Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend sa odohralo prvé jarné kolo po zimnej príprave. V sobotu sa doma predstavili dorastenecké kategórie U19 a U17, ktoré privítali súpera z Dolného Kubína. Darilo sa len U19, ktorá vyhrala 2:1. Prehrou 0:3 začala jarnú časť naša U17. V nedeľu nastúpili aj žiacke kategórie, ktoré vyhrali bez zaváhania. Naša U15 zdolala FK Brezno 0:1 a mladšia U13 vysoko 0:7. Jarnú časť odštartovali aj muži, ktorý doma prehrali proti Osrbliu 1:3.

U19
MFK Detva, Hriňová – MFK Dolný Kubín 2:1
Góly:  45. Suja, 76. Jedlička
Zostava: Sás, Sedliak, Jedlička, Chabada, Gonda R., Fašanga, Hriseňko, Mališ, Suja, Solin, Wertheim

Hodnotenie trénera Košúta: Jarnú časť sme otvorili domácim zápasom s kvalitným súperom z Dolného Kubína. Od začiatku bola hra v strede poľa vyrovnaná aj keď o máličko mali častejšie loptu hostia. My sme zase hrali organizovane, spoľahlivo, čo vyústilo v kolektívny výkon. Na oboch stranách nebolo veľa šancí, v našej obrannej fáze som až na pár situácii spokojný. Keď už sa aj súper dostal do šance, podržal nás výborný brankár Adam Sás. Vyrovnávajúci gól padol po dvoch dorážkach z našej šestnástky. V ofenzíve musíme byť viac odvážnejší a trpezlivejší. Využili sme dve štandartné situácie, keď sa v prvom polčase po rohu presadil hlavou Vladimír Suja a v druhom polčase po priamom kope tiež hlavou Martin Jedlička. Mrzia ma dve červené karty našich hráčov, obe po dvoch žltých, hlavne druhá, ktorá bola udelená veľmi prísne.

Toto oslabenie sme s vypätím všetkých síl udržali a chlapcom musím za bojovnosť, obetavosť a nasadenie poďakovať.
U17
MFK Detva, Hriňová – MFK Dolný Kubín 0:3
Zostava: Babic, Chamula, Martinský (47.Sekereš), Chlebničan, Sliacky (76.Sliacky), Frejer, Gonda T. (76.M.Gonda), Straka, Hronec (55.Figura), Orolin, Čonka K. (55.Hulák)
Hodnotenie trénera Košúta: Proti lídrovi z Dolného Kubína sme odohrali kvalitný zápas od prvej do poslednej minúty. Súper mal častejšie loptu na kopačkách ale aj naši hráči po jej zisku predviedli pekné kombinácie, pohyb s loptou aj bez nej. Treba nám loptu po zisku dlhšie podržať a tak si na oddýchnuť, hlavne vtedy, kedy sme loptu ťažko získali. Aj keď bola hra hlavne v strede poľa, súper sa viac krát dostal do šancí, z ktorých tri premenil na góly. Aj my sme si vytvorili pár príležitosti ale sme ich nepremenili. Chlapcom nemožno uprieť snahu, naozaj hrali celý zápas aj za nepriaznivého stavu a je na čom stavať. Veľký rozdiel medzi mužstvami bola kvalita v zakončení Dolného Kubína a nám naopak chýbala. I tak chlapcom chcem poďakovať za kvalitný zápas od začiatku do konca a že sme to lídrovi súťaže vôbec neuľahčili. V dobrom svetle sa ukázali nové posily Miroslav Chlebničan a Filip Hronec.
U15
FK Brezno – MFK Detva 0:1
Gól: 30. Bršel
Zostava: Adamec – Lupták, Hukel, Sekereš, Klinec (66.Kučera), Figura, Novák (25.Valev), Drdoš, Chamuti (53.Uhrin), Bršel (66.Marcinek), Kamrla (C)

