Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend pokračovala príprava našich mládežníckych družstiev ale aj nášho áčka. V sobotu ráno nastúpili žiacke kategórie U15 a U13 proti FK Brezno. Viac sa darilo mladším chalanom, ktorý vyhrali hladko. Staršia kategória U15 odohrala vyrovnanú partiu s tesnou prehrou. V nedeľu dorastenci cestovali do Zvolena, kde vyhrali zápas proti MFK Spartak Hriňová. Víkend zakončili muži prehrou s treťoligovými FK Podkonice.

5.3  U15

FK Brezno – MFK Detva 5:4

Góly: 4x Daniel Kučera

Zostava: Frejer – Hukel, Drdoš, Orolin, Figura, Polakovič, Martinský, Jedlička, Ostrihoň, Zošiak, Berky, Konôpka, Kučera, Petrovič

tréner Jakub Odzgan:

Prípravný zápas sme odohrali ešte stále nie v plnej zostave, ale čo sa týka počtu hráčov bolo to zlepšenie oproti minulému. Čo sa týka hry až taká spokojnosť nieje, pretože sme nehrali podľa našich predstáv. Nezaujíma ma absolútne výsledok, ktorý by určite však mohol byt oveľa lepší, keby sme hrali to čo trénujeme. Stále pokračujeme v príprave a vieme čo bude treba hlavne do budúcna vylepšiť. Aj tento zápas nás určite poučí a pomôže do ďalšej fázy.

U13

FK Brezno – MFK Detva 0:12

Zostava:  Kučera- A.Melich, Novák, Kamrla, Ľaľík, Valev, S.Melich, Bršel, BuzáStriedali: Húštava, Klinec

tréner Michal Pančík:
Od začiatku zápasu sme udávali tempo hry boli sme silný na lopte, veľmi dobre sme kombinovali a ďalšia veľmi podstatná vec pre mňa je, že sme premieňali gólové šance. Prvý polčas sme viedli 6:0 a to sme ešte pár šancí zahodili. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý opäť tam bolo veľa pekných akcii prakticky sa hralo na jednu bránku z čoho sme vyťažili ďalších 6 gólov a výsledok sme uzavreli so skoré 12:0 v náš prospech. Za dnešok chcem chlapcov pochváliť a verím, že budú pokračovať a pracovať na sebazlepšovaní a že budú napredovať po každej stránke.  Ešte raz ďakujem za predvedený výkon.

6.3 U19

MFK Spartak Hriňová – MFK Detva 1:4

Góly: 2x T.Ostrihoň, Wertheim, A.Chabada

Zostava:  Gonda – Suja, T. Chabada, Figura, Dian, Fašanga, A. Chabada, Plch, S. Chabada, Valocka, T. Ostrihoň, Androvič, Wertheim, Jedlička.

tréner Peter Košút:

Dnešný prípravný zápas s rovesníkmi z Hriňovej odzrkadlil, že išlo o prvý zápas po zimnej príprave. Celkovo sme boli lepším tímom počas celého zápasu ale bolo v ňom vidieť aj dobré fázy, horšie aj zlé. Bolo ale vidieť nadšenie zo zápasu, pričom nám treba ešte zapracovať na celozápasovej kondícii.

Muži

FK Podkonice – MFK Detva 5:0

Zostava: Jano Sekereš- J.Kluka, Solin, Ďurica, Vilhan, Pohorelec, Rapčan, Strelec, Piliar, Tužinský, J. Chabada. Striedali: Berkeš, Jozef Sekereš

Včera sme odohrali ďalší prípravný zápas so silným súperom z Podkoníc. Hrali sme prvýkrát na prírodnej tráve, ale súper tak isto, takže to neberiem ako výhovorku, lebo podmienky na futbal sme mali také isté, ako súper. Bolo na chlapcoch vidieť, že im ten prechod z umelej trávy na prírodnú robí dosť veľké problémy, boli sme ťažkopádny, mali sme problém s prácou na lopte, bolo to pomalé, súper nás stíhal dostupovať, a v čom bol najväčší rozdiel, tak to bol pohyb, či už bez lopty alebo s loptou. Prvý polčas sme sa viac bránili, súper tam mal dosť šancí na strelenie gólu. Nakoniec nám aj dva góly dal, ale veľa šancí zneškodnil náš brankár. Do druhého polčasu sme vstúpili o niečo aktívnejšie, bolo to vo väčšom pohybe, nestrácali sme ľahké lopty, ale súper nás po cca 20 minútach znova pritlačil, dal nám ďalšie 3 góly a zápas sa z našej strany už len dohrával. Opakujem to chlapcom stále, keď vám v zápase vypadnú 2 hráči, že sa im nedarí atď., tak sa to ešte dá uhrať, ale keď vám ich vypadne 4 alebo 5, tak to je už veľký problém. Ja len verím, že sa dáme dokopy, lebo liga je za chvíľu tu. Verím že sa chlapci nastavia tak, aby sme mali dobrý, veľmi dobrý štart do súťaže a že im začne futbal chutiť a budú si ho užívať. Ja im verím a budem za nimi stáť, lebo vyhrávame spolu a prehrávame spolu. O tomto to všetko je, o partii a tímovosti, o ochote zamakať za kamaráta, spoluhráča. Keď toto všetko budú ochotní robiť, tak sa výsledky dostavia a budeme úspešní.
tréner FK Podkonice Ondrej Kostúr:

Odohrali sme prvý prípravný zápas na prírodnej tráve (aj doterajšie tréningy boli len na umelej tráve). Nakoľko máme už len 2 týždne do prvého majstrovského zápasu, bola to pre nás cenná skúsenosť. Snažili sme sa hrať ofenzívne, s vyšším napádaním a častým zakončením. Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom sme hrali väčšinu času na súperovej polovici, ale samozrejme ešte sú veci ktoré musíme zlepšiť a doladiť. Okrem gólov sme mali ešte ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. Verím, že v ďalších tréningoch a zápasoch bude káder kompletný a budeme môcť v plnej zostave dokončiť prípravu.