Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

“Anglický týždeň“ začali žiaci doma proti FK Kúpele Sliač, ktoré vyprevadili s vysokými prehrami 11:0 a 8:1. Vo štvrtok 1.9.22 starších žiakov čakal už ťažší súper, keď museli v závere zápasu otáčať výsledok ale nakoniec boli z toho vytúžené 3 body po výsledku 2:3 proti ŠK Prameň Kováčová. Mladší žiaci nadelili tomu istému súperovi 0:10. V nedeľu ukončili týždeň v Krupine, kde starší žiaci vyhrali hladko 0:7 a mladší žiaci taktiež s výhrou 2:5. Obidve družstvá žiakov od začiatku sezóny nestratili ani bod a sú na prvých miestach tabuľky 2.ligy skupiny C. Dorast svoju ligu nezačal výsledkovo dobrým štartom, keď na pôde RSC Hamsik Academy prehral 4:1. Chuť si napravili až doma proti ŠK Heľpa po vysokej výhre 10:1. Muži po výhre v Radzovciach chceli potvrdiť výsledok doma proti Málinci. Po výhre 4:1 ich následne čakal súper z Príbeliec a vysoká prehra 6:0. V utorok odohrali predohrávku 6.kola doma proti FK Sitno Banská Štiavnica, keď po smolnom závere neudržali výsledok a remizovali 2:2.

U15 27.8.22

MFK Detva – FK Kúpele Sliač 11:0

Góly: 4. Martinský, 13. a 30. Kamrla, 21. Orolin, 26. 62. 65. Hukel, 44. Chamula, 50. 58. Drdoš, 66. Ľalík

Zostava: Ostrihoň – Orolin, Chamula, Martinský (C), Sekereš, Frejer, Drdoš, Figura, Hukel, Kamrla, Ľalík

tréner Odzgan: Prvý domáci zápas sme odohrali zo Sliačom. Od začiatku sa hrali len na jednu bránu a od toho sa odvíjal aj výsledok. Čo sa týka našej hry tak znovu to nebolo ono a bolo tam ešte dosť nedostatkov, ktoré v priebehu dalších tréningov a zápasov skúsime napraviť. Tento týždeň bude ťažký, keďže hráme 3 zápasy za týždeň. Odhodlanie nám určite nechýba a budeme sa snažiť zo všetkých síl hrať a na plno fungovať v každom zápase. Ideme ďalej

U15 1.9.22

ŠK Prameň Kováčová – MFK Detva 2:3

Góly: 42. Hukel, 68. Kučera, 70. Chamuti

Zostava: Ostrihoň – Chamula, Martinský (C), Sekereš, Novák, Frejer (64.Chamuti), Drdoš, Figura, Hukel, Kamrla (70.Polakovič), Kučera,

tréner Odzgan: V úvode to bola hra súboj na súboji a dlhšie trvalo kým sme sa oťukali a snažili sa hrať hru, ktorú chceme a trénujeme. Vypracovali sme si dostatok šancí aj 100%, ktoré však ostali nevyužité. Prvý polčas sa hral väčšinu času na polovici súpera. Náš tlak sme však nevedeli premeniť a super svoju jedinú šancu v prvom polčase využil a tak sme šli do šatne za nepriaznivého stavu. Nervozita z výsledku a našej hry sa preniesla aj do druhej polovice avšak sa nám podarilo šťastne vyrovnať. Po góle sme opäť mali šance ale dnes sme mali na kopačkách menšiu krízu. Súper to znova využil a dostal sa do vedenia. Snažili sme sa neskladať zbrane a vyrovnať. Mali sme šancu pokutového kopu, ktorý sme však nepremenili. Ostávalo pár minút do konca ale družstvo ukázalo silu, ktorú má a po dvoch góloch v závere sa nám podarilo zvíťaziť. Tento zápas bol veľká skúška nervov a psychiky, keďže družstvo, ktoré bolo vo všetkom lepšie jednoducho nevedelo premeniť šance. V tomto zápase chcem vyzdvihnúť hlavne silnú túžbu zvíťaziť a odhodlanie hrať, keď sme sa ako tím nevzdali ale hlavne povzbudili aj keď to absolútne pri zakončení nešlo. Veľké ponaučenie pre nás je, že sa nikdy netreba vzdať a hrá sa až do poslednej minúty. Ideme od zápasu k zápasu a verím, že budeme stále lepší a lepší.

