Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Ďalší týždeň znamená ďalšie kolo a zápasy pre naše mládežnícke kategórie. Do jarnej časti vstúpil víťazne len dorast, ktorý aj po tomto týždni zostal na jar neporazený a z Tornale si doniesol “len“ bod za remízu. Dvojičkové kategórie starší a mladší žiaci sa predstavili doma. Starší si musia ešte na víťazstvo počkať, keď prehrali 1:4 a mladší žiaci si pripísali víťazstvo 2:1 po góloch Kamrlu a Ľalíka. Na turnaji v Badíne sa predstavila naša prípravka U8. Zápas mužov odložený pre nespôsobilý terén.

Sobota 2.4.22 U15

MFK Detva – ŠK Prameň Kováčová 1:4  (1:2)

Gól: 8. Solin

Zostava MFK: Frejer –  Sekereš, Jedlička, Martinský (C), Orolin, Ostrihoň, Konôpka (36. Polakovič), Drdoš, Figura, Kučera (36.Chamuti), Solin – Náhradník: Chamula

tréner U15 Jakub Odzgan: Prvý domáci zápas v tejto časti sezóny nám nevyšiel podľa predstáv, hoci vstup do zápasu bol výborný. Snažili sme sa hrať našu hru a skórovali sme po peknej akcii. Postupom času sa súper vyrovnal našej hre a časom sa ukazovala hlavne fyzická sila súpera. Do polčasu sme inkasovali ešte dva krát. V druhom dejstve sme chceli opäť skoré otočiť v náš prospech ale sme bohužiaľ inkasovali smolný gól. Ešte stále sme sa snažili si vytvoriť tlak super však odolal. Chlapcom musím uznať že sa snažili bojovať a hrať to čo chceme no na fyzickú silu súpera sme nestačili a to bol hlavný rozdiel v tomto zápase. Zoberieme si ponaučenie aj z tohto zápasu a na další sa verím pripravíme ešte o niečo viac. Hore hlavy ide sa bojovať ďalej.

Zostrih U15 proti Kováčovej

Sobota 2.4.22 U13

MFK Detva – ŠK Prameň Kováčová 2:1 (2:1)

Góly:  3. Kamrla, 30. Ľalík

Zostava MFK: Kučera – Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Ľalík, Húšťava, Kamrla, Štork, Uhrin, Ľupták, 

Sobota 2.4.22 U19

FK Tornaľa – MFK Detva 1:1 (0:0)

Gól: 88. T.Chabada 

Zostava MFK: Gonda – Figura (C), T.Chabada, Kminiak, Suja, Murín, Fašanga, S.Chabada, A.Chabada (85. Dian), Valocka, T.Ostrihoň – Náhradnící: Wertheim, D.Ostrihoň

tréner U19 Peter Košút: Do Tornale sme išli potvrdiť domáce víťazstvo a od prvého hvizdu sme boli vo všetkom na ihrisku lepší ale znovu sme to nepotvrdili gólom. Druhý polčas sa vyvíjal naďalej v našej réžii ale v 59 min. sme inkasovali z priameho kopu, čo bola aj jediná strela domácich na našu bránu. Naďalej sme hrali svoju hru, nastrelili sme 2 tyče, 3 krát sme nedotlačili loptu do brány a hlavičky a strely chytil brankár alebo skončili tesne mimo brány. Hrali sme trpezlivo, čo po chybe domácej obrany v 88 min. vyrovnal na konečných 1:1 Tomáš Chabada. Nakoniec chcem celé mužstvo vyzdvihnúť za tímový výkon na mokrom a blatistom teréne, bojovnosť a za chcenie vyrovnať. Ak by som mal dnes určiť slabého hráča, tak by som nevedel, lebo dnes sme boli ako jeden tím s ešte lepším herným prejavom ako minulý týždeň, len tie naše nepremenené šance. Ideme ďalej s pokorou, od zápasu k zápasu.

Sobota 2.4.22 U8

Prípravka kategória U8 (dievčatá 2013, chlapci 2014 a mladší) 

Turnaj v Badíne hodnotí tréner Miroslav Tužinský

Potešili bojovné výkony vo všetkých zápasoch, vyrovnané výsledky proti Dukle BB 1:2, Martinu 2:4 a trošku „ušli“ zápasy s Akadémiou Mareka Hamšíka. Najväčšia radosť bola samozrejme z medailí, zážitkov a nových skúseností. Povzbudzovalo nás veľa rodičov, za čo im patrí veľká vďaka. Zaujímavosťou turnaja bola účasť šiestich dievčat, z toho päť vo farbách MFK Detva, ktoré sa vôbec nestratili. Najlepším hráčom nášho tímu bola zaslúžene vyhodnotená Linda Ľuptákova. Góly strieľali 2x Mirko Sekereš a Lucas Kukuliak.

Nedeľa 3.4.22 muži

FK Slovenské Ďarmoty – MFK Detva Odložené pre nespôsobilý terén

 

Späť hore