Hodnotenie trénera Odzgana: Prvý jarný zápas sme cestovali do Brezna. Chalanov som upozorňoval, že nič nedostaneme zadarmo a bude to boj o každú loptu. Ako som povedal tak aj bolo. Hral sa kombinačný futbal z oboch strán no veľa šancí v prvom polčase nepriniesol. Po rohovom kope sa však lopta dostala až k našemu poslednému hráčovi a ten sa z tesnej blízkosti nemýlil a tak sme sa dostali do vedenia. Za malú chvíľu chytil šancu náš brankár a tak sme do polčasovej prestávky išli s tesným vedením. Po výmene strán sme potrebovali zmeniť obraz hry a snažili sa držať loptu čo najviac na našich kopačkách. Ukľudnenie mohlo prísť po veľmi peknom zahratí priameho kopu, kde už stál pred gólom len brankár no bohužiaľ túto 100% šancu sme nevyužili. O chvíľku sme sa dostali do samostatného nájazdu no aj ten zostal nevyužitý. Dnes však naša obrana s brankárom jednoducho bola až na jednu chybu nezlomná a dalo sa nato spoľahnúť. Keď zlepšíme to čo sme si povedali o polčasovej prestávke tak určite vieme náš výkon posunúť o další level vyššie už v ďalšom zápase. Verím, že tréningom na tom zapracujeme a ukážeme sa ešte v lepšom svetle. Myslím, že dnes však zvíťazilo lepšie družstvo aj keď veľmi tesne no aj to sa počíta. Ďakujem za výkon.

FK Brezno – MFK Detva 0:7
Góly: 9. Budinský, 11. 30. Murín, 34. Sliacky, 39. Babic, 59. Bystriansky
Zostava: Hazucha – Kucej, Murín (C), Gondáš, Bystriansky, Babic, Gondáš, Budinský, Sliacky, Kamenský, Šimo, Fekiač, Kováč, Škoda, Nemec
Hodnotenie trénera Odzgana: Mladší chalani sa zo začiatku oťukávali a prešla chvíľka kým sme našli recept pred zhustenou obranou domácich. No trpezlivosť a naša hra priniesla ovocie. Nebolo to však z našej strany až také dokonalé a jednoduché ako to vyzerá no na prvý zápas na menšom ihrisku som spokojný, keďže prípravné zápasy sme odohrali už na veľkom ihrisku. Taktiež si však musíme dať veľký pozor na individuálne chyby a zjednodušiť útočnú hru. Chalanom ďakujem za odvedenú hru a už teraz viem, že sa nevieme dočkať ďalšieho zápasu.
Muži
MFK Detva – TJ Partizan Osrblie 1:3
Gól: 90.P.Kluka
Zostava: D.Ostrihoň – Piliar (60.Pančík),Ďurica, J.Kluka (60.J.Chabada), Ľ.Baran, Melicherčík (70.R.Baran), Rapčan, S.Chabada (60.T.Ostrihoň), Mičo ,P.Kluka, Vilhan (78.Berkeš)

Hodnotenie trénera Kamasa: Od úvodu sme sa snažili ubrániť hráčov súpera, čo sa nám spočiatku aj darilo. Do vážnejších príležitostí sme hostí nepúšťali.

S pribúdajúcim časom sme boli odvážnejší aj smerom dopredu a po jednom z rýchlych protiútokov sme bohužiaľ nepremenili nariadenú penaltu. Rado Rapčan poslal pokutový kop do brvna. Do vedenia išiel šťastným gólom po našom penaltovom zavahaní o minútu súper po nakopávanej lopte, ktorá sa nešťastne odrazila od hráča hostí presne k tyči našej brány. Mali sme ešte jednu veľkú šancu, ale Peťo Mičo nastrelil iba tyč. Do polčasu ešte hostia zvýšili vedenie, po našom nedôslednom branení vo vlastnom pokutovom území.
V druhom polčase sme chceli znížiť, no do šancí sa začal viac dostávať súper, podržal nás dobrými zákrokmi brankár Dano Ostrihoň. Pri snahe o zníženie sme už viac otvárali priestor vzadu zmenili rozostavenie čo súper využil na svoj tretí gól. Aspