Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V stredu 26.4.23 a v piatok 28.4.23 privítali mladší žiaci B hráčov z Detvianskej Huty a Stožku.V obidvoch zápasoch sa im darilo a vyhrali 7:2 a 2:0. V sobotu 29.4 odohrali žiaci zápasy v Brusne, dorast v Žarnovici a muži nastúpili v Banskej Štiavnici. Viacej sa darilo mladším žiakom, ktorí vyhrali 2:8. Starší žiaci prehrali 2:0. Dorastenci U19 porazili svojho súpera najtesnejších rozdielom 0:1. Muži stále čakajú na jarnú výhru, prehrali 2:0. V pondelok 1.5.23 odohrali prípravky zápasy proti MŠK Novohrad Lučenec, nedarilo sa len U11, ktorá podľahla 3:1, kategórie U10 a U9 s výhrami 1:3 a 0:4. Sobota 6.5.23 patrila žiackým kategóriám, ktorým sa darilo na 100%. Starší žiaci porazili Sitno Banská Štiavnica 1:0. S tým istým súperom vyhrali mladší žiaci 4:1. Mladší žiaci B odohrali zápas v Očovej s výhrou 2:6. Nedeľa patrila domácim zápasom prípraviek proti Dukle Banská Bystrica, dorast privítal Krupinu s výsledkom 0:0 a muži odohrali domáci zápas proti Čiernemu Balogu s remízou 2:2.

U13 B 

MFK Detva – Detvianska Huta 7:2

Góly: 1. 8. 38. 58. Klinec, 33. 39. Sliacky, 45. Kováč

Zostava: Nemec – Šimo, Kucej (C), Kamenský, Hazucha, Sliacky, Gondáš, Klinec, Škoda, Suja, Fekiač, Košút, Vasilenko, Kováč

U13 B 

MFK Detva – OŠK Stožok 2:0

Góly: 13. 15. Sliacky

Zostava: Kuric – Šimo, Kucej (C), Kamenský, Hazucha, Sliacky, Gondáš, Klinec, Škoda, Fekiač, Košút, Kováč, Murín, Babic, Nemec

tréner Odzgan: Za tri dni sme odohrali 2 zápasy v ktorých sme ukázali, že futbalovo ideme malými krokmi vyššie a vyššie. Dôležité je hlavne, že sa tešíme na každý tréning a zápas čo je veľmi dôležité. V oboch zápasoch sme sa snažili byť čo najviac na lopte a snažiť sa hrať kombinačný futbal. Miestami sa nám aj darilo no je dosť vecí, ktoré musíme zlepšiť. Odhodlanie nám nechýba a chuť pracovať tiež nie tak už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho zápasu.

U15

FK Brusno Ondrej – MFK Detva 2:0

Zostava: M.Ostrihoň – Orolin, Chamula, Hukel (52.Polakovič), Sekereš (67.Melicherčík), Novák, Figura, Drdoš (48.Štork), Chamuti, Kamrla, Frejer (C)

tréner Odzgan: Další zapas v ktorom sme pôsobili ako tím bez duše. Po zimnej prestávke sa jednoducho nevieme dostať do stabilného tempa aj keď boli zápasy v ktorých sme boli víťazmi. V zápase s Brusnom sme si nevedeli prihrať, žiadny pohyb naviac a komunikácia. Všetko toto sa bohužiaľ podpísalo pod našu ďalšiu prehru. Ak chceme byt úspešní, musíme zmeniť náš prístup ku každej jednej situácii v zápase, pretože na tréningu sa vieme vyhecovať ku skvelým výkonom akurát sa to akosi nevie odzrkadliť v zápase. Mrzia ma naše výkony, pretože tento tím ma naviac ako momentálne predvádza. Netreba však vešať hlavu ešte toho mame dosť pred sebou a verím, že silu ukážeme v tej správnych chvíli.

