Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V sobotu 8.4.23 privítali starší a mladší žiaci  hráčov z RSC Hamsik Academy. Viacej sa darilo mladším žiakom, ktorí remizovali 2:2. Starší žiaci prehrali 0:2. V ten istý deň privítali doma dorastenci U19 FK Kúpele Sliač, s ktorými vyhrali 5:0. V nedeľu na domácom ihrisku odohrali zápas naši muži proti OŠK Radzovce, zápas skončil prehrou 3:4. O týždeň neskôr sa hrali žiaci vonkajší zápas proti FK Kúpele Sliač. Obe kategórie priniesli výhry, tá staršia 0:7 a mladšia 1:4. Dorastenci zvládli zápas v Selciach, s ktorými vyhrali 1:4. Muži s prehrou v Málinci 5:1.

U15

MFK Detva – RSC Hamsik Academy 0:2

Zostava: M.Ostrihoň – Sekereš, Martinský (C), Chamula (36.D.Ostrihoň), Kamrla, Novák, FIgura, Drdoš, Chamuti (68.Polakovič), Kučera, Orolin

tréner Odzgan: Štart druhej polovici sezóny sme si určite predstavovali inak. Mali sme dobrý štart do zápasu kde sme však nevyužili svoju šancu a súper naopak po našej veľkej chybe skóroval. Za krátky čas zvýšil svoj náskok a to dalo našej psychike a hre veľmi zabrať. Zvýšila sa nervozita a naša hra sa vôbec nepodobala na to čo chceme hrať. Po prestávke sme sa snažili ešte niečo zo zápasom spraviť. Určite to aj tak vyzeralo no vydržalo nám to krátky čas. Nevyužili sme opäť šancu taktiež súper mohol svoj náskok navýšiť. Musíme si zobrať ponaučenie hlavne z toho, že jeden, dva góly zápas nerozhodujú a treba sa naučiť pracovať aj z nepriaznivým stavom v zápase. Pevne verím, že tieto chyby napravíme už v ďalšom zápase a zlepšíme našu hru, ktorú trénujeme a ktorá nás zdobí. Nevešáme hlavy práve naopak toto nás musí nakopnúť ku lepším výkonom.

U13

MFK Detva – RSC Hamsik Academy 2:2

Góly: 3. 48. Ľalík

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Buzak, A.Melich, S.Melich, Budinský

U19

MFK Detva – FK Kúpele Sliač 5:0

Góly: 32. T.Ostrihoň, 48. Fašanga, 56. 57 Wertheim, 73. Solin

Zostava: D.Ostrihoň – Kminiak, T.Chabada (46.Wertheim)- 71.Matúška), Dian, Hriseňko, Fašanga , A.Chabada, Solin (83.Zošiak), T.Ostrihoň (C), Maté, Plch (83. Gonda)

tréner Košút: Máme za sebou ďalší majstrovský zápas odohratý doma so Sliačom. Zasa sme nemohli nastúpiť v kompletnej zostave, kedy pre chorobu nemohli hrať 4 kvalitní hráči, ale aj tak ostatní nominovaní hráči majú svoju kvalitu, ktorú ukázali hlavne v druhom polčase. Súper zo Sliača celý zápas bránil pred vlastným pokutovým územím niekedy s 8 až 9 hráčmi a prišlo mi to, že prišli ubrániť čo najpriaznivejší výsledok pre nich. Prvý polčas sa im to aj darilo, kedy sme si po kombinácii vypracovali pokutový kop, ktorý kapitán Tomáš Ostrihoň premenil. Ťažko sme sa presadzovali aj keď snaha bola. Do druhého polčasu sme si povedali, že to prelomíme našou vyššou aktivitou, kombináciami a častou streľbou a spoza šestnástky zvýšil skóre na 2:0 Marek Fašanga. Súpera sme zatlačili na jeho polovicu a v priebehu 2 minút strelil svoje dva góly Enriko Wertheim. Stále sme pokračovali v druhopolčasovej aktivite a po pekne krátkej kombinácii s kolmou prihrávkou sa v šestnástke presadil Silvester Plch a prihrávkou popred bránu našiel Tomáša Solina, ktorý do prázdnej brány uzavrel skóre na konečných 5:0. Celý zápas sme pôsobili kompaktným dojmom, zodpovedný v defenzíve, kedy súper vážnejšie ohrozil našu bránu až v 85 minúte. V ofenzíve sme boli trpezliví a čo ma teší, že sme si dopriali góly jeden pre druhého. Chlapcom patrí poďakovanie za zodpovedný prístup, maródom prajem skoré uzdravenie, aby sme sa čím skôr stretli v kompletnom zložení.

