Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Ďalšie víkendové zápasy jesennej časti odohrali všetky kategórie, ktorým sa už pomaly blížia svoje posledné zápasy prvej časti sezóny. 15.10 Žiaci doma privítali Novú Baňu s ktorou si poradili 2:0 a mladší 7:0. Výborný výkon predviedla aj U19, ktorá doma porazila Hamšíkovú Akadémiu “B“ 2:0. Muži zakončili víkend výhrou 2:0 s Veľkým Krtíšom a tak naše kategórie nedostali doma ani gól. Ďalší týždeň začali už v pondelok v stredu a v piatok zápasmi “B“ kategórie mladších žiakov proti Stožku 2:2 a Detvianskej Hute výhrou 2:6 a ďalšou výhrou 4:3 proti Očovej. V sobotu 22.10 nastúpili starší a mladší žiaci na ihrisku v Dudinciach. Starší remizovali 1:1 a mladší si odniesli všetky body po výhre 0:2. Dorastenci hladko vyhrali v Heľpe po výhre 0:6 a muži cestovali do Lademerskej Viesky kde prehrali 2:0. Žiaci nakoniec neodohrali posledný zápas proti FK Brezno s výhrami 6:0 a 2:0 ale nastúpia ešte o týždeň proti Kováčovej. Posledné zápasy jesene odohrali dorastenci domácou výhrou 6:2 s Badínom a muži ktorí vyhrali rovnakým výsledkom 6:2 s Tornaľou.

15.10.22 U15

MFK Detva – MFK Nová Baňa 2:0

Góly: 54. Kučera, 57.Ľalík

Zostava: Ostrihoň – Sekereš, Chamula, Martinský (C), Kamrla. Orolin, Drdoš, Figura, Frejer (63.Petrovič), Kučera, Ľalík (70.Polakovič)

tréner Odzgan: Ďalšie kolo sme odohrali na domácom ihrisku. Hra ktorú trénujeme a snažíme sa ju dostať do zápasov sa nám absolútne nedarila od samotného začiatku. Chýbal pohyb, viazla nám kombinácia v útočnej fáze a čo bolo najviac prekvapivé tak prvý dotyk bol katastrofálny. Náš super bol stiahnutý väčšinu času pred svojou bránou a nám to robilo veľmi veľké problémy sa vôbec dostať do 16ky a keď už tak sme svoje šance nevyužili. Stále sme dávali nádej na dobrý výsledok súpera a na našej strane to vôbec nešlo. Do druhého polčasu sme chceli alebo potrebovali zmeniť celkový prístup družstva a hlavne pozitívne myslieť. Prvé minuty nasvedčovali tomu, že sa to bude uberať týmto smerom ale bohužiaľ to bola len chvíľková záležitosť. Využili sme však štandardnú situáciu a po peknej individuálnej akcii sme pridali další gól. Jediné pozitívum v dnešnom zápase je výsledok. Ak chceme bojovať o vrchné priečky tabuľky nemôžeme takto pristupovať k zápasom. Musí sa to zmeniť a verím, že to pochopíme ako družstvo, ktoré musí byt na ihrisku celok. Už v dalších TJ či zápasoch verím v zmenu prístupu k hre a chuti odovzdať na ihrisku všetko. Potrebujeme sa vrátiť ku výkonom, ktoré nás zdobili a tvrdou prácou ich určite dosiahneme.

15.10.22 U13

MFK Detva – MFK Nová Baňa 7:0

Góly: 25. 28. 38. 48. Buzak, 32. Klinec, 45. Bystriansky, 60. Krnáč

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Marcinek, Krnáč, Bystriansky, Uhrín, Hedvigy, Babic, Murín, Buzak, Melich

15.10.22 U19

MFK Detva – RSC Hamsik Academy “B“ 2:0

Góly: 75. Wertheim, 82.Plch

Zostava: Gonda – Kminiak, T.Chabada, Suja, Jedlička (89.Zošiak), Fašanga, A.Chabada, Solin (73.Hriseňko), S.Chabada (C), Wertheim (81.Plch), Ostrihoň (89.Dian)

