Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Po zimnej prestávke sa opäť rozbehli súťaže našich kategórií, keď v prvom jarnom kole nastúpil v sobotu dorast doma proti Sklotatranu Poltár, muži v nedeľu doma proti rovnakému súperovi a žiaci odohrali vonkajší zápas v Jesenskom. Výsledkovo sa darilo len dorastu keď po góloch Valocku a S.Chabadu vyhrali 2:0. Mladši žiaci si pripísali prvý jarný bod po remíze 3:3 a výsledkovo sa nedarilo starším žiakom po prehre 5:1 a mužom 0:2.

26.3.22 U19

MFK Detva – Sklotatran Poltár 2:0 (1:0)

Góly: 31. Valocka, 80. S.Chabada (11m)

Zostava MFK: Gonda – Figura (C), T.Chabada, Kminiak, Suja (84. Dian), Murín, Fašanga, S.Chabada, A.Chabada (63. Plch, 75. Wertheim), Valocka, Ostihoň, Náhradnící: Androvič

tréner MFK Detva U19 Peter Košút: Doma s Poltárom sme zahájili jarnú časť sezóny. Chcem v prvom rade zablahoželať k víťazstvu, ktoré sa nerobilo ľahko. Skóre otvoril Patrik Valocka po dôraze po rohovom kope. Druhý polčas sme začali aktívne ale potom sme mali 15 minút problém s hrou a súper nás dostal pod tlak. Následne sme prebrali hru a vyplynuli z toho gólové šance, po 11 metrovom kope S. Chabada zvýšil na 2:0. Potom súper otvoril hru, po čom sme mohli skóre ešte navýšiť, k čomu mal blízko Tomáš Ostrihoň, ktorý nastrelil brvno. Chcem celému tímu zablahoželať k víťazstvu proti húževnatému súperovi a chcem veriť v čo najlepší herný prejav, ku ktorému nemáme ďaleko. Ideme ďalej s pokorou, od zápasu k zápasu.

Zostrih U19 proti Poltáru

27.3.22 U15

FK Jesenské – MFK Detva 5:1 (1:0)

Góly: 10.Radič, 43. Trinza, 54. Lakatoš, 59. a 69. Farkaš – 36. Kučera

Zostava MFK: Frejer – Chamula, Jedlička, Martinský (C), Orolin (56.Sekereš), Chlebničan, Drdoš, Figura (60.Polakovič), Ostrihoň (49.Hukel), Kučera (60.Zošiak), Solin

asistent trénera MFK Detva U15 Miroslav Chlebničan: Majstrovsky jarný zápas sme odohrali u húževnatého súpera v Jesenskom. Chlapci začali aktívne a tvrdosťou sa vyrovnali domácim hráčom. Kombinácia trošku viazla na oboch stranách ale aj tak sme sa dostávali do vyložených šancí, kde sme mohli odskočiť od súpera aj na 4 góly. Domáci potrestali našu ojedinelú chybu obrany pri výkope a dostali sme prvý gól. V druhom polčase sme na súpera vybehli a podarilo sa nám rýchlo vyrovnať. V ďalšom priebehu druhého polčasu rozhodla opäť naša chyba po rohovom kope a domáci nás týmto gólom zlomili a to hlavne psychicky. Staré známe nedáš dostaneš platilo a domáci po brejkoch skórovali ešte 3 krát .Výsledok je pre nás krutý ale musíme jednoznačne popracovať na premieňaní čistých gólových šancí. Chlapcom aj tak ďakujem za výkon a verím, že ďalšie zápasy budú v našej réžii a to hlavne gólovej.

27.3.22 U13

FK Jesenské – MFK Detva 3:3 (3:1)

Góly: 14. a 24. Lakatoš, 15. Kárász – 8. a 48. Ľalík, 52. Klinec

Zostava MFK: Kučera – Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzák, S.Melich, Ľalík, Húštava, Uhrin, Valev, Sekereš

27.3.22 Muži

MFK Detva – Sklotatran Poltár 0:2 (0:2)

Góly: 28. Husánik, 33. Berky

Zostava MFK: Ján Sekereš – J.Kluka (80.Šťastný), Jozef Sekereš, Solin, Piliar (80.Baran), Strelec (86.Pohorelec), Rapčan, J.Chabada (80.Tužinský), Ďurica (C), Vilhan, P.Kluka