U13

FK Brusno Ondrej – MFK Detva 2:8

Góly: 19. 24. Budinský, 27. Valev, 35. Ľalík, 44. 55. Bršel, 54. Babic

Zostava: Adamec – Kučera (C), Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Budinský, Bršel, Valev, Murín, Babic

U19

MFK Žarnovica – MFK Detva 0:1

Góly: 41. T.Ostrihoň

Zostava: Murín – T.Chabada, Jedlička, Dian, Suja, Fašanga, A.Chabada (C), S.Chabada, Solin, Hriseňko, Ostrihoň

tréner Košút: Do Žarnovici sme išli potvrdiť postavenie v tabuľke ale sme vedeli, že nás čaká náročný zápas s kvalitným súperom. Nášmu mužstvu chýbalo 6 hráčov či už pre chorobu, zranenie alebo z iných dôvodov, včetne oboch brankárov. Vycestovalo teda 13 statočných hráčov, ktorý od prvej do poslednej minúty podali na horúcej pôde odhodlaný, bojovný a kolektívny výkon, kedy nemôžem vyzdvihnúť jednotlivcov ale celý kolektív 13 hráčov. Bolojovali jeden za druhého, hrali sme srdcom za seba ale hlavne na MFK DETVA. Boli sme disciplinovaní v defenzíve a nebezpeční v ofenzíve, kedy sme na konci prvého polčasu využili nedorozumenie v obrane súpera, čo využil gólom Tomáš Ostrihoň. Celý zápas sa hral kvalitný futbal z oboch strán a na konci sme ustáli tlak súpera aj za pomoci brankára Murína a tak si zo Žarnovice dovážame plný bodový zisk po víťazstve 0:1. Tomášovi Ostrihoňovi prajeme všetci hráči skoré uzdravenie a aby nám čím skôr pomohol v zápasoch. Chcem ešte spomenúť Enrika Wertheima, ktorý po zranení ešte nemohol nastúpiť, ale svoje miesto si zastal na lavičke, odkiaľ bol veľkou morálnou podporou pre chlapcov, ktorých celý zápas povzbudzoval a bol naším 14 hráčom.

Muži

FK Sitno Banská Štiavnica –  MFK Detva 2:0

Góly:

Zostava: D.Gonda – Strelec, J.Kluka, Sekereš (C), Vilhan, Ďurica, Rapčan (46.Pančík), J.Chabada (37. Melicherčík), Mičo (46.Piliar), P.Kluka (60. R.Baran), Ľ. Baran (81. Berkeš)

Liga prípraviek: 

MŠK Novohrad Lučenec U11 – MFK Detva U11 3:1

MŠK Novohrad Lučenec U10 – MFK Detva U10 1:3

MŠK Novohrad Lučenec U9 – MFK Detva U9 0:4

U13 B 

Družstevník Očová – MFK Detva 2:6

Góly3. Klinec, 15. 54. Fekiač, 29. Košút, 40. Kamenský, 43. Gondáš

Zostava: Nemec, – Šimo, Kucej (C), Kamenský, Fekiač, Babic, Gondáš, Klinec, Sliacky, Hazucha, Košút, Kováč, Drugda, Labák

U15

MFK Detva – FK Sitno Banská Štiavnica 1:0

Góly: 58. Martinský

Zostava: Ostrihoň – Orolin, Chamula (33.Hukel), Martinský (C), Sekereš, Figura, Drdoš, Frejer, Chamuti (66.Štork), Kamrla, Bršel (69.Petrovič)