tréner Košút: Začnem netradične. Tréneri ako aj viacerí fanúšikovia, ktorí v sobotu videli náš domáci zápas proti RSC HAMSIK ACADEMY ho označili za zápas jesene. Zápas spĺňal všetky parametre futbalu, kedy hostia začali aktívnejšie, mali miernu prevahu aj na lopte, avšak my sme v polovici prvého polčasu hru vyrovnali a boli sme v útoku nebezpečnejší, ale gól nepadol ani na jednej strane. Do druhého polčasu sme nastúpili od začiatku s túžbou vyhrať a boli sme počas celého polčasu lepší na lopte, v pohybe a čo je dôležité, strelili sme aj dva góly z kopačky Enrika Wertheima a Silvestra Plcha. Našou aktívnou hrou sme súpera do konca zápasu nepustili do šancí a tento výsledok sme udržali do konca zápasu a pri troche šťastia sme mohli ešte nejaký gól pridať. Celé mužstvo podalo kolektívny výkon, verili si, každý hráč dal do zápasu to, v čom vyniká, hlavne nešetrili pohybom a plnili to čo im tréner povedal. Odmena v podaní získaných troch bodov bola zaslúžená.

Góly: 65. Chabada, 88.Rapčan

Zostava: Lakota – Strelec, Sekereš (C), Rapčan, Berkeš, Melicherčík (81.Pančík), Ďurica (A.Chabada), J.Chabada, R.Baran (59.S.Chabada), P.Kluka (89.Košút), Piliar (59.Ostrihoň)

tréner Kamas: Výkon v prvom polčase nezodpovedal postaveniu v tabuľke. Súper bol pohyblivejší a my sme hrali opäť v akomsi kŕči. Nevedeli sme sa dostať do tempa a pohybu. V druhom polčase to už bolo lepšie a najmä v krídlach oživili našu snahu striedajúci hráči. Prinieslo to väčšiu aktivitu aj vytúžený úvodný gól po prihrávke Tomáša Ostrihoňa sa presadil Ján Chabada. Súper svoje šance našťastie nevyužil a po ďalšom z mnohých útokov sme poistili víťazstvo. Po faule na Peťa Kluku bezpečne z penalty Rado Rapčan uzavrel skoré. Nebol to náš oslnivý behavý výkon najmä v prvom polčase aké sme predviedli v posledných zápasoch vonku , ale teší nás tretie víťazstvo v rade napriek absencii 4 hráčov nášho kádra. Pomohli dorastenci či hráči – tréneri ktorí ešte nezavesili kopačky na klinec. Ďakujem každému jednému čo bol dnes toho súčasťou. Hráčom divákom či v neposlednom rade usporiadateľom. Teší nás fakt, že sa darí aj mládežnickym družstvám. Bez zanietencov v klube by to možné nebolo a vďaka patrí naozaj každému z nich. Len tak ďalej MFK Detva.

17.10.22 U13 B

OŠK Stožok – MFK Detva “B“ 2:2

Góly: 17. Peter Murín, 39. vlastný gól

Zostava: Kuric – Kucej, Bystriansky, Kamenský, Škoda, Murín (C). Gondáš, Nemec, Labák, Kret, Košút, Hazucha, Fekiač, Suja

19.10.22 U13 B

TJ Detvianska Huta – MFK Detva “B“ 2:6

Góly: 2. Šimo, 7. 22. 47. Bystriansky, 36. Škoda, 59. Labák

Zostava: Kuric – Kucej, Bystriansky (C), Kamenský, Škoda, Šimo. Gondáš, Nemec, Labák, Kret, Košút, Hazucha, Fekiač, Suja

21.10.22 U13 B

MFK Detva “B“ – Družstevník Očová 4:3

Góly: 25. Nemec, 26.Babic, 35. Škoda, 51. Labák

Zostava: Kuric – Kucej, Bystriansky, Kamenský, Škoda, Murín (C). Gondáš, Nemec, Labák, Hazucha, Fekiač, Suja

Gól: 10. Martinský

Zostava: Ostrihoň – Sekereš, Chamula, Martinský (C), Orolin, Frejer, Novák, Drdoš, Chamuti (36.Hukel), Figura, Kamrla (69.Polakovič)

tréner Odzgan: Posledný vonkajší zápas v tejto časti sezóny sme odohrali v Dudinciach. Od začiatku sme vedeli, že to nebude ľahké. Súpera sme pred našu bránu nepúšťali a naopak využili dobre šancu z priameho kopu. Čo mi však chýbalo hlavne v prvom polčase bol slabý doraz v osobných súbojoch. Cez polčas sme to chceli zlepšiť a aj sa nám to darilo. Na našej strane sme si opäť vytvorili šance no konštrukcia brány a slabý dôraz pri zakončení boli proti. Super svoju ojedinelú šancu na vyrovnanie bohužiaľ využil a už sme nedokázali odpovedať. Dnešný výkon bol zlepšený oproti minulému týždňu no chýbalo nám kúsok šťastia. Netreba však vešať hlavy, stále je pred nami dosť zápasov na zlepšenie.

