Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Naši dorastenci cestovali na ťažký zápas do Tisovca, ktorý ešte doma neprehral a žiaci sa predstavili doma proti FTC Fiľakovo. Najmä U15ka mala motiváciu odčiniť prehru z Veľkého Krtíša a tak aj k zápasu pristúpila.

IV.liga dorast U19 – 5. kolo

MŠK Tisovec – MFK Detva 5:1 (2:0)

Góly: 78. S.Chabada (11m)

Zostava: D.Ostrihoň – Figura (C), Kminiak, T.Chabada, Suja (85.Androvič), Murín, T.Ostrihoň, S.Chabada, Fašanga (68.A.Chabada), Morvay, Wertheim (46.Valocka)

tréner Košút:

V Tisovci sme od začiatku pristúpili ľahkovážne, keď súper otvoril skóre z 11 m kopu po veľkej pomoci rozhodcu. Potom sme sa otriasli vyrovnali hru a dokonca sme herne v poli boli lepším mužstvom ale škoda, že len po pokutové územie. Na konci prvého polčasu sme znovu inkasovali po faule na nášho brankára, ktorý mal loptu v ruke a po kontakte domáceho hráča mu vypadla a dorazili do brány. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním vyrovnať avšak po hrubých chybách obrany sme inkasovali. Následne sme aj my znížili na 3:1 z pokutového kopu ale znovu sme sa nevyvarovali opäť chybám v obrane a domáci pridali ešte 2 góly. Nebyť výborného výkonu brankára, ktorý chytil ešte jeden pokutový kop a viac čistých šancí, výsledok mohol byť aj krutejší. Dnes sme ako mužstvo zlyhali v obrannej fáze hry, ktorá nás do teraz zdobila, tiež sme sa nevedeli presadiť v útoku proti tvrdej a niekedy zákernej hry domácich, čo si však niekto nevšímal. Po dnešnom nevydarenom zápase sme odhodlaní tento neúspech odčiniť v najbližšom domácom stretnutí v stredu proti Hnúšti.

II.liga SŽ U15 – 5. kolo

MFK Detva – FTC Fiľakovo 8:1 (3:1)

Góly: 11.Figura, 15. a 52. Solin, 23. Ostrihoň, 43. 45. a 70. Konôpka, 56. Gavurík

Zostava: Sádovský – Martinský (C), Jedlička, Drdoš (50.Sekereš), Frejer, Konôpka, Ostrihoň (56.Zošiak), Figura (56.Gavurík), Chlebničan, Kučera (56.Berky), Solin

tréner Odzgan:

V domácom zápase sme si chceli napraviť chuť po nevydarenom minulom víkende. Chlapci sa k zápasu postavili zodpovedne a od začiatku sme diktovali hru. Pekné kombinácie zakončené gólmi a hlavne hra, ktorú sa snažíme v TJ neustále zlepšovať. Sme mladé mužstvo, ale je radosť sledovať, keď si začneme veriť na lopte a čo je hlavné nezľakneme sa súpera. Mrzieť nás môžu jedine ďalšie vyložené 100% šance, ale aj to prináša futbal a do budúcna sa to určite budeme snažiť zlepšiť.

Zostrih U15 proti Fiľakovu od Františka Beňadika

II.liga MŽ U13 – 5. kolo

MFK Detva – FTC Fiľakovo 2:3 (0:2)

Góly: 32.Valev, 38. S.Melich

Zostava: Adamec – Kučera, Kamrla, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Bršel, Ľupták, Štork, Valev, Hukel, Sekereš – Tréner Pančík

Fotky zo zápasu U13 proti Fiľakovu od Františka Beňadika
Najbližšie zápasy mládeže: 
U19:  MFK Detva – FK Iskra Hnúšťa  1.9.21 10:00
U15: MFK Detva – MFK Žarnovica 4.9.21 10:00
U13: MFK Detva – MFK Žarnovica 4.9.21 11:45
Srdečne Vás pozývame. 
Späť hore