Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Súťaže pokračovali ďalšími kolami, kde sa predstavili aj hráči MFK Detva. Starší a mladší žiaci nastúpili proti MFK Žarnovica a vyhrali 6:1 a 6:3. O týždeň sa predstavili na zápase v ktorom išlo o prvé miesto proti Dukle Banská Bystrica “B“. Starší žiaci zápas prehrali 3:2 a mladší naopak súboj o lídra zvládli výhrou 2:3. Dorast odohral dohrávku s Brusnom a vyhral 2:0. Následne sa predstavil na Sliači kde domáci prehrali kanárom 0:6. O týždeň neskôr nastúpili doma proti FK Selce kde taktiež jednoznačne zvíťazili 9:0 a vo štvrtom zápase po sebe neikasovali gól. Muži si po domácej prehre napravili chuť a vyhrali dva zápasy po sebe. Najprv zvládli zápas v Slovenskej Ľupči 1:3 a následne porazili Hajnačku 1:2.

1.10.22 U15

MFK Detva – MFK Žarnovica 6:1

Góly: 3. a 68. Kučera, 18. Figura, 22. Hukel, 47. Kamrla, 57. Frejer

Zostava: Ostrihoň – Sekereš (62.Petrovič), Orolin, Martinský (C), Kamrla, Frejer, Figura, Drdoš, Chamuti (53.Štork), Kučera, Hukel (66.Polakovič)

1.10.22 U13

MFK Detva – MFK Žarnovica 6:3 

Góly: 18.Klinec, 22.Kučera, 32. a 33. Ľalík, 53. Uhrin. 57. Kuric

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Uhrin, Húšťava, Ľalík, Marcinek, Krnáč, Hedvigy, Babic, Murín, Kuric, Kucej

1.10.22 U19

FK Slovan Kúpele Sliač – MFK Detva 0:6

Góly: 5. Murín, 6. a 19. Ostrihoň. 23. Kminiak, 72. Hriseňko

Zostava: Gonda – Kminiak, T.Chabada, Jedlička, Suja, Fašanga, A.Chabada, Hriseňko, Solin, Murín, Ostrihoň (C)

tréner Peter Košút: Máme za sebou anglický týždeň, kedy po derby s Hriňovou sme v stredu odohrali dohrávku s Brusnom. Bol to odlišný zápas ako u nich, kde prišli s kvalitnejším mužstvom a nám chýbalo viacero hráčov zo základnej zostavy. Aj napriek tomu sme mali od začiatku viac z hry, mali sme častejšie loptu na kopačkách, kde v prvom aj druhom polčase sme dali po jednom góle od Tomáša Ostrihoňa a Mareka Fašangu a zvíťazili sme 2:0. Chlapci podali bojovný a kolektívny výkon, kde sme predviedli viacero pekných gólových akcií ale sme ich nevyužili. Dokonca sme zlyhali aj z pokutového kopu. V sobotu sme vycestovali na Sliač len s oklieštenou zostavou kvôli chorobe, no na mokrom teréne sme prvý polčas domácich zatvorili na ich polovici, tam sme získavali lopty, kombinovali a predvádzali našu hru, kedy sme strelili 5 gólov, ktoré dali Tomáš Ostrihoň 2, po jednom Dominik Murín, Michal Kminiak a Tomáš Solin. Druhý polčas sme trochu poľavili, čo pripisujem uspokojeniu z výsledku, hrá sa odvíjala v strede poľa ale aj tak sme si ešte vytvorili viacero šancí ale gól strelil už len Nicolas Hriseňko a tak sme si od súpera odviezli všetky body so skóre 0:6. Chcem mužstvo vyzdvihnúť za zodpovedný výkon smerom dopredu aj dozadu a brankárovi Dominikovi Gondovi k nule, v čom mu mužstvo pomohlo svojí výkonom na rozmočenom teréne, s ktorý sme sa vyrovnali oveľa lepšie ako domáci.

2.10.22

OFK Slovenská Ľupča – MFK Detva 1:3 

Góly: 64. Rapčan, 69.P.Kluka, 90. Ostrihoň

Zostava: Lakota – Strelec, Rapčan, Sekereš (C), Vilhan, Melicherčík, Ďurica, J.Chabada, R.Baran (60.Šťastný), P.Kluka (89.Ostrihoň), Ľ.Baran (70.Berkeš)

