Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Prvé súťažné kolá nám odštartovali mládežnícke družstvá. Žiaci si zmerali sily proti Dukle Banská Bystrica “B“, a dorast ako nováčik, ktorý sa spojil s MFK Spartak Hriňová a vytvoril tak dvojičkové družstvá U19 a U17 nastúpili na svoj prvý treťoligový zápas proti TJ Oravan Oravská Jasenica. Zápas sa odohral v Hriňovej. Muži v druhom kole hostili Sklotatran Poltár a pripísali si prvé body.

19.8.23 U19

MFK Detva,Hriňová – TJ Oravan Oravská Jasenica 1:3

Zostava MFK: Babic – Suja, Dian (68.Tamáš), Jedlička, Sedliak, Nosáľ, Fašanga (C), Hriseňko (82.Paluch), Máliš, Tršo, Solin

Gól: 32. Tršo

tréner Peter Košút: Do premiérového domáceho zápasu v III. lige U19 pod spoločným mužstvom Detva-Hriňová s Oravskou Jasenicou sme nevstúpilu podľa predstáv a hneď z prvého rohového kopu sme inkasovali. Potom sme boli lepším mužstvom a podarilo sa nám vyrovnať Simonom Tršom. V závere polčasu sme inkasovali 2 góly zo štandartných situácii, pri ktorých nemajú čisté svedomie náš brankár s obrancami. Druhý polčas sme boli tiež o kúsok lepším mužstvom, kedy sme našli viac loptu na kopačkách, kedy súper bránil výsledok a pokúšal sa o protiútoky. Aj napriek tomu sme si vytvorili dve čisté šance, ktoré sme nevyužili. Na priebeh hry je pre nás prehra krutá ale futbal sa hrá na góly a tých dal súper viac.

19.8.23 U17

MFK Detva,Hriňová – TJ Oravan Oravská Jasenica 0:0

Zostava MFK: Karlík – Chamula, Orolin, Polakovič, Kučera (C), Sliacky, Straka, T.Gonda, R.Gonda, Ostrihoň, Záhorec

tréner Peter Košút: Od úvodného hvízdu rozhodcu počas celého zápasu sme hrali ako jeden tím, kombinovali a bojovali jeden za druhého. V útočnej fáze sme boli nebezpečnejší ako súper, vytvorili sme si viac šancí ale ani z troch samostatných nájazdov sme nedali gól. Súpera sme do žiadnej vyloženej šance nepustili a náš brankár bol skoro bez práce. Hráčov musím pochváliť za zodpovedný výkon počas celého zápasu, išli sme za gólom až do konečného hvízdu ale sme ho nakoniec nestrelili a tak zápas skončil bez gólov. Dovolím si tvrdiť, že sme stratili dva body. Takéto zápasy nás musia posilniť a ideme v sobotu zabojovať o ďalšie body do Martina.

20.8.23 U15

MFK Dukla Banská Bystrica “B“ – MFK Detva 3:3

Zostava MFK Detva: Adamec – Kučera, Novák, Hukel, Klinec, Figura, Drdoš, Ostrihoň, Valev, Bršel, Kamrla (C)

Góly: 25. 37. 51 Kamrla

tréner Odzgan: Začiatok sezóny sme odštartovali s domácim družstvom B. Bystrice. Prvý súťažný zápas nám ukázal, že nás nebude čakať nič ľahké a musíme hlavne zmeniť prístup k zápasu a veriť si viac na lopte, pretože to čo trénujeme sa musí ukázať aj v zápase. Pre niektorých z nás to bol prvý zápas na veľkom ihrisku a miestami to bolo cítiť. Dôležité bude sa poučiť z chýb, ktorých bolo dosť a už v ďalšom zápase sa ich snažiť odstrániť z ihriska. Určite je na čom stavať a verím, že dokážeme odohrať oveľa lepšie zápasy, pretože toto družstvo nato má a dá o sebe vedieť.

20.8.23 U13

MFK Dukla Banská Bystrica “B“ – MFK Detva 0:10

Zostava MFK Detva: Hazucha – Kamenský, Murín (C). J.Gondáš, Kováč, Babic, Budinský, Bystriansky, Sliacky, Fekiač, Košút, Hronček, M.Gondáš

Góly: 1. 2. 13. 19. Sliacky, 26. 52. Budinský, 30. 44. 60. Bystriansky, 34. Kováč

tréner Odzgan: Veľmi milo prekvapili mladší chalani, ktorý od samého začiatku boli pánmi na ihrisku. Súpera sme absolútne do ničoho nepúšťali a naopak svoje šance sme vedeli využiť skvele. Nebolo ani poznať absencie na zápase, ktorých bolo dosť a výborne sme sa s tým vysporiadali. Ešte máme však čo vylepšiť čo sa týka hlavne našej hry smerom dopredu no ak bude na chalanoch vidieť takáto chuť a úsmev pri hre tak nemám o tom pochýb, že to bude smerovať správnym smerom.

20.8.23 Muži

MFK Detva – TJ Sklotatran Poltár 2:1

Zostava MFK: Ostrihoň – Vilhan, J.Kluka, Sekereš (C), Ľ.Baran, J.Chabada, Ďurica, P.Kluka, R.Baran, T.Ostrihoň, Mičo

Góly: 19. Vilhan, 38. P.Kluka

tréner Kamas: V náročných podmienkach pre obidve mužstvá sme nakoniec vybojovali víťazstvo , ktoré sa narodilo ľahko. Do vedenia sme išli po otočení ťaziska hry kedy Rasťo Ďurica našiel Marka Vilhana. Ten loptu umiestnil z okolia 16- tky. Po krátkom čase sa súperovi po dvoch po sebe idúcich chybách v našej obrane podarilo vyrovnať. Do vedenia sme išli po výborne zahratom rohovom kope Ľubom Baranom si dobre nabehol Peťo Kluka a hlavou nedal šancu súperovmu brankárovi. V druhom polčase sme príliš ľahko dovolili súperovi kombinovať na našej polovici, no do vyloženej príležitosti na vyrovnanie sme ho nepustili. Dva dobré strelecké pokusy súpera zneškodnil Dano Ostrihoň a zárodky šancí vyriešili obrancovia. My sme mali ešte pár možností na zvýšenie náskoku avšak Peťo Mičo po priamom kope a dobiehaní odrazenú loptu stihol poslať len do brankára , Ľubo Baran krížnou strelou tesne minul bránu a dobre zahraté priame kopy Marka Vilhana tiež neskončili v sieti. Musíme pridať na kvalite rozhodovania v hre na súperovej polovici, kde sme niekedy bez tlaku príliš ľahko odovzdávali loptu súperovi. Hráčom ďakujem za vydreté a zaslúžené víťazstvo. Rovnako ďakujem každému kto bol súčasťou tohto zápasu verných fanúšikov nevynímajúc.

21.8.23 U13 “B“

MFK Detva – MFK Vígľaš Pstruša 7:1

Zostava: Petruš, Hronček, Rapčan, Gondáš (C), Hric, M.Kukuliak, Fašanga, T.Kukuliak, Sekereš, Vilhan, Peknušiak, Machava, Zlatoň, Marcinek, Košút, Kret, Horváth,

Góly:  9. Machava, 10. M.Kukuliak, 19. Košút, 25. 47. Rapčan, 31. 39. Hronček

Späť hore