Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Vo štvrtok 15.9.22 sa odohralo ďalšie kolo mládežníckych zápasov, keď žiaci prívítali Senohrad a dorast cestoval do FK Brusno. Béčko mladších žiakov odohralo domáci zápas proti OŠK Stožok. Výborné výsledky pokračovali ďalej, keď všetky kategórie neprehrali a len béčko mladších žiakov remizovalo 1:1. Týždeň zakončili kategórie ešte víkendovými zápasmi. Okrem dorastu, ktorého zápas bol odložený odohrali svoje kolo už aj muži a v pondelok aj prípravky. Výsledkovo sa darilo všetkým okrem béčku starších žiakov, ktorý podľahli 3:2 Očovej. Prvú remízu zaznamenali aj starší žiaci v Banskej Štiavnici a výhry si pripísali mladší žiaci a muži. Výborné výsledky v Rimavskej Sobote zaznamenali aj prípravky.

15.9.22 U15

MFK Detva – Družstevník Senohrad 6:0

Góly: 8. 22. 32. 38. 50. Kučera, 70. Polakovič

Zostava MFK: Ostrihoň – Orolin, Chamula, Martinský (C), Sekereš, Frejer, Novák (44.Hukel), Figura (49.Štork), Ostrihoň, Kučera (59.Polakovič), Kamrla

tréner Jakub Odzgan: Vedeli sme, že príde súper, ktorý sa bude snažiť hrať futbal a tak sme si povedali čo je potrebné robiť aby sme tento duel zvládli. Prvú šancu mali hostia kde sa na nás usmalo naozaj veľké šťastie a od tejto situácie sme už boli na ihrisku pánmi. Držali sme loptu, snažili sa hrať kombinačný futbal a čo bolo dôležité bolo minimum prehratých súbojov a keď už sa prehral, automaticky sme loptu získali späť. Do polčasovej prestávky sa nám podarilo skórovať 3 krát. Nechceli sme však nechať nič na náhodu a do druhého polčasu sme opäť vstúpili s tým ako keby bol zápas 0:0. Znova sme boli hlavne silný na lopte, kde je vidieť na chlapcov keď dostanú do kopačiek silná odhodlanie je to na ihrisku poznať. Pridali sa ďalšie góly a naopak žiadny sa neinkasoval. Dnes to bol naozaj kvalitný výkon, kde bolo mužstvo vždy o krok vpred a malo túžbu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Skvelý výkon dnes každého hráča, ktorý bol na ihrisku. Stále je čo zlepšovať.

15.9.22 U13

MFK Detva – Družstevník Senohrad 5:0

Góly: 4. Buzak, 30. Uhrin, 37. Krnáč, 50. Bršel, 56. Kučera

Zostava MFK: Adamec – Kučera (C), Klinec, Bystriansky, Ľupták, Uhrin, Húšťava, Buzak, Melich, Ľalík, Murín, Marcinek, Krnáč, Hedvigy, Bršel

15.9.22 U19

FK 34 Brusno – Ondrej – MFK Detva 1:8

Góly: 5.T.Chabada, 34. 65. 80. T.Ostrihoň, 83. Wertheim, 85. Maté, 89. S.Chabada

Zostava MFK: D.Ostrihoň (83.Gonda) – Kminiak, A.Chabada, T.Chabada, Jedlička, Murín (C), Fašanga, Wertheim, Hriseňko (72.Solin), S.Chabada, T.Ostrihoň (81.Maté)

tréner Peter Košút: Čakal nás dvojzápas s Brusnom a do Brusna sme vo štvrtok vycestovali s odhodlaním vyhrať. Od začiatku zápasu sme mali viac loptu na kopačkách, kedy sme v úvode zápasu skórovali hlavičkou Tomáša Chabadu. Potom súper vyrovnal ale do polčasu sme sa znovu ujali vedenia po góle Tomáša Ostrihoňa. Až do 60 min. sme pôsobili ťažkopádne, lopta nám odskakovala a finálne prihrávky mali myšlienku ale boli nepresné a často pridlhé ale aj napriek tomu sme mali dostatok čistých šancí, ktoré sme nevyužili. Túto fázu hry pripisujem ťažkému tréningu pred zápasom v utorok ale vzal som si ponaučenie. Tiež bolo cieľom otestovať hráčov v zápasoch po zaťaží po náročnom tréningu a náš prejav sa rapídne zlepšil po treťom góle od kedy sme začali na ihrisku dominovať, kedy po 2 góly pridali Tomáš Ostrihoň, Enriko Wertheim a po jednom Samuel Chabada a Samuel Maté, kedy konečné skóre vyznelo pre nás v pomerne 1:8. V sobotu 17.9.2022 sme mali doma hrať odvetu opäť s Brusnom ale tí nevedeli pricestovať pre malý počet hráčov pre chorobu a tak sa zápas odohrá v stredu 28.9.2022.