tréner Zdenko Kamas: V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, kde sme sa niekedy snažili na ťažkom teréne hrať až príliš komplikovane útoky sa síce striedali na oboch stranách, no súper častejšie ohrozil našu bránu , kde nás viackrát podržal brankár Lakota. Do druhého polčasu sme chceli viac hru zrýchliť, zjednodušiť a častejšie zakončovať čo sa nám podarilo. Víťazstvo sa nerodilo ľahko pretože po prísne nariadenej penalte sme mohli inkasovať. Lakota však penaltu zneškodnil a pri dorážke súperov útočník zahral rukou aj vďaka jedinému reagujúcemu z našich Jozefovi Sekerešovi. Následne sme kopali penaltu my keď po nevydarenom centri Andreja Strelca ten istý hráč zabojoval prihral Jánovi Chabadovi do 16-tky, ktorého zastavili faulom a išli sme Rapčanom do vedenia. Na chvíľu sme poľavili a súper veľmi rýchlo vyrovnal. Od tohto momentu sme už, ale na ihrisku dominovali. Do vedenia sme išli v zápase po druhýkrát, keď sa v okolí 16-tky presadil v súboji Peter Kluka a umiestnenou strelou prekonal brankára . Súpera sme do ničoho vážnejšieho už nepustili naopak na posledné minúty nastúpil hráč dorastu Tomáš Ostrihoň a po pár desiatkach sekúnd rutinérsky využil výbornú prihrávku Marka Vilhana. Moje poďakovanie patrí každému z hráčov, realizačnému tímu a našim zopár verným divákom. Sme radi, že nám pri tomto behu na „dlhú trať“ fandia a želáme si ,aby ich bolo viac. Za takéto výkony aké chlapci predviedli najmä v druhom polčase si to určite zaslúžia. Budeme však naďalej pracovať na tom ,aby podobné výkony boli stabilnejšie a častejšie. Dnes sme však boli všetci ako jeden a spolu sme to zvládli. Teší aj ďalší víkend víťazstiev všetkých mužstiev klubu. Len tak ďalej MFK Detva.

9.10.22 U15

MFK Dukla Banská Bystrica “B“ – MFK Detva 3:2

Góly: 23. Frejer, 26. Kamrla

Zostava: Ostrihoň – Chamula, Orolin, Martinský (C), Sekereš, Kamrla (68.Polakovič), Frejer, Drdoš, Novák (41.Figura), Ľalík (68.Štork), Hukel (61.Chamuti)

9.10.22 U13

MFK Dukla Banská Bystrica “B“ – MFK Detva 2:3

Góly: 4.Klinec, 13.Melich, 14. Bršel

Zostava:  Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Marcinek, Krnáč, Hedvigy, Babic, Murín, S.Melich, A.Melich, Buzak

8.10.22 U19

MFK Detva – FK Selce 9:0

Góly: 16. 50. 57. Ostrihoň, 19. 36. Wertheim, 30. A.Chabada, 67.S.Chabada, 75. Plch, 82. Hriseňko

Zostava: Gonda – Kminiak, T.Chabada, Dian, Suja, Fašanga, A.Chabada, S.Chabada, (C), Wertheim, Solin, Ostrihoň

tréner Peter Košút: Do domáceho zápasu so Selcami sme od úvodného hvizdu rozhodcu počas celého zápasu hrali ako jeden tím, kombinovali a vytvárali si gólové príležitosti po kolmých prihrávkach, centroch, prihrávkach z krajných priestorov a štandartných situáciách. Veľkú časť zápasu sme odohrali na súperovej polovici a v nebezpečných priestoroch okolo súperovej brány. V prvom polčase sme sa presadili 4 krát a po prestávke sme pridali ešte 5 gólov a žiadny sme neinkasovali. O góly sa podelili 3 x Tomáš Ostrihoň, 2 x Enriko Wertheim a po jednom Adam Chabada, Samuel Chabada, Silvester Plch a Nicolas Hriseňko. Niektoré góly padli na nádherných kolmiciach alebo po krátkych prihrávkach na jeden, dva dotyky. Nechýbal gól z priameho kopu a tiež po rohovom kope. Vyzdvihnúť chcem celé mužstvo ako celok, herne sme súpera prevýšili, odmakali si to, dali do zápasu maximum a hlavne srdce. Bolo vidieť že nás futbal baví, hráči si dopriali góly a bolo jedno kto ich strelí. Chcem taktiež poďakovať súperovi zo Seliec, ktorý pricestovali len s 10 hráčmi, odohrali plných 90 min. a chceli hrať futbal. Nebyť súperového hrankára, ktorý hostí veľa krát podržal, mohol byť výsledok aj dvojciferný. Od pondelka sa ideme pripravovať na ďalší domáci zápas s RSC HAMSIK ACADEMY U19 B.

9.10.22 muži

FC 98 Hájnačka – MFK Detva 1:2

Góly: 56. Melicherčík, 83. Vilhan

Zostava: Lakota – Strelec, Rapčan, Sekereš (C), Vilhan, Melicherčík (81.Pančík), J.Kluka, J.Chabada, Ľ.Baran (60.Šťastný), P.Kluka (82.Ostrihoň), R.Baran (60.Berkeš)

Liga prípraviek 

RSC Hamsik Academy U11 – MFK Detva U11 3:2

MFK Detva U10 – RSC Hamsik Academy U10 1:3

RSC Hamsik Academy U9 – MFK Detva U9 3:2

 

Späť hore