Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Vydarený týždeň odštartoval už v stredu náš dorast predohrávkou 6.kola 4.ligy U19 keď privítal doma Hnúšťu a piatimi gólmi zahviezdil Justin Kováč. Nadviazali na nich aj naši žiaci, keď cez víkend bez inkasovaného gólu vypravili domov Žarnovicu. Za mladších žiakov strelil hetrik Jakub Buzak. V sumári sme tento týždeň ukončili so skvelým skóre 17:1.

IV.liga dorast U19 – 6. kolo

MFK Detva – FK Iskra Hnúšťa 7:1 (6:1)

Góly: 12. 16. 27. 35. 42. Kováč, 54. T.Ostrihoň

Zostava: D.Ostrihoň (85.Gonda) – Figura (C), Kminiak, T.Chabada (76.Androvič), A.Chabada, Murín, J. Chabada (80. Valocka), Morvay, Fašanga, Kováč (71. Plch) – S.Chabada, Wertheim, Suja

tréner Košút:

Zápas sa hral na mokrom ale kvalitnom ihrisku, kde po úvodnom oťukaní sa so súperom sme začali dominovať na lopte a spustili sme gólové hody, keď sme polčas vyhrali 6:1. Druhý polčas súper chcel výsledok skorigovať avšak vďaka našej umnej hre a nášmu brankárovi sa to nepodarilo a pridali sme ešte jeden gól. Strelecky sa presadil Justin Kováč 5 gólmi, na ktorých majú veľký podiel všetci hráči a ihrisku. Gól pridal aj Tomáš Ostrihoň s Norom Morvayom aj keď pripísali vlastný gól súperovi. Ešte viac by som privítal menej strát lôpt na našej polke a nepresné prihrávky z obrany. Týmto výkonom sme odčinili našu prehru v Tisovci, tak ako sme s hráčmi sľúbili.

od Františka Beňadika

II.liga SŽ U15 – 6. kolo

MFK Detva – MFK Žarnovica 2:0 (2:0)

Góly: 8. Kučera, 12.Solin

Zostava: Sádovský – Martinský (C), Jedlička, Orolin (53. Sekereš), Frejer, Konôpka, Ostrihoň, Figura (63.Zošiak), Hukel (68.Berky), Kučera, Solin (68.Polakovič)

tréner Odzgan:

Druhý domáci zápas po sebe sme chceli nadviazať na výkon z minulého týždňa. V prvom polčase sa nám to aj darilo. Znova skvelá hra, držanie lopty, akcie zakončené gólmi za čo som aj chlapcom poďakoval avšak v druhom polčase sme si všetko komplikovali. Zbytočne straty jednoduchých lôpt, strata pohybu, čo sa snažil super využiť, ale stálo pri nás šťastie a v neposlednom rade to boli výborne zákroky brankára, ktorý svoje mužstvo podržal. Nesmieme zabudnúť, že zápas má dva polčasy a nestačí hrať len jeden! Celkovo hodnotím zápas ako dobrý a všetky nedostatky si vysvetlíme. Ideme ďalej od zápasu k zápasu.

II.liga MŽ U13 – 6. kolo

MFK Detva – MFK Žarnovica 8:0 (3:0)

Góly: 14. 36. 37. Buzak, 16. Ľalík, 18.Bršel, 33.S.Melich, 39.Uhrin, 53.Kamrla

Zostava: Adamec – Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Bršel, Ľupták, Valev, Chamuti, Ľalík, Uhrin – Tréner Pančík