Muži

MFK Detva – OŠK Radzovce 3:4

Góly: 26. Ďurica, 84. Sekereš, 90. Ľ.Baran

Zostava: D.Ostrihoň – Strelec, Rapčan, Sekereš (C), Berkeš (46.Šťastný), Melicherčík (46.T.Ostrihoň), Ďurica, Pančík (69.Kováč), Mičo (69.Fašanga), P.Kluka, Ľ.Baran

tréner Kamas: Opäť s chybajúcimi hráčmi základnej zostavy sme chceli hrať zodpovedne, s nasadením a kvalitne. Do zápasu sme nastúpili však veľmi vlažne a do trošku väčšieho tempa sme sa dostať bohužiaľ vedeli až v závere čo bolo príliš už neskoro. Bez pohybu, kvality v rozhodovacej činnosti, nápaditosťi a tímovej spolupráce sme pôsobili miestami bezradne. Súper po našich obrovských chybách dával góly a dokázal sa umne dostávať do ďalších šancí a to aj napriek početnej prevahe našich hráčov v obrane. Dobrými zákrokmi sa ale predviedol Daniel Ostrihoň, ktorý zlikvidoval aj samostatné nájazdy súperových útočníkov. Takto hrať určite nechceme a snáď bude tento zápas akýmsi varovaním pred ďalšími ktoré nás čakajú. Chýb urobíme mnoho no mali by sme sa ich pokúsiť odčiniť a poučiť sa z nich. No táto pesnička a rovnaké chyby sa opakujú už dlhšie.Túto opätovnú facku v podobe výsledku sme si zaslúžili.

U15

FK Kúpele Sliač – MFK Detva 0:7

Góly:3. 38. 67. Kamrla, 45.,55. Kučera, 41. Hukel, 62. Petrovič

Zostava: Ostrihoň – Sekereš, Martinský (C), Chamula, Kamrla, Hukel (47.Chamuti), FIgura, Drdoš(61.Melicherčík), Frejer (56.Petrovič), Kučera, Orolin,

U13

FK Kúpele Sliač – MFK Detva 1:4

Góly: 31. Bršel, 34. Valev, 50. 55. Klinec

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Budinský, Bršel, Novák, Valev, Murín

U19

FK Selce – MFK Detva 1:4

Góly: 6. S.Chabada, 17. Fašanga, 35. T.Ostrihoň, 64. Wertheim

Zostava: Gonda – T.Chabada, Kminiak, A.Chabada, Jedlička, Fašanga, Maté, Solin, Wertheim, S.Chabada, T.Ostrihoň (C)

tréner Košút: V Selciach sme sa dnes predstavili už konečne skoro v kompletnom zložení a od úvodných minút sme diktovali hru, boli sme nebezpeční v ofenzíve ale v defenzíve nám zo začiatku zlyhával ľavý obranca, odkiaľ súper hrozil najčastejšie a aj sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Polčas sme ale vyhrali 3:1 keď naše góly dali Samuel Chabada, Marek Fašanga a Tomáš Ostrihoň. Okrem toho sme zahodili ešte 3 čisté šance. Druhý polčas sa vyvíjal tak ako prvý polčas, boli sme častejšie na lopte, kombinovali a hrozili sme z krajných priestorov aj cez stred ihriska po pekných kolmiciach. Štvrtý gól strelil Enriko Wertheim ale zasa sme zahodili okrem iného aj samostatné nájazdy na bránu. V defenzíve to už bolo druhý polčas v poriadku. Chcem pochváliť všetkých 16 hráčov za zodpovedný výkon ako aj domáce mužstvo, ktoré chcelo hrať a nebránili len okolo vlastnej šestnástky. Zo Seliec si odvážame dôležité body do nadstavbovej časti s konečným výsledkom 1:4.

Muži

TJ Jednota Málinec – MFK Detva 5:1

Gól: 86. Strelec

Zostava: D.Ostrihoň – J.Kluka, Sekereš (C), Vilhan, Ďurica, J.Chabada (57.Kováč), Mičo (46.R.Baran), Rapčan, Pančík (57. Melicherčík), Ľ.Baran (37.Strelec), P.Kluka (46.Berkeš)

tréner Kamas: Ďalšia prehra bez akéhokoľvek odporu, nasadenia a elánu. Ospravedlňujeme sa za naše posledné výkony.