tréner Jakub Odzgan: Na domácom ihrisku sme privítali B. Štiavnicu. Tieto body a hru sme už potrebovali, pretože mame slabší rozbeh v druhej polovici sezóny. Od začiatku sme sa snažili hrať kombinačný futbal, vyvarovať sa chybám a hlavne streliť gól. Domáce ihrisko nám vyhovuje hlavne vďaka hre, ktorú sa snažíme hrať. V prvom polčase sme mali sľubné šance a tak isto aj super jednu tutovú no skvelým zákrokom sme neinkasovali a naopak bohužiaľ to nepadlo ani nám. Cez pauzu sme vedeli čo bude potrebné spraviť a najviac dôležité bolo, že si chalani musia veriť. Veľké plus bolo naša kondícia a chcenie, ktoré sa vyplatilo. Náš kapitán to teda zobral do svojich rúk a strelil jediný no určite zaslúžený gól, ktorý nám určite dodá zdravé sebavedomie. Už sme to veľmi potrebovali odohrať takýto zápas, kde chalani naozaj bojovali a snažili sa hrať futbal. Veľká pochvala za odhodlanie a bojovnosť. Veľmi pekne ďakujem aj rodičom za účasť, je veľmi pekné počuť potlesk pre chalanov, ktorý určite spravili veľkú radosť mne, rodičom a verím, že hlavne sebe. Ešte raz ďakujem.

 U13

MFK Detva – FK Sitno Banská Štiavnica 4:1

Góly: 16. 42. Budinský, 47. Murín, 51. Klinec

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Budinský,  Valev, Murín, Novák, 

U19

MFK Detva – MFK Krupina 0:0

Góly:

Zostava: D.Ostrihoň – T.Chabada, Jedlička (80.Matúška), Dian (59.Kminiak), Suja, Fašanga, Maté, A.Chabada (C), S.Chabada, Solin, Wertheim

tréner Košút: Dnes sa mi domáci zápas hodnotí ťažko, preto len krátko. Odohrali sme peší, pomalý a nie pre nás typický futbal. Nevedeli sme sa presadiť či už individuálne ani kombinačne proti dobre organizovanej obrane Krupiny. Všetko nám dlho trvalo a keď sme si už vypracovali pár gólových šancí, tak sme ich trestuhodne zahodili. Prepadávali sme v obrane a dva krát nás podržal brankár. Dnešný zápas bol od minulého odlišný v negatívnom zmysle. Každý vie podať oveľa lepší individuálny aj kolektívny výkon ako aj v ofenzíve tak aj v defenzíve. Zápas teda skončil bez gólov.

Muži

MFK Detva – FK Partizán Čierny Balog 2:2

Góly: 71.Ďurica, 90. Rapčan (11m)

Zostava: Lakota – Strelec, J.Kluka (74.Melicherčík), Sekereš (C), Vilhan (68.Piliar), Ďurica, J.Chabada (74.Pančík), Rapčan, Mičo (68.R.Baran), P.Kluka, Ľ.Baran (68.Berkeš)

tréner Kamas: Neostáva nám nič iné len naďalej pracovať poctivo v tréningu a začať si viac veriť musia všetci hráči čo nastúpia na ihrisko počas celého zápasu. Iba tak sa dostavia aj lepšie výsledky a kvalitné výkony. Trvá to už príliš dlho čo nám na sebadôvere nepridáva, no nedôvera jednotlivcov nám zápasy určite nevyhrá. V tomto zápase množstvo nevynutených chýb a strát lôpt ktorej sa zbavujeme a bez tlaku súpera. Vlastnou nedôverou sa dostávame do stavu kedy nám aj inokedy rýchle nohy oťažievajú a hlava tiež nerobí tie najsprávnejšie rozhodnutia. Nemôžeme čakať na prvé víťazstvo, ktoré určite nepríde samé a potom si budeme veriť. Začať dôverovať svojim schopnosťiam treba teraz nie potom inak sa nám ľahko môže stať že čierna séria nebude mať konca. Ďakujem hráčom za to že, za stavu 0:2 keď sme súperovi vedenie doslova darovali sa úplne nezložili a dokázali aspoň vyrovnať.

Liga prípraviek 

MFK Detva U11 – MFK Dukla Banská BystricaU11 1:4

MFK Detva U10 – MFK Dukla Banská Bystrica U10 2:2 

MFK Detva U9 – MFK Dukla Banská Bystrica U9 2:3

Späť hore