15.9.22 U13 “B“

MFK Detva – OŠK Stožok 1:1

Gól: 30. Babic

Zostava MFK: Kuric – Kamenský, Kucej, Šimo, Labák, Babic (C), Gondáš, Škoda, Nemec, Suja, Hazucha, Kret, Košút

17.9.22 U15

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Detva 1:1

Gól: 25. Kučera

Zostava:  Ostrihoň – Chamula, Martinský (C), Sekereš, Frejer (68.Polakovič), Novák, Figura, Ostrihoň (59.Štork), Kučera, Kamrla (46.Hukel), Drdoš,

tréner Jakub Odzgan: Každý rok je pre nás hra v B.Štiavnici ťažká a nebolo výnimkou ani toto stretnutie. Od samého začiatku to bolo viac menej vyrovnané stretnutie, kde sme však pôsobili akosi nervózne a miestami sa zdalo, že mame strach. Nebolo to hlavne dobré na lopte a chýbal vždy krok. Aj keď to nebol výkon hodný tohto družstva mali sme 100% šance avšak sme využili len jednu. Do polčasovej pauzy sme išli za výsledku 0:1. Druhú polovicu sme si povedali čo bude potrebné ale ostalo to bohužiaľ v šatni. Na našej strane rástla hlavne nervozita , ktorá sa odzrkadlila na našej hre. Bohužiaľ sme sa úplne podvolili súperovi, zbytočne reagovali na všetko ostatné len nie na svoju hru. Po prihrávke do 16-ký sme inkasovali a to bol pre nás klinec. Už sme sa jednoducho nevedeli dostať do hry a tím ako taký ostal úplne mimo. Avšak futbal je taký nevyjde všetko vždy ako chceme ale dôležité je ako sa k tomu postavíme. Po zápase sme sa ešte dlho museli dávať do poriadku, hlavy museli vychladnúť a snažili sme sa aj individuálne poučiť zo zápasu. Verím chlapcom, že si zoberú ponaučenie a všetko čo bolo dnes na ihrisku zlé nás posunie vpred.

17.9.22 U13

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Detva 0:8

Góly: 10. Kučera, 20. Ľalík, 22. Bršel, 29. 60 Klinec, 49. 50. 57. Buzak

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Ľupták, Uhrin, Húšťava, Buzak, Melich, Ľalík, Marcinek, Krnáč, Hedvigy, Bršel

tréner Jakub Odzgan: Mladší žiaci nezaostali za výkonom z predchádzajúceho zápasu a opäť sa ukázali v plnej sile na ihrisku. Jedine čo ma mrzí bola menšia účasť na zápase, čo však absolútne neovplyvnilo výkon. Od začiatku to bola viac menej hra na jednu bránu kde sme súpera absolútne k ničomu nepustili. Dnešný výkon hodnotím ako vydarený ale nie úplne spokojný z riešením situácii hlavne v útočnej fáze. Je však s čím pracovať a kde je chuť tam je cesta.

17.9.22 U13 “B“

Družstevník Očová – MFK Detva 3:2

Góly: 49. Murín, 54. Babic

Zostava:  Kuric – Kamenský, Kucej, Šimo, Labák, Babic (C), Gondáš, Škoda, Nemec, Suja, Hazucha, Kret, Košút, Bystriansky, Fekiač,

18.9.22 muži

FK Partizan Čierny Balog – MFK Detva 1:3

Góly:  8. Sekereš, 25. Ľ.Baran, 31. Melicherčík

Zostava: Ostrihoň – J.Kluka, Sekereš (C), J.Chabada, Strelec, Murín (90.T.Ostrihoň), Ďurica, Melicherčík (77.S.Chabada), Vilhan (40.R.Baran), P.Kluka, Ľ.Baran

tréner Zdenko Kamas: Od začiatku sme chceli diktovať tempo zápasu čo sa nám podarilo najmä od strelenia úvodného gólu už v 8.minúte, kedy sa po štandardnej situácii a odrazenej lopte najlepšie zorientoval náš najskúsenejší hráč, kapitán Jozef Sekereš a umiestnenou strelou skóroval. Do 31. minúty sa presadili ešte Ľuboš Baran a Adrián Melicherčík čo nám za naše úsilie a snahu prinieslo zaslúžené vedenie. Do druhého polčasu sme chceli pokračovať minimálne v nasadení a pohybe z toho prvého, no to sa nám bohužiaľ nepodarilo a zbytočne sme laxným prístupom pustili súpera do zápasu. Veľmi skoro znížili na rozdiel dvoch gólov, kde ešte pár šancí na naše šťastie nevyužili. Postupne sme sa znovu dostali do väčšieho tempa a pár príležitostí na skórovanie sme mali aj my. Škoda slabšieho druhopolčasového výkonu , to však nič nemení na spokojnosti z plného bodového zisku akurát si musíme zobrať ponaučenie, pretože by sa nám mohla laxnosť vypomstiť. Za zmienku stojí, že v základnej zostave nastúpili aj dvaja vekom ešte dorastenci a výkonom určite nesklamali. Ďalší dvaja naskočili do zápasu z lavičky. Moje poďakovanie patrí každému kto bol dnes toho súčasťou, od hráčov cez členov realizačného tímu a fanúšikov. Pozývame týmto víťazstvom na ďalší domáci zápas keď v Nedeľu privítame Slovenské Ďarmoty.

19.9.22 Prípravky

MŠK Rimavská Sobota U11 – MFK Detva U11 1:3

MŠK Rimavská Sobota U10 – MFK Detva U10 1:3

MŠK Rimavská Sobota U9 – MFK Detva U9 3:3

tréner Tužinský: Chceli by sme sa poďakovať rodičom a deťom za dnešný výjazd do Rimavskej Soboty, keď kvôli chorobám chýbalo 20 deti pôvodne nominovaných,takže niektorí museli odohrať až dva zápasy a až 7 deti bolo doplnených z U8. Naozaj bojovali,išli na dno síl a odmenou im boli výsledky a radosť po zápasoch. Potešili všetkých prítomných a zaslúžene sa im dostalo pochvali aj od trénerov a rodičov domácich.