U15 4.9.22

MFK Krupina – MFK Detva 0:7

Góly: 15. 47. Figura, 28. Ostrihoň, 42. a 52. Kučera, 62. Chamula, 68. Kamrla

Zostava: M.Ostrihoň – Chamula, Orolin, Novák, Sekereš, D.Ostrihoň, Drdoš, Figura, Frejer, Kamrla, Kučera (C)

U13 27.8.22

MFK Detva – FK Kúpele Sliač 8:1

Góly: 4. 16. 23. 29. 35. Klinec, 41. Húšťava, 48. Uhrin, 56. Kuric

Zostava: Adamec – Kuric, Kučera (C), Klinec, Marcinek, Babic, Bystriansky, Ľupták, Uhrin, Murín, Húšťava

U13 1.9.22

ŠK Prameň Kováčová – MFK Detva 0:10

Góly: 10. 41. Buzak, 14. 32. 36. 37. Bršel, 56. Klinec

Zostava: Adamec – Kuric, Kučera (C), Klinec, Babic, Bystriansky, Ľupták, Uhrin, Murín, S.Melich, A.Melich, Buzak, Ľalík, Bršel, Húšťava

tréner Odzgan: Od úvodu sme boli družstvo ktoré diktovali hru. Dominancia na trávniku sa premenila v priaznivý výsledok. Nájdu sa aj situácie, ktoré potrebujeme riešiť iným spôsobom ale všetko sa dá keď sa chce. Mladší žiaci predvádzajú pekné individuálne aj tímové akcie, ktoré sa na ihrisku odzrkadľujú vo výsledku. Každý zápas je však iný a taktiež potrebujeme ešte pracovať na zlepšení. Postupnými krokmi v tréningu sa to ešte zlepší a budeme na sebe pracovať. Pekná tímová hra bez inkasovaného gólu a verím, že v nedeľu potvrdíme dobrú formu a bude len a len rásť.

U13 4.9.22

MFK Krupina – MFK Detva 2:5

Góly: 11. Ľalík, 18. Buzak, 38. Húšťava, 48. Uhrin, 58.Bršel

U19 28.8.22

RSC Hamsik Academy – MFK Detva 4:1

Gól: 52. T.Ostrihoň

Zostava: D.Ostrihoň, Kminiak, Suja, Dian, A.Chabada, Murín (C), Fašanga, Valocka, Hriseňko (46.S.Chabada), T.Ostrihoň, Wertheim (76.Solin)

tréner Košút: Dnes sme odohrali náročný zápas s kvalitným súperom HAMSIK ACADEMY U19 B na umelej tráve v Rudlovej. Chceli sme potvrdiť dobrý herný prejav z jarnej časti, čo sa nám aj podarilo a všetci hráči bojovali. Na každom poste každý hráč vydal zo seba maximum a k tomu v druhom polčase sme po vlastnom góle vyrovnali za 2 minúty na 1:1 Tomášom Ostrihoňom. Hra bola stále vyrovnaná, náznaky šancí boli na oboch stranách. Potom nám 15 min. pred koncom došli sily na kľúčových postoch, čo súper využil a strelil nám ešte 3 góly, takže z B. Bystrice odchádzame s krutou prehrou 4:1. Celé mužstvo chcem vyzdvihnúť za tímový výkon a bojovnosť, mrzieť nás môže len to že s nami nevycestovali 5 hráči, ktorí sú odcestovaní. Svoje miesto si zastali striedajúci hráči a brankár Daniel Ostrihoň. Tento zápas nám ukázal, kde nás ešte tlačí kopačka a na čom musíme popracovať.

U19 3.9.22

MFK Detva – ŠK Heľpa 10:1

Góly: 22. S.Chabada, 30. Fašanga, 31. 32. 35. 40. Valocka, 44. Hriseňko, 49. 80. Wertheim, 59. T.Ostrihoň,

Zostava: D.Ostrihoň, Kminiak, T.Chabada (C) (51.jedlička), Suja, Dian, Fašanga, Valocka (63.Maté), Hriseňko (51.Solin), S.Chabada, T.Ostrihoň, Wertheim

tréner Košút: Proti súperovi z Heľpy sme sa do nášho prvého gólu herne trápili, nebol pekný futbal ale sme sa ujali vedenia gólom Samuela Chabadu. Potom sa náš herný prejav oveľa zlepšil, čo sme pretavili do ďalších 6 gólov, keď 4 x skóroval Patrik Valocka a po jednom Marek Fašanga a Nicolas Hriseňko. Nachádzali sme voľné priestory z ktorých prichádzali finálne prihrávky. Druhý polčas sme znovu začali aktívne v čom sme ale už nepokračovali do konca zápasu ale ešte 2 góly pridal Enriko Wertheim a jedem Tomáš Ostrihoň. Za stavu 10:0 sme v závere inkasovali, kedy sme doslova odignorovali štandartnú situáciu, v ktorej sme boli len štatisti a to sa nemá stávať. Musíme byť koncentrovaný do konca zápasu. Želal som chlapcom vyššiu výhru po minulej prehre, a išli si za ňou. Nakoniec s výsledkom som spokojný, k čomu chlapcom gratulujem ale herný prejav treba udržať celých 90 minút, kedy boli v našej hre aj slabé pasáže.

