Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Sobotné zápasy žiakov či nedeľný zápas dorastu priniesol tento víkend, kde žiaci cestovali do Tisovca a dorast k lídrovi do Krupiny. Cez týždeň v stredu ešte žiaci absolvovali dohrávku v Hnúšti po ktorej sa mladší žiaci vyšvihli na prvé miesto tabuľky. Zo starších žiakov sa v Tisovci najviac darilo Jedličkovi a Solinovi, ktorý pri vysokej výhre 2:8 zaznamenali obaja hetrik a z mladších žiakov zaznamenal pri výhre 1:6 dva góly Oliver Bršel. Tomáš Solin ešte v stredu rozhodol zápas v Hnušti keď skóroval na 1:2 a pri výhre mladších žiakov v Hnúšti 1:4 hviezdil opäť Oliver Bršel, ktorý zaznamenal hetrik. Dorastu sa bohužiaľ nedarilo a prehrali 6:0.

IV.liga dorast U19 – 11. kolo

MFK Krupina – MFK Detva 6:0 (2:0)

Zostava: D.Ostrihoň – Figura (C), T.Chabada (60.Suja), Kminiak, Piliar (66. Plch), S.Chabada, A.Chabada (77.Androvič), Morvay (58.Valocka), Fašanga, T.Ostrihoň. J.Chabada (63.Wertheim) – Dian

II.liga SŽ U15 – 11. kolo

MŠK Tisovec – MFK Detva 2:8 (2:3)

Góly: 1. 41. 43. Solin, 4. 21. 65. Jedlička, 37. Martinský (11m), 46. Chlebničan

Zostava: Frejer – Chamula (47.S.Sekereš), Drdoš, Martinský (C), Orolin (36.P.Sekereš), Figura, Jedlička, Ostrihoň (56.Polakovič), Hukel (47.Chamuti), Chlebničan, Solin (56.Zošiak)

tréner Odzgan:

Cestovali sme na zápas do Tisovca. Vedeli sme čo chceme od začiatku hrať a nastali aj zmeny v zostave. Začiatok bol veľmi dobrý dali sme rýchle góly, ktoré však znamenali nás útlm. Prestali sme hrať súper sa stiahol a vôbec sme sa nevedeli presadiť a do polčasu sme po lacnom pristupovaní k hráčom aj inkasovali zbytočné góly. V prestávke sme si povedali čo bude platiť v tomto zápase a som veľmi rád, že to chalani pochopili. Ukázali sme sa opäť v tom v čom je toto mužstvo silné. A to je hra na lopte a pekná kombinačná hra z ktorej vieme vyprodukovať pekné góly. Za druhý polčas by som chcel pochváliť chlapcov a verím, že v ďalšom zápase to bude celý zápas to čo chceme hrať.

II.liga MŽ U13 – 11. kolo

MŠK Tisovec – MFK Detva 1:6 (0:3)

Góly: 13.Buzak, 29.Kamrla, 38. 59., 53.Ľalík

Zostava: Kučera – Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Ľalík, Uhrin, Štork, Horváth, Ľupták, Bršel, Húšťava, Hedvigy

II.liga SŽ U15 – 9. kolo dohrávka

FK Iskra Hnúšťa – MFK Detva 1:2 (1:1)

Góly: 6. Ostrihoň, 50. Solin

Zostava: Sádovský – Chamula (21.Orolin), Drdoš, Martinský (C), Frejer (36.P.Sekereš), Figura (60.Polakovič), Konôpka, Ostrihoň (60.Zošiak), Hukel (42.Solin), Chlebničan, Kučera

Dohrávku kola sme dnes odohrali v Hnúšti. Za zlého počasia a na ťažkom teréne sme začali hrať velmi pekne z čoho sme dokázali aj skórovať. Postupom času sme sa však uspokojili a prestali hrať, hýbať sa a čoraz ťažšie sa nam kombinovalo. Do polčasu sme ešte dostali lacný gól čo bol odrazom našeho prístupu. V polčasovej pauze sme si vysvetlili čo by mohlo na súpera platiť a hlavne aby sa nam vrátila opäť chuť a lopta na kopačky. Po chvíľke sme skórovali a v druhom dejstve sme súpera do ničoho vážneho nepustili. Bojovnosť a sila mužstva sa ukázala začo chalanom ďakujem a chválim, že to nevzdali. Lepšie mužstvo zvíťazilo aj keď to bol velmi ťažký zápas.

II.liga MŽ U13 – 9. kolo dohrávka

FK Iskra Hnušťa – MFK Detva 1:4 (0:2)

Góly: 10. Buzak, 23. 32. 58. Bršel

Zostava: Matteo Marcinek – Kučera, Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Ľalík, Štork, Horváth, Ľupták, Bršel, Húšťava, Hedvigy, Martin Marcinek, Valev, Chamuti, T. Marcinek,