22.10.22 U13

Slovan Dudince – MFK Detva 0:2

Góly: 30. Hedvigy, 50.Ľalík

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Bystriansky, Kuric, Hedvigy, Babic, Uhrín, Kucej, Ľalík,, Ľupták,

tréner Odzgan: V mladšej kategórii sme tento krát mali problém vôbec dať dokopy družstvo. Podarilo sa to vyskladať a potrebovali sme dnes ukázať, čo dokážeme. Veľmi vyrovnaný zápas ale rozhodli pekné zakončenia na našej strane. Chalanov chcem hlavne pochváliť za výkon, pretože niektorí hrali už štvrtý zápas za 6 dní a zvládli to na výbornú. Tak isto starších chalanov, ktorý takéto zápasy vedia zobrať na seba. Mladší žiaci pokračujú v 100% výkonoch.

22.10.22 U19

ŠK Heľpa – MFK Detva 0:6

Góly: 13. 51. 80. Ostrihoň, 18. 69. Murín, 63. S.Chabada

Zostava: Gonda – Kminiak, T.Chabada, Dian (83.Zošiak), Jedlička (89.Zošiak), Fašanga, A.Chabada, Murín, S.Chabada , Solin (81.Klinec), Ostrihoň (C)

tréner Košút: Do Heľpy sme vycestovali s cieľom potvrdiť herný prejav z predchádzajúceho zápasu aj keď nám chýbali viacerí hráči. Prvý polčas sme pôsobili trochu pomalšie ako som zvyknutý ale aj tak sme od úvodu zápasu sme mali hernú prevahu, vypracovali si viacero šancí z ktorých sme premenili len dve po zakončeniach Tomáša Ostrihoňa a Dominika Murína. Druhý polčas bol už poďľa mojich predstáv, zrýchlili sme hru, zlepšili presnosť, hra sa odvíjala zväčša na súperovej polovici a pridali sme ďalšie 4 góly, 2 pridal znovu Tomáš Ostrihoň a po jednom Samuel Chabada a Dominik Murín. Mužstvo chcem pochváli, že zvládli trvdú hru domácich a dovolím si tvrdiť dokonca až zákernú, kedy niektorí domáci až vyvolávali šarvátky a náznaky k bitke, čo na ihrisku nemá čo hľadať. Takže cieľ sme splnili v podaní získaných troch bodov a v sobotu privítame doma v poslednom zápase jesene zápase Badín.

22.10.22 Muži

FK Ladomerská Vieska – MFK Detva 2:0

Zostava: Lakota – J.Kluka (46.Berkeš – 55.Piliar)), Rapčan, Sekereš (C), Ľ.Baran, Melicherčík, Ďurica, J.Chabada, Strelec (46.R.Baran), P.Kluka (68. Pančík), Vilhan

tréner Kamas: Do zápasu sme išli s cieľom zabojovať o 4. víťazstvo v rade. V prvom polčase sme však pôsobili dojmom, že to príde samé. Chýbalo nám všetko z vecí vďaka ktorým sme dokázali zvíťaziť v predošlých zápasoch. Druhý polčas z časti náš zlepšený výkon. Pridali sme v pohybe a chcení ,no nie natoľko ,aby sme boli nebezpečnejší pre súperovho brankára. Chýbala kvalita, početnosť streľby, lepšia ponuková činnosť a nevyhli sme sa aj častým stratám lôpt.Takéto výkony nám na víťazstvo stačiť nebudú v žiadnom zápase so žiadnym súperom a mohli sme sa o tom presvedčiť už viackrát. Ďalšiu z kategórie zbytočných prehier budeme chcieť odčiniť už v najbližšom zápase v Nedeľu o 14:00 na domácom ihrisku s Tornaľou. Dúfame aj s podporou fanúšikov na poslednom zápase jesennej časti sezóny.

26.10.22 U13 “B“

VLM Pliešovce – MFK Detva 1:2

Góly: 8. Murín, 40. vlastný gól

Zostava: Kuric – Kucej, Košút, Kamenský, Škoda, Murín (C). Gondáš, Nemec, Labák, Hazucha, Fekiač, Suja, Drugda, Šimo

27.10.22 U15

MFK Detva – FK Brezno 6:0

Góly: 34. 39 Kamrla, 53. 67. Kučera, 57. Orolin, 62. Chamula

Zostava: Ostrihoň – Sekereš, Chamula (62.Petrovič), Martinský (C), Orolin, Frejer (55. Štork), Drdoš, Kučera, Figura, Kamrla , Hukel (46.Chamuti)

tréner Odzgan: Na zápas sme nastúpili s tým, že si potrebujeme napraviť chuť po poslednom nevydarenom kole. Prvý polčas sme však na ihrisku pôsobili strašne zlým dojmom. V našej hre chýbalo naozaj všetko čo ku futbalu a dobrému výkonu patrí. Jediné pozitívum bol strelený gól. Do druhého dejstva sme po dôraznom vysvetlení v šatni zmenili všetko. Prišlo zlepšenie ale aj tak to nebolo ono. Musíme ešte veľa veci zlepšiť a budeme mať možnosť ešte v predohravanom zápase, kde verím, že sa vrátime k nášmu štýlu hry.

