Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Svoje prvé  jarné kolo odohrali už aj dorastenci, ktorý sa predstavili na domácej pôde proti MFK Spartak Hriňová. Po hetriku Wertheima sa presadili ešte dvakrát Plch a dorast vyhral úvodné kolo 5:3. Na svoje prvé jarné víťazstvo si musia počkať muži, ktorý neuspeli ani v druhom zápase po zimnej prestávke a po výsledku 3:1 prehrali v Medzibrode. Jediný gól strelil kapitán Sekereš.

U19

MFK Detva – MFK Spartak Hriňová 5:3

Góly: 4. 83. Wertheim, 37. 44. 76.Plch

Zostava: D.Ostrihoň – Kminiak, Suja, Fašanga, Murín (C), Solin, Wertheim (86.Zošiak) ,T.Ostrihoň, Plch (65.Matúška), Maté (89.Gonda), Hriseňko

tréner Peter Košút: V prvom zápase jarnej časti sezóny sme odohrali domáce dorastenecké podpolianske derby s Hriňovou. Neboli sme v ideálnej zostave, kedy nám pre chorobu chýbalo až 5 hráčov zo základnej zostavy. Tiež niektorí hráči nastúpili so sebazaprením ale aj napriek tomu sme dobre vstúpili do zápasu, kedy sme sa v 4 min. ujali vedenia gólom Enrika Wertheima, potom sme si vytvorili ešte pár vyložených šancí, z ktorých na 2 góly pretavil Silvester Plch a uzavrel skóre v prvom polčase na 3:0. V tejto časti hry sme boli častejšie na lopte, kontrolovali sme hru a súpera sme nepustili do šance. Do druhého polčasu sme vstúpili profesorsky chceli sme kombinovať na vlastnej polovici ale často sme strácali lopty, kedy súper vyrovnal hru a tiež sa dostával do šancí a znížil na 3:1. Hrali sme viac na brejky, z ktorých jeden premenil na hetrik Silvester Plch, stav 4:1. Súper opäť znížil po štandartke na 4:2. Následne po individuálnej akcii strelil svoj druhý gól Enriko Wertheim ale 5 min. pred koncom uzavreli skóre na konečných 5:3 hostia po tečovanej strele. Zo zápasu mám zmiešané pocity z výkonu chlapcov v oboch polčasoch. Niekedy mi to pripadalo, že si nevzali nič z predzápasovej prípravy a nelogicky riešili krízové situácie, v obrannej fáze sme hrali ľahkovážne a v zakončení nám chýbala potrebná presnosť a ľahkosť. Chcem ale všetkých chlapcov pochváliť za bojovný výkon, za ktorý si zaslúžia pochvalu.

Muži

TJ Sokol Medzibrod – MFK Detva 3:1

Gól: 70. Sekereš

Zostava:  D.Ostrihoň – Piliar (20.Strelec – 75. R.Baran) , Ďurica, Sekereš (C), Vilhan, Rapčan, J.Chabada (50.Melicherčík), Pančík, Mičo, P.Kluka, Ľ.Baran – Nenastúpili Berkeš, J.Kluka

tréner Zdenko Kamas: K ašpirantovi na postup sme cestovali s cieľom zabojovať o dobrý výsledok čo sa nám v konečnom súčte výsledkovo nepodarilo. Zápas rozhodli detaily na ktorých my musíme stále pracovať. Mohli sme vidieť nadpriemerne kvalitný zápas z obidvoch strán. Šance sa striedali na obidvoch stranách kde vynikali aj bravúrne zákroky brankárov. Domáci tie svoje využili častejšie a tak zaslúžene zvíťazili. Väčšina našich hráčov sa snažila na ihrisku odviesť maximum a zaslúžia si poďakovanie. Tesne pred zápasom sme museli meniť základnú zostavu v zápase dvakrát nútene striedať, kde si zranenie po hlavičkovom súboji u Andreja Piliara vyžadovalo aj prevoz do nemocnice. Všetkým zraneným želáme skoré doliečenie a realizačnému tímu domácich ďakujeme za privolanie RZP. Vidíme sa v Nedeľu 9.4. o 15:30 kde doma privítame OŠK Radzovce. Tešíme sa na účasť čo najväčšieho počtu divákov.