Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Už v stredu počas sviatku odohralo naše áčko zápas v Banskej Štiavnici kde po dobrom výkone najmä v prvom polčase prehrali 5:0. Zápas zhodnotil tréner Zdenko Kamas. V sobotu zápasy pokračovali výhrami žiakov proti Senohradu. Starší vyhrali 4:0 a mladší nadelili výprask 11:0. Dorastenci cestovali v nedeľu do Lučenca kde starší prehrali 5:0 a mladší prehrali 3:2.

6.9.23 Muži

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Detva 5:0

Zostava MFK: Ostrihoň – Ľ.Baran, J.Kluka, Vilhan J.Chabada, Ďurica (C), P.Kluka, T.Ostrihoň (60.Berkeš), Murín (60.R.Baran), S.Chabada (73.Pančík), Melicherčík (73.Piliar)

tréner Kamas: Kto nevidel možno neuverí. Tento výsledok je pre nás krutý. Nastúpili sme azda s najmladším mužstvom aké kedy za náš klub hralo. Prvý polčas sme dobre dostupovali k superovým hráčom, ktorí už odohrali toho oveľa viac a niektorí aj na najvyššej úrovni. Dominik Murín nastrelil z priameho kopu brvno, Ján Chabada hlavičkou trafil brvno a do tretice Mark Vilhan strelou spoza 16-tky nastrelil opäť brvno. Po chvíľkovom zaváhaní a nedostupení k hráčom súpera sme bohužiaľ inkasovali. V druhom polčase sme chceli nadviazať na dobrý výkon z toho prvého a zvrátiť nepriaznivý stav. No inkasovali sme hneď na jeho začiatku. Domácim narástla chuť, nám kleslo sebavedomie a viera v dobrý výsledok. Začali sme kopiť opakujúce sa chyby a strácali pôdu pod nohami. Nemalo by sa to stávať , no viem, že by to zamávalo aj s omnoho skusenejsím mužstvom , keď ti chýbajú doslova centimetre k víťazstvu a zrazu inkasuješ ďalší úder hneď po príchode zo šatni. To nás od väčšej nádielky viackrát podržal v bráne Daniel Ostrihoň. Veríme, že keď budeme pracovať a hrať ako dnes v prvom polčase zaslúžime si aj my kúsok futbalového štastia, ktoré nám už dlhšie chýba. Pochvala od viacerých z tábora Štiavničanou síce padne dobre no aj my chceme víťaziť. Najbližší zápas odohráme 17.10. doma s Čiernym Balogom.

9.9.23 U19

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Detva,Hriňová 5:0

Zostava MFK: Sás – Chabada, Sedliak, Dian, Hriseňko, Suja, Máliš (C), Solin, Tamáš, Tršo, Hulák, Frejer

9.9.23 U17

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Detva,Hriňová  3:2

Zostava MFK: Babic – Chamula, Orolin, Sliacky, T.Gonda, R.Gonda, Martinský, Zošiak, Kučera (C), Ostrihoň, M.Gonda (61.Polakovič)

Góly: 40. Ostrihoň, 60. R.Gonda

10.9.23 U15

MFK Detva – Tj Družstevník Senohrad 4:0

Zostava MFK Detva: Adamec – P.Sekereš (45.Ľalík), Novák, Hukel, Klinec (63.Štork), Figura, Drdoš, Ostrihoň, Chamuti (60.Uhrin), Bršel (45.Kučera), Kamrla (C)

Góly: 3. Figura, 66. Drdoš, 67. Kamrla, 69. Ľalík

tréner Odzgan: Dnešný výkon bol určte herne lepší ako tie predchádzajúce. Bolo vidieť konečne kvalitnú kombinačnú rýchlu hru po ktorej sme hneď v úvode aj skórovali. V prvom polčase sme súpera absolútne do ničoho nepustili a hra sa odohrávala 90% na polovici súpera. Jediné čo tomu chýbalo bolo viac strelených gólov. Po zmene strán sme chceli pokračovať v hre a zlepšiť koncovku no začali sme robiť zbytočne chyby v obrane a dali nádej súperovi aby zvrátil stav stretnutia. Tento krát sme mali veľmi veľké šťastie, pretože svoje šance súper nevyužil. Na našej strane to bolo opäť nevyužitie 100% šancí ale uvoľnenie na kopačky predsa len prišlo ku koncu zápasu kde sme za 3 minúty pridali ďalšie góly a dotlačili zápas do úspešného konca. Za prvý polčas veľká pochvala no nemôžeme stratiť koncentráciu a hlavne motiváciu v ďalšom priebehu. Hra sa zlepšila ale koncovka z našej strany bola nie veľmi dobrá. Budeme sa znova snažiť na tréningoch zlepšiť a už v ďalšom zápase sa snáď podarí všetko na jednotku.

10.9.23 U13

MFK Detva – TJ Družstevník Senohrad 11:0

Zostava MFK Detva: Kuric – Kamenský, Murín (C). J.Gondáš, Kováč, Babic, Bystriansky, Sliacky, Fekiač, Hronček, M.Gondáš, Hazucha, Kucej, Dianiška, Nemec

Góly: 8. 19. Hronček, 13. 50. Gondáš, 17. 18. Fekiač, 29. 39. Sliacky, 30. Murín, 57. Hazucha, 60. Kuric

tréner Odzgan: Další úspesný zápas z našej strany, kde vieme vytknúť asi jedinú vec a to je lepšie riešenie situácii pred bránou súpera. Aj keď výsledkovo sa to ukazuje na výbornú no stále v hre máme nedostatky, ktoré musíme odstrániť. Opäť bolo však vidno u chalanov chuť behať, hrať futbal čo vždy mňa ako trénera teší najviac. Výkon kvalitný, dobrý ale nemôžeme prestať na sebe pracovať, pretože máme nato byť ešte o krok lepší. Malými krokmi pokračujeme ďalej. Opäť pochvala za výkon.