27.10.22 U13

MFK Detva – FK Brezno 2:0

Góly: 33. 58. Ľalík

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava,Hedvigy, Babic, Uhrín, Kucej, Ľalík,, Ľupták, Krnáč, Marcinek, Murín

29.10.22 U19

MFK Detva – ŠK Badín 6:2

Góly: 15. 26. 45. A.Chabada, 34. Jedlička, 40. Wertheim, 42. T.Ostrihoň

Zostava: D.Ostrihoň (C) – Kminiak, T.Chabada (78.Dian), Jedlička, Suja, Fašanga, Murín, A.Chabada (64.Plch), S.Chabada (87.Zošiak), Wertheim (64.Maté), T.Ostrihoň (87.Klinec)

tréner Košút: Domácim zápasom proti Badínu sme úspešne zakončili jesennú časť sezóny. Už v prvom polčase sme položili základ nášho úspechu, ktorý sme vyhrali 6:2. O góly sa postarali 3 x Adam Chabada, po jednom Tomáš Ostrihoň, Enriko Wertheim a Martin Jedlička. V tomto polčase sme boli lepším mužstvom strelili sme nádherné góly, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani vo vyšších súťažiach. Nemôžem opomenúť ani súpera, ktorý hrozil z rýchlych protiútokov a vypracovali si niekoľko nebezpečných situácii. Druhý polčas bol z našej strany nemasný-neslaný, viacmenej sme už zápas len dohrávali aj keď sme si ešte aj my aj súper vypracovali pár šancí ale v závere sme inkasovali z pokutového kopu, po netaktickom faule nášho hráča a súper uzavrel skoré na konečných 6:2. Celkom som nebol spokojný s našou obrannou hrou hlavne v druhom polčase, kedy sme už neboli dôrazný v súbojoch. Vďaka za prevedené výkony patrí v prvom rade všetkým hráčom v mužstve, oni si to odmakali v zápasoch. Tiež poďakovanie patrí aj ostatným trénerom Zdenko Kamas Michal Pančík, ktorý mužstvu odovzdávajú svoje skúsenosti počas tréningového procesu a každému, kto sa o to pričinil vrátane Peter Slovák, Miroslav Tužinský, František Beňadik a rodičom čo pomáhajú s dopravou lebo bez nich by to tiež nešlo. Ešte je viac vecí na ktorých musíme popracovať ale celkovo hodnotím jesennú časť kladne, hlavne to, že chlapci prišli na to, že nič nie je zadarmo, všetko si musia uhrať sami a na to som tam ja, aby som ich usmernil a pomohol im. Sme len v polovici a čaká nás ešte náročná jarná časť.

30.10.22 Muži

MFK Detva – FKM Tornaľa

Góly:

Zostava: Lakota – Strelec, J.Kluka, Sekereš (C), Vilhan, Rapčan, J.Chabada, Melicherčík, R.Baran, P.Kluka, Ľ.Baran

tréner Kamas: V celku dobrú jesennú časť sme chceli zakončiť víťazstvom. V konečnom dôsledku sa nám to podarilo celkom jednoznačne aj napriek nie najlepšiemu výkonu. Už od úvodu sa zápas odohrával v slabšom tempe no prvých dvoch nepremenených šanciach sa nám podarilo 4 krát skórovať ešte do polčasu. V tom druhom sme síce dvakrát z ojedinelých útokov súpera inkasovali ,no na súperove góly sme vždy reagovali našimi. Využili sme maximálny počet striedaní aby si mohli zahrať takmer všetci. Zápas sme si užili, no vieme hrať aj lepšie. Ďakujem nielen za tento zápas, ale za celú jesennú časť každému kto nastúpil, celému realizačnému tímu, divákom ,ktorí nás podporili účasťou aj keď sa nám nie vždy darilo a každému kto pomáha. Dnešné víťazstvo a umiestnenie po jeseni patrí každému z Vás. Vidíme sa v jarnej časti ešte silnejší a lepší