a my budeme silnejší. Taktiež tento zápas ukázal, že toto družstvo je psychicky veľmi silné a nenechá sa zlomiť ničím.