Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend sa odohralo ďalšie kolo zápasov mládeže a mužov. Žiaci proti Oranjes Zvolen víťazne v obidvoch zápasov. Starší žiaci vyhrali 1:4 a mladší 0:5. Dorastenci prívitali doma Martinské béčko. Staršia U19 remizovala 1:1 a mladší U17 prehrali 2:5. Muži doma prehrali so Slovenskou Ľupčou 0:1. V lige prípraviek odohrala prípravka zápas vo Zvolene.

U15

Oranjes Zvolen – MFK Detva 1:4

Góly: 12., 35., 53. Kamrla, 33. Chamuti

Zostava: Adamec – Štork, Ľupták, Sekereš, Klinec (61.Húšťava), Valev, Novák, Drdoš, Chamuti, Bršel, Kamrla (C)

Hodnotenie trénera Odzgana: V tomto zápase sme si potrebovali napraviť chuť po nevydarenom víkende. Čo sa tyká výsledku tak sa môže zdať, že sa nám to podarilo no bohužiaľ opak je pravdou. Neviem čo sa s nami deje no takto smerovať nemôžeme a už vôbec niesom spokojný s tempom hry. Aj keď sme mali loptu na kopačkách väčšinu času tak sme robili jednoduché chyby a často viazla komunikácia na ihrisku. Ako to už býva zvykom tak znova to bolo veľmi veľké množstvo čistých šancí, ktoré jednoducho nevieme premeniť. Naozaj sa treba uvedomiť a hlavne si vstúpiť do svedomia či chceme takto pokračovať alebo sa chceme zlepšovať. Dúfam, veľmi dúfam, že další zápas sa vzoprieme a ukážeme čoho sme ako družstvo spolu schopné na ihrisku dokázať.

U13

Oranjes Zvolen – MFK Detva 0:5

Góly: 22.Kováč, 24.Babic, 30., 40. Budinský

Zostava: Kamenský – Šimo, Murín (C), J.Gondáš, Dianiška, Babic, M.Gondáš, Budinský, Fekiač, Kováč, Škoda

Hodnotenie trénera Odzgana: V prvom rade sme sa museli vysporiadať s veľkou maródkou v zápase. Začo chcem chalanov najviac pochváliť je znova ten ich prístup. Skvelé zastúpenie či v bráne ale aj na každom jednom poste. Nebol to nič ľahké ale znova nás bolo plné ihrisko a po pekných akciách sme skórovali. Dôležité je pre nás, že aj na ťažkom teréne sme chceli hrať futbal a práve v tomto sme ukážkový. Skvelá práca chalani

Liga prípraviek

MFK Zvolen U11 – MFK Detva U11  3:4

MFK Zvolen U10 – MFK Detva U10  3:2

MFK Zvolen U9 – MFK Detva U9   0:4 

U19

MFK Detva, Hriňová – MŠK Martin “B“ 1:1

Gól: 44. Dian

Zostava: Sás (C) – Sedliak, Dian, Chabada, Jedlička, Fašanga, Hriseňko, Máliš, Solin, Suja, Wertheim

Hodnotenie trénera Košúta: Na domácej pôde proti Martinu B sme odohrali kvalitný prvý polčas, kedy sme mali dve vyložené šance v podaní Tomáša Solina. Obe ale vychytal súperov brankár, ale tiež sa mohli vyriešiť omnoho lepšie, hlavne druhá. Za odmenu sme išli do vedenia v závere polčasu po dorážke Michala Diana, po nepremenenom pokutovom kope Enrika Wertheima. Súperov hráč za pokutový kop dostal červenú kartu.Druhý polčas začal vylúčením druhého hráča hostí a tu hodnotenie končím, lebo z našej strany niet čo hodnotiť. Súper zaslúžene vyrovnal a dokonca o dvoch hráčov viac sme bránili a ubránili remízu. Z výkonu nášho mužstva v druhom polčase som osobne sklamaný.

U17

MFK Detva,Hriňová – MŠK Martin “B“ 2:5

Góly:  33., 56. Straka

Zostava:  Babic – Martinský (C), Chlebničan, T.Gonda (54.Sliacky), Frejer, Orolin, Straka, Hronec, R.Gonda (72.Zošiak), Čonka (68.Hulák), Jedlička (72.Polakovič)

Hodnotenie trénera Košúta: Proti druhému tímu tabuľky z Martina sme odohrali slušný zápas od prvej do poslednej minúty. Hra v strede poľa bola vyrovnaná a predviedli pekné kombinácie, pohyb s loptou aj bez nej a dostali sme sa do veľa šancí, z ktorých sme bohužiaľ využili len dve zásluhou Šimona Straku. Súper nemal toľko šancí ale dal 5 gólov a na niektorých mal veľký podiel náš brankár aj s prispením našej obrany. Hráčom nemožno uprieť snahu, naozaj hrali celý zápas aj za nepriaznivého stavu a svoju výkonnosť si držia konzistentnú, dovolím si tvrdiť ,že pomaly zvyšujú.

I tak hráčom patrí poďakovanie za predvedený výkon a súperovi sme to vôbec neuľahčili.

Muži

MFK Detva – OŠK Slovenská Ľupča 0:1

Zostava: D.Ostrihoň – Piliar (82.R.Baran), Ďurica, J.Kluka (72.J.Chabada), Mičo, Rapčan, Melicherčík, Pančík (72.Murín), Vilhan (63.T.Ostrihoň), P.Kluka, Ľ.Baran (63.S.Chabada)

Hodnotenie trénera Zdenka Kamasa: Po slabšom výkone najmä v útočnej fáze si zaslúžené víťazstvo odniesol bohužiaľ súper ,ktorý bol smerom dopredu aktívnejší. Viackrát nás podržal brankár D.Ostrihoň pri snahe súpera o gól. Ten prišiel bohužiaľ v závere keď sme opäť trestuhodne v 16tke neobsadili osamoteného hráča súpera pri centrovanej lopte z kraja. Ak chceme víťaziť musíme byť sebavedomejší, kvalitnejší, odvážnejší a živší na ihrisku. Ďakujeme divákom za návštevu a ospravedlňujeme sa ,že sme dnes neukázali viac.

 

 

 

Späť hore