Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Počas víkendu nastúpili žiacke kategórie v Senohrade, kde pohodlne zvíťazili. Starší vyhrali 0:4 a mladší deklasovali súpera 0:16. Dorast sa predstavil doma proti Lučencu. Naša U19 s lídrom prehrala 0:5 a mladšia U17 porazila súpera 2:1. Muži sa predstavili doma proti Banskej Štiavnici no ani po hetriku Petra Kluky nedokázali udržať záver stretnutia a remizovali 3:3.

U15

TJ Družstevník Senohrad – MFK Detva 0:4

Góly: 11., 65. Kamrla, 42. Hukel 50. Chamuti

Zostava: Adamec (58.Chmelar)- Štork (48.Kučera), Ľupták, Sekereš, Klinec (36.Hukel), Figura, Drdoš, Chamuti (58.Marcinek), Bršel (36.Petrovič), Kamrla (C), Uhrin (41.Valev)

U13

TJ Družstevník Senohrad – MFK Detva 0:16

Góly: 7.,8.,21.,48. Sliacky, 9.,17.,53. Krkoška, 10.,28.,42. Hronček, 24. Budinský, 35. Gondáš, 47. Babic, 56. Kováč, 57. Fekiač, 58. Škoda

Zostava: Hazucha – Bystriansky, Murín (C), J.Gondáš, Dianiška, Babic, M.Gondáš, Budinský, Sliacky, Fekiač, Kováč, Krkoška, Hronček, Škoda, Kucej

U19

MFK Detva, Hriňová – MŠK Novohrad Lučenec 0:5

Zostava: Sás – Sedliak, Dian, Chabada, Jedlička (C), Hriseňko, Máliš, Solin, Suja, Čonka (69.Hulák), Gonda

tréner Košút: Na mokrom domácom trávniku bol súper z Lučenca lepší v každej hernej činnosti počas celého zápasu, aj keď hneď v prvej minúte sme mali šancu my, avšak sme ju ani nezakončili.Do polčasu sme inkasovali 3 góly a 2 znovu zo štandardných situácii a to sa už proti kvalitnému súperovi hrá ťažko. V druhom polčase sme inkasovali z 11 m kopu ale asi len rozhodca vie, čo zapískal a aby toho nebolo málo, súper pridal ešte jeden gól.Aj napriek vysokej prehre chcem chlapcov pochváliť, že sa snažili až do konca ale z 3 šancí sme znovu nedali gól. Súperovi sme vôbec zápas neuľahčili aj keď výsledok o tom nehovorí. Treba myslieť pozitívne aj keď sme dva zápasy po sebe prehrali ale so vztýčenou hlavou. Na čerpáme nové sily aby sme najbližší zápas doma s Čadcou zvládli.

U17

MFK Detva,Hriňová – MŠK Novohrad Lučenec 2:1

Góly:  29. Hronec, 58. Čonka

Zostava:  Ostrihoň – Martinský, Chlebničan, T.Gonda, Chamula, Sliacky, Orolin (C), Straka, Hronec (71.Frejer), Čonka, Kamrla (41. Sekereš)

U17

MFK Detva, MFK Spartak Hriňová – MŠK Lučenec 2:1 (1:1).

Góly: Hronec, Čonka.

tréner Košút: Proti tretiemu tímu tabuľky z Lučenca sme odohrali najlepší zápas v jarnej časti od prvej do poslednej minúty. Hra v strede poľa bola vyrovnaná a predviedli pekné kombinácie a hlavne sme nešetrili pohybom. Dostali sme sa do veľa šancí, z ktorých sme využili dve, po jednej v každom polčase. Presadili sa Filip Hronec a Kevin Čonka. Po prvom góle sme ešte oslavovali, lebo hneď po rozohratí sme inkasovali vyrovnávajúci gól.Bolo vidieť jeden zodpovedný výkon v obrane, bojovný v strede poľa a nebezpečný v útočnej fáze.Toto víťazstvo nebola náhoda, lebo v jarnej časti hráči podávajú vyrovnané, kvalitné výkony a treba formu využiť aj v ďalšom zápase doma proti Čadci.