Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Naše kategórie odohrali tento víkend všetky zápasy ako hosťujúce a aj napriek tomu doniesli z troch zápasov deväť bodov. Žiacke kategórie sa predstavili proti MFK Žarnovica, kde staršia kategória prelomila smolu a na jar zaznamenala prvú výhru 0:2. Mladší žiaci pokračujú v dobrých výkonoch a vyhrali proti rovnakému súperovi 1:3. Dorast vo výbornej forme znovu neinkasoval a z Hnúšti doniesol výhru 0:2. V nedeľu sa predstavili aj muži na ihrisku FC 98 Hájnačka. kde vysoko prehrali 6:0. Na jar sú tak stále bez výhry.

30.4.22 U15

MFK Žarnovica – MFK Detva 0:2 (0:0)

Góly: 52.Kučera, 70. Jedlička , 64. Jedlička (nepremenená penalta), 48.Sádovský – červená karta.

Zostava MFK Detva: Sádovský – Chamula (36.Sekereš), Jedlička, Martinský (67.Polakovič), Frejer, Ostrihoň (52.Figura), Konôpka (C), Drdoš, Chlebničan, Kučera (64.Zošiak), Solin (59.Hukel)

tréner  Jakub Odzgan: Od začiatku sme išli s tým, že dnes chceme vyhrať a urobíme pre to všetko. V prvom polčase sme dominovali vo všetkom. Držanie lopty, kombinácie a súper sa len ťažko dostával z vlastnej polovice. Čo bolo však veľké mínus boli naše nepremenené šance kde prvý polčas mohol byt kľudne rozdielom triedy. Ako to však u nás býva zvykom, začali sme si to sami komplikovať a tak prvá polovica skončila 0:0. Druhý polčas pokračoval tak ako skončil prvý. Znova bol z našej strany tlak na bránu a po akcii sme konečne otvorili skóre stretnutia. Po chvíli však naša obrana prepadla a súper sa dostal do brejku kde ručnú brzdu musel zatiahnuť náš brankár bohužiaľ za červenú kartu. Hoci sme hrali o jedného hráča menej na ihrisku sme stále dominovali. Nepremenili sme pokutový kop avšak po chvíli sa chyba napravila a dostali sme sa do dvojgóloveho vedenia a takto skončil aj zápas. Veľmi ťažko sa nám zrodila táto výhra ale verím, že nás posunie a dodá zdravé sebavedomie, ktoré sme potrebovali. Dôležité bude pre nás v ďalšom tréningu zlepšiť intenzitu a rýchlosť s loptou, ktorá by v tomto prípade veľmi pomohla nášmu výkonu. Zvládli sme to dnes ako tím a konečne si mohli zakričať pokrik.

30.4.22 U13

MFK Žarnovica – MFK Detva 1:3 (0:2)

Góly: 10.Klinec, 22. Kučera, 31.Buzak

Zostava MFK Detva: Adamec – Kučera, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, Húšťava, Kamrla, Štork, Ľupták, Valev, Chamuti, S.Melich

1.5.22 U19

FK Iskra Hnúšťa – MFK Detva 0:2 (0:2)

Góly: 8. T.Ostrihoň, 22.Wertheim

Zostava: Gonda – Figura (C), T.Chabada, Suja, Dian, Fašanga, Murín, Valocka, S.Chabada, Wertheim (78.A.Chabada), T.Ostrihoň, – Androvič, Plch, Morvay, D.Ostrihoň

tréner Peter Košút: Dnes v Hnúšti sme od začiatku hrali na všetkých postoch zodpovedne, pričom celý zápas bola hra z oboch strán vyrovnaná. Môže nás tešiť, že sme do 25. minúty z troch šancí využili dve a konečne sme strelecky uspeli po góloch Tomáša Ostrihoňa, ktorý dorazil vyrazenú strelu Samuela Chabadu a v zápätí využil spätnú prihrávku na druhý gól Enriko Wertheim. Súper hrozil hlavne zo štandardných situácií, ktoré sme na čele s brankárom Dominikom Gondom a celou obranou vedenú kapitánom Marekom Figurom ustáli. Výsledkom sme mohli ešte zvýrazniť v závere stretnutia, ale už sa nič podstatné nestalo, nakoľko sme našou umnou hrou hrali na súperovej polovici. Nakoniec chcem celé mužstvo vyzdvihnúť za tímový výkon, bojovnosť a ochotu zabrať za spoluhráča. Opäť sme boli celé mužstvo ako jeden hráč a hlavne sme sa povzbudzovali, dopĺňali, verili vo víťazstvo a k tomu sme pridali srdiečko. Ideme s pokorou do ďalšieho domáceho zápasu.

1.5.22 muži

FC 98 Hájnačka – MFK Detva 6:0 (3:0)

Zostava MFK Detva: Ján Sekereš (62.Lakota) – J.Kluka, Jozef Sekereš (C), Michálik, Piliar (67. Tužinský) , Strelec (58.Baran), J.Chabada, Ďurica (67.Pohorelec), P.Kluka, Solin, Šťastný