Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend sa odohrali ďalšie kolá súťažných zápasov okrem starších a mladších žiakov. Tí necestovali do Zvolena proti Oranjes, pretože súper neposkladal z dôvodu choroby družstvo a tak sa zápasy odložili. Dorast mal pred sebou derby zápas s MFK Spartak Hriňová, ktorý výsledkovo zvládol no tréner Košút s výkonom spokojný nebol. Muži sú stále na vlne kolísavých výkonov, keď doma nepotvrdili dobrý výkon z Čierneho Balogu a prehrali 0:3 proti Slovenským Ďarmotám. Svoje zápasy odohrali od prípravky proti Novohradu Lučenec a výsledkovo nesklamali a remízu si pripísalo aj béčko mladších žiakov 1:1 proti Pliešovciam.

23.9.22 U13 “B“

MFK Detva – VLM Pliešovce 1:1

Gól: 50. Bystriansky

Zostava: Nemec – Kamenský, Šimo, Labák, Babic (C), Gondáš, Škoda, Kret, Košút, Fekiač, Murín, Bystriansky, Suja, Kucej

24.9.22 U15/U13

Oranjes Zvolen – MFK Detva odložené na 13.10.22

24.9.22 U19

MFK Spartak Hriňová – MFK Detva 0:3

Góly: 5.Murín, 10. Wertheim, 76. Solin

Zostava: D.Ostrihoň – Kminiak, T.Chabada, Suja, Dian (46.Jedlička), Murín (62.Hriseňko), Fašanga (C), A.Chabada, Wertheim (46.Solin), S.Chabada, T.Ostrihoň (84.Plch)

tréner Košút: Dnes sme odohrali podpolianske derby kategórie U19 v Hriňovej a do západu sme vstúpili vo veľkom štýle, keď v 5 min. po individuálnej akcii otvoril skóre po odraze lopty od tyče a brankára Dominik Murín. V 10 min. sa po rohovom kope presadil Enriko Wertheim a viedli sme 0:2. Potom sme ešte mali čistú šancu, ktorú Tomáš Ostrihoň nepremenil. Asi nám rýchle góly uškodili a hra sa v strede poľa vyrovnala. Začali sme hrať profesorský a chodiaci futbal a domáci nás stíhali aj keď sme mali viac z hry ale bez šancí. Takto aj začal druhý polčas, kedy sa hralo medzi šestnástkami aj keď sme mali viac loptu na svojích kopačkách. V 75 min. nám vyšla kolmá prihrávka cez obranu a Tomáš Solin zvýšil na konečných 0:3. Potom sme mali ešte dve šance, ktoré sme nepremenili ale aj domáci preverili nášho brankára dvomi strelami, pri ktorých ukázal svoje umenie. Zápasu z našej strany chýbalo väčšie nasadenie a pohyb hlavne bez lopty, nakoľko viem, že sme schopní hrať lepšie ale takéto bývajú derby zápasy. Výsledok teší ale herne máme naviac. Tiež to bol ťažký zápas po psychickej stránke pre domácich ako aj pre nás a myslím si, že sme ho zvládli lepšie. Mladší hráči ukázali že sú viac než adekvátna náhrada na svojich postoch a pribudla konkurencia, čo ma teší. Od pondelku sa pripravujeme na stredajšiu domácu dohrávku o 16.00 h s Brusnom.

25.9.22 Prípravky

MFK Detva U11 – MŠK Novohrad Lučenec U11 1:3

MFK Detva U10 – MŠK Novohrad Lučenec U10 4:1

MFK Detva U9 – MŠK Novohrad Lučenec U9 4:1

25.9.22 Muži

MFK Detva – FK Slovenské Ďarmoty 0:3

Zostava: Lakota – Strelec, J.Kluka, Sekereš (C), Berkeš (57.Vilhan), Murín (67.R.Baran), Rapčan, Ďurica, Melicherčík (57.J.Chabada), P.Kluka (80.S.Chabada), L.Baran (80. Šťastný)

tréner Kamas:  Ďalší zápas blbec kedy sme sa nedokázali dostať do tempa. Už od úvodu sme pôsobili na ihrisku dosť zakríknuto bez nasadenia pohybu či kvality. 3 góly sme doslova darovali súperovi, ktorý aj vďaka našim chybám bohužiaľ zaslúžene zvíťazil. Pár náznakov v chcení na odvrátenie prehry bolo no , keď nebol proti súper, trestali nás rozhodcovia za kritiku, za hru telom či dôraz za dážď za krivý pohľad, ale s tým nevieme urobiť nič. O nich len v dobrom. Zápas blbec a slabší deň, kde sme si tretí gól dokonca strelili sami. Potrebujeme kvalitnejšie výkony s lepším pohybom častejšie keďže chceme viac víťaziť. Zatiaľ sú naše výkony ako na hojdačke a toto bol jeden z najslabších doteraz.

 

 

 

Späť hore