Muži 28.8.22

MFK Detva – TJ Jednota Málinec 4:1

Góly: 28. Vilhan, 45.Melicherčík, 61. P.Kluka, 77.J.Chabada

Zostava: Lakota – Strelec, J.Kluka, Rapčan, Sekereš (C), Vilhan, Ďurica, Chabada, Melicherčík, Baran, P.Kluka

tréner Kamas: Od úvodu sme sa akosi nevedeli nakopnúť k tomu čo by sme chceli hrať. Vytvorili sme si pár šancí a po prieniku Marka Vilhana išli do vedenia, ktoré sme v zápätí stratili nedoslednosťou po súperovej štandardke. Pár pokusov mal aj súper no tie spoľahlivo likvidoval brankár Lakota. Hra sa prelínala zo strany na stranu čo bolo spôsobené množstvom ľahkých strát na súperovej polovici. Tesne pred prestávkou sa nám podarilo skórovať keď sa po prihrávke zo strany presadil strelou k tyči Aďo Melicherčík. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, zlepšili pohyb a kvalitu na lopte. Výsledkom bolo , že sa celý druhý polčas odohral zväčša na súperovej polovici. Po zranení Rada Rapčana po zákroku lakťom ktorý ostal nepochopitelne bez trestu obdržali hostia červenú kartu po ďalšom nešetrnom zákroku na Rasťa Ďuricu. Pridali sme ešte na obrátkach výsledkom čoho boli dva góly v súperovej sieti. Peťo Kluka trafil z priameho kopu a nikým nekrytý Ján Chabada sa pohral aj s brankárom aj s našimi nervami a rutinérsky uzavrel naše zaslúžené víťazstvo, ktoré nám verím dodá ešte väčšiu dôveru vo vlastné schopnosti. Ďakujem hráčom za ďalšie víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko.Rovnako sa chceme poďakovať divákom za návštevu a veríme ,že ich bude pribúdať stále viac priamo úmerne s našimi zlepšujúcimi sa výkonmi.

Muži 3.9.22

TJD Príbelce – MFK Detva 6:0

Zostava: Lakota – Strelec (52.Murín), J.Kluka (65.A.Chabada), Sekereš (C), Vilhan, Melicherčík, Ďurica (23.Berkeš), Tužinský, R.Baran, P.Kluka, Ľ.Baran (52. Šťastný)

Muži 6.9.22

MFK Detva – FK Sitno Banská Štiavnica 2:2

Góly: 43.P.Kluka, 49. Tužinský

Zostava: Lakota – Strelec (90.Marcinek), J.Kluka (65.A.Chabada), Sekereš (C), Vilhan, Melicherčík (46.Šťastný), J.Chabada, Tužinský (73.S.Chabada), R.Baran (46.Murín), P.Kluka, Ľ.Baran

tréner Kamas: Proti súperovi s kvalitnými hráčmi s množstvom ligových zápasov sme nechceli príliš komplikovať rozohrávku na vlastnej polovici a po rýchlom prechode do útoku sme chceli byť nielen aktívny v zakončení ale aj viac podržať loptu. Vzhľadom na to ,že sa nám to príliš nedarilo nás súper dostával pod tlak a častokrát zakončoval. Spoľahlivo chýtajúci Jozef Lakota však prvom polčase gól za svoj chrbát nepustil. Jeden z protiútokov nám vyšiel fantasticky pred prestávkou, keď Miroslav Tužinský dobre podržal loptu počkal na nábeh Petra Kluku, ktorý ideálnu prihrávku po prebratí do pohybu zúžitkoval strelou popri brankárovi. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý, kde sa podarilo skórovať po peknom zaseknutí obrancu Miroslavovi Tužinskému po Viedli sme 2:0. Tlak súpera, ale pokračoval a s pribúdajúcim časom sme mali loptu čoraz menej. Nepodarilo sa nám ju dlhšie udržať na súperovej polovici a rýchlo sme ju strácali. Lukáš Pelegríny jeden z bývalých hráčov FK Pohronie hneď po príchode ešte viac oživil hru súpera najprv nastrelil strelou z diaľky brvno no pri ďalšej strele už bol presnejší a znížil na 2:1. Nepodarilo sa nám vymaniť z pod tlaku aj keď snahu hráčom dnes nemožno uprieť. Prišlo vylúčenie Peťa Šťastného ktorý síce dobre naskočil do zápasu no po prvej žltej karte zatiahol ručnú brzdu a inkasoval bohužiaľ druhú. Vyrovnávajúci gól nám super strelil v oslabení v posledných sekundách zápasu. Po vhadzovaní nasledoval center, náš prehratý hlavičkový súboj v 16tke, kde sa presadil hráč súpera Lukáš Tesák , brankár Jozef Lakota dobre zasiahol ,no na dorážku Patrika Jacka už nemal nárok. 92 minúta 2:2. Musíme takéto situácie vyriešiť s lepšou reakciou a koncentráciou ak chceme víťaziť aj takéto zápasy najmä ak ide o posledné vhadzovanie. Ďakujem hráčom za bojovnosť, kde nám víťazstvo uniklo o vlások a gratulujem súperovi k výkonu keď z mužstiev proti, ktorým sme hrali doteraz predvádzali najkrajšiu hru práve Štiavničania.