Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V sobotu 13.5.23 privítali starší a mladší žiaci posledný tím tabuľky Oranjes Zvolen. Obidva celky vyhrali vysokými výsledkami 23:0 a 13:1. Dorast v nedeľu utrpeli na pôde Banskej Štiavnice vysokú prehru 6:0. Muži prehrali v Slovenských Ďarmotách 4:1. V pondelok sa predstavili aj hráči mladších žiakov B. Doma si poradili s Pliešovcami 2:1. O týždeň neskôr nastúpili muži doma proti Slovenskej Ľupči no taktiež s prehrou 1:3. V nedeľu žiacke kategórie v Žarnovici s výhrami 0:7 a 0:12. Dorast si napravil chuť a doniesol tri body y Dudiniec po výhre 1:3.

U15

MFK Detva – Oranjes Zvolen 23:0

Góly: 2. 21. 27. 35 Kamrla, 4. 7. 34. Chamula, 11. 43. Figura, 18. Drdoš, 23. 48. 49. 64. 65. Ostrihoň, 56. 66. 69 Frejer, 58. Štork

Zostava: M.Ostrihoň – Petrovič (36.Martinský), Chamula (36.Polakovič), Sekereš, Figura, Drdoš, Frejer (C), Chamuti, Hukel, Štork, Kamrla 

tréner Odzgan: Domáci zápas s Oranjes sa od začiatku niesol v ľahkom tempe no určite sme nechceli podceniť súpera. Hralo sa väčšinu času pred bránou súpera a od toho sa odvíja aj výsledok. Boli situácie, ktoré musíme riešiť určite lepšie hlavne proti súperom kde sa nevyskytne toľko šancí. Verím, že aj toto víťazstvo nás nakopne a už v ďalšom zápase to bude ešte o niečo lepšie.

U13

MFK Detva – Oranjes Zvolen 13:1

Góly: 2. 5. 18. 26. 49. 58. Bršel, 11. 17. 22. 35. Ľalík, 16. Klinec, 40. Uhrin. 60. Murin

Zostava: Adamec – Kučera (C), Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Bršel, Valev, Murín, Klinec, Novák

U19

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Detva 6:0

Zostava: Gonda – Kminiak, Jedlička, Dian (62.Hriseňko), Suja, Fašanga, Maté, A.Chabada (C), S.Chabada, Solin (70.Matúška), Plch (84.Zošiak)

tréner Košút: Dnešný výkon nebol ani 50% toho čoho sme schopní, či už ako kolektív alebo ako jednotlivci. Súper nás vo všetkom predčil a preto zaslúžene vyhral rozdielom 2 tried. Takto sa o prvé miesto nebojuje ale toto je obraz posledných troch týždňoch, kedy u viacerých absentuje tréningový proces a je to vidno v zápase. Tiež si neveríme a po prvej nepresnej prihrávke rezignujeme. Konečný výsledok 6:0 zodpovedá dianiu na ihrisku a dostali sme od súpera facku, o ktorú sme si už koledovali v minulom zápase. Máme oveľa na viac ako sme dnes predviedli, ale musíte si to na ihrisku odmakať a nie ako dnes.

Muži

FK Slovenské Ďarmoty –  MFK Detva 4:1

Góly: 89. R.Baran 

Zostava: D.Ostrihoň – J.Kluka (46.Mičo), Sekereš (C), J.Chabada, Strelec, Ďurica, Pančík, Piliar (61.Melicherčík), Vilhan, P.Kluka (75.R.Baran), Ľ.Baran (75.Berkeš)

tréner Kamas: Zápas blbec s príliš krutým výsledkom, ktorý neodzrkadľuje dianie na ihrisku.Mali sme viac z hry ,snažili sa no chvíľkové zaváhania súper využil a z minima vyťažil maximum. Musíme sa vyvarovať zbytočných chýb a pridať na početnosti a kvalite zakončenia. Aj napriek prehre ďakujem hráčom, že aj za nepriaznivého stavu bojovali ďalej čo vôbec nebolo ľahké pri situácii, že súperovi vyšlo takmer všetko načo siahol bohužiaľ aj našim pričinením. Nevzdávame sa a v ďalšom zápase znovu budeme bojovať o víťazstvo. V netradičnom čase v Sobotu o 14:00 privítame Slovenskú Ľupču, kde veríme aj v podporu našich fanúšikov, ktorí nám pomôžu a budú našim 12. hráčom.

U13 B 

MFK Detva – VLM Pliešovce 2:1

Góly: 34. 58 Sliacky

Zostava: Kuric – Nemec, Kucej (C), Kamenský, Hazucha, Sliacky, Gondáš, Klinec, Škoda, Fekiač, Kováč, Bystriansky, Murín, Kret, Košút, Babic

tréner Odzgan: Chalani po prestávke ukazujú určite zlepšenie výkonov. Páči sa mi skvelé zapojenie aj nových hráčov, ktorý sa ukazujú vo veľmi dobrom svetle. Snažíme sa hrať kombinačný futbal v ktorom však je stále čo zlepšovať. Dôležité čo chcem hlavne od každého hráča je chuť bojovať, hrať futbal a hlavne pohyb na ihrisku. Každý jeden hráč musí svoj čas na ihrisku využiť na plno a to si treba uvedomiť, pretože si občas myslíme, ze futbal sa dá hrať aj bez pohybu. Verím, ze nasadenie do zápasu, tréningu sa zlepší aby sme svoje výkony mohli stupňovať.

Muži

MFK Detva – OFK Slovenská Ľupča 1:3

Góly: 29. Ľ.Baran

Zostava: Lakota – Strelec (75.J.Kluka), Sekereš (C), Piliar, Mičo (65.Berkeš), Rapčan, Ďurica, Melicherčík (46.R.Baran), Vilhan, P.Kluka, Ľ.Baran

U15

MFK Žarnovica –  MFK Detva 0:7

Góly: 12. Frejer. 17. 38. Kamrla, 26. Figura, 34. 58. 61 Orolin

Zostava: Ostrihoň – Novák, Chamula, Martinský (C), Sekereš, Figura, Drdoš, Frejer, Orolin, Hukel, Kamrla

tréner Jakub Odzgan:

Začali sme veľmi aktívne hlavne pred bránou súpera. My sme boli mužstvo, ktoré chce hrať futbal a bolo to na ihrisku aj vidieť. Postupne sme pridávali góly a zvlášť štvrtý bol po veľmi peknej akcii na jeden dva dotyky. Druhý polčas sa niesol už v mierňejšom tempe, kde sme mali nahraté ale stále sme boli nebezpečnejší pred bránou. Držali sme väčšinou loptu a super nám ničím vážnym nepohrozil a tak sme odchádzali víťazne.

 U13

MFK Žarnovica –  MFK Detva 0:12

Góly: 1. Bršel, 16. Uhrin, 18. 49. Klinec, 20. 43. Ľalík, 28. 39. 51. Buzak, 45. Valev, 57. Murin, 60. Adamec

Zostava: Adamec – Kučera (C), Klinec, Húšťava, Uhrin, Ľupták, Ľalík, Marcinek, Valev, Murín, Bršel, Budinský, Buzak, Melich

tréner Odzgan: Tak isto mladší chalani dali na ihrisku súperovi zabrať a nastrieľali množstvo gólov. Od úvodu patril zápas nám a diktovali sme tempo hry. Keďže som zastupoval trénera Pančíka tak myslím, že chalani dali trénerovi peknú odmenu v podobe kvalitnej hry a skvelého výsledku. Páčil sa mi prístup každého jedného, ktorý si zápasu zasiahol a môžem povedať, že si to chalani užili.

U19

Slovan Dudince –  MFK Detva 1:3

Góly: 18. T.Chabada, 27. Hriseňko, 40. Plch

Zostava: D.Ostrihoň – Kminiak, T.Chabada, Jedlička, Suja, Fašanga, Maté, Hriseňko (68.A.Chabada), S.Chabada, Solin (75.Zošiak), Plch (72.Plch), Wertheim (C)

Späť hore