Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

“Anglický týždeň“ odštartovali už v pondelok prípravkári proti MŠK Rimavská Sobota, ktorú privítali na domácom ihrisku. V stredu cestovali žiacke kategórie do Poltára odkiaľ doniesli dve výhry. Vo štvrtok si zahrali doma proti MFK Zvolen aj naši najmenší prípravkári. Tradičné sobotné zápasy začali iba starší žiaci proti MFK Krupina. Mladší žiaci zápas neodohrali kvôli maródke hráčov súpera. Dorast v sobotu zdolal doma nepríjemného súpera z Dudiniec 3:2. Muži doma opäť nebodovali a prehrali piatykrát za sebou.

2.5.22 U11,U10,U9

MFK Detva U11 – MŠK Rimavská Sobota U11 3:2

MFK Detva U10 – MŠK Rimavská Sobota U10 4:1

MFK Detva U9 – MŠK Rimavská Sobota U9 1:4

tréner Jakub Odzgan U11: V ďalšom kole ligy prípraviek sme privítali súpera z Rimavskej Soboty. V pomalšom tempe sme sa opäť snažili hrať futbal a zbytočne sa nezbavovať lopty. Znova sa v zápase objavili pekné momenty a veľmi sa mi páčili mladší hráči, ktorý začínajú tak isto premýšľať futbalovo a nesnažia sa len zbaviť lopty. Celkový dojem z našej hry je dobrý avšak vždy môže byť lepší. Ideme dobrým smerom a ešte nás čaká veľa práce. Po dvoch výhrach, jednej remíze a jednej prehry sme celkovo vyhrali 3:2. Výsledok vôbec nieje dôležitý, ale samozrejme poteší. Ďakujem hráčikom za hru a dôležité je hlavne nepoľaviť v tréningu.

4.5.22 U15

Sklotatran Poltár – MFK Detva 0:7 (0:3)

Góly MFK: 2. 9. 33. 37. Kučera, 49. Solin, 60. Chlebničan (11m), 64. Jedlička

Zostava MFK: Frejer – Chamula (57.Polakovič), Jedlička, Martinský (C), Orolin (46.Sekereš), Figura (46.Ostrihoň), Konôpka, Drdoš, Chlebničan, Kučera (57.Zošiak), Solin (54.Hukel)

tréner U15 Jakub Odzgan: V dohrávanom stretnutí sme chceli potvrdiť tri body, čo sa nám podarilo na výbornú. Mali sme skvelý začiatok, kde sme sa rýchlo dostali do vedenia a od začiatku sme súpera naozaj do ničoho nepustili. Spustili sme “uragán” na bránku. Striedali sa góly a nepremenené šance. Čo je však dôležité v tomto zápase sme si vedeli skúsiť aj veci, ktoré sa snažíme natrénovať a preniesť do zápasov. S gólmi rástla chuť hrať a tak sa niesol celý zápas. Tento zápas nám naozaj vyšiel na výbornú avšak zase raz aj ukázal, že musíme stále pracovať na nedostatkoch, ktoré si uvedomujeme a budeme sa ich snažiť zlepšiť. Pokračujeme ďalej v práci na tréningu a verím, že to pôjde len a len dobrým smerom. Ďakujem chalanom za odvedenú prácu na ihrisku a ide sa ďalej.

4.5.22 U13

Sklotatran Poltár – MFK Detva 3:4 (1:1)

Góly MFK: 23. Kučera, 35. 40. Buzak, 52.Kamrla

Zostava MFK: Adamec – Kučera, A. Melich, Klinec, Buzak, Húšťava, Kamrla (C), Štork, Ľupták, Valev, Chamuti, S.Melich, Hedvigy, Uhrin, M.Marcinek, T.Marcinek, Ľalík

5.5.22 U7,U8

MFK Detva U8,U7 – MFK Zvolen U8,U7

tréner Zdenko Kamas: Zahrali sme si s lepším súperom, ihrisko so 4 hráčmi v poli nám bolo príliš veľké no aj keď sme prehrali vysokým rozdielom neubralo nám to na chuti trénovať.

7.5.22 U15

MFK Detva – MFK Krupina 5:3 (2:1)

Góly MFK Detva: 18. Chlebničan, 19. 37. 62. Solin, 48. Kučera

Zostava MFK Detva: Frejer – Chamula, Jedlička, Martinský (C), Sekereš, Figura (45.Ostrihoň), Konôpka, Drdoš, Chlebničan, Kučera (54.Hukel), Solin (64.Zošiak) – Polakovič

asistent trénera U15 Miroslav Chlebničan: V domácom zápase sme privítali družstvo y Krupiny.Hráči od začiatku predvádzali rýchly a kombinačný futbal a boli sme dominatným družstvom prvý polčas. Súper si užíval náš festival zahodených šancí + nepremenený pokutový kop. Bránu sme odkliali až v 18. minúte po peknej krídelnej akcii Chlebničana. O minútu na to sa presadil po individuálnej akcii Solin. Na konci prvého polčasu našu chybu v defenzíve potrestali hostia gólom, čo nás na priebeh prvého polčasu mrzelo. Do druhého polčasu som v prestávke hráčom prízvukoval dôraz v zakončení. Druhý polčas sme opäť dominovali na lopte a postupne sa nám podarilo dať góly keď Solin svojimi dvomi gólmi uzavrel hetrik a jeden pridal Kučera. Hostia na konci zápasu ešte korigovali výsledok, ale to nemení nič na tom, že sme zaknihovali tretie víťazstvo v rade a hráči víťazstvo venovali trénerovi Odzganovi, ktorému sa deň pred zápasom narodil syn Jakub. A ja chlapcom ďakujem za výkon a budeme sa snažiť popracovať na premieňaní gólových šancí.

7.5.22 U13 

MFK Detva – MFK Krupina odložené 18.5.22

7.5.22 U19

MFK Detva – TJ Slovan Dudince 3:2 (3:1)

Góly MFK: 24. 38. T.Ostrihoň, 35.Figura

Zostava MFK: Gonda – Figura (C), T.Chabada, Suja, Dian, Fašanga, Murín, Valocka (75. Plch), S.Chabada, Wertheim (71.A.Chabada), T.Ostrihoň – Morvay, D.Ostrihoň

tréner U19 Peter Košút: Proti súperovi z Dudiniec sme sa do nášho prvého gólu herne trápili, nebol to pekný futbal ale i tak sme sa ujali vedenia gólom Tomáša Ostrihoňa, ktorého pekne našiel Vladimír Suja. Súper po chvíli vyrovnal z brejku, keď naša obrana nezachytila hosťujúceho hráča. Potom sa náš herný prejav oveľa zlepšil, čo sme pretavili do gólu Mareka Figuru a druhého gólu Tomáša Ostrihoňa. Druhý polčas začal za hustého dažďa, kde súpera sme do 70. min zatlačili na ich polovicu, vypracovali sme si množstvo šancí ale sme ich nevyužili a tak súper skorigoval z ojedinelej šance na konečných 3:2. Po tomto góle sa hrá vyrovnala, ale už góly nepadli na žiadnej strane a tak sme získali ďalšie dôležité body. Bol to ťažký zápas po fyzickej a hlavne po psychickej stránke, ktorý naši hráči zvládli, za čo im patrí veľké poďakovanie. Ideme ďalej s pokorou do ďalšieho domáceho zápasu proti silnému súperovi z Tisovca.

MFK Detva – TJ Sokolo Medzibrod 0:3 (0:1)

Zostava MFK: Lakota – Šťastný, Jozef Sekereš (C), J.Kluka, Piliar, Ďurica, Baran (81.Berkeš), Solin, Chabada (78.Pohorelec), Strelec (74.Michálik), P.Kluka 

Kategória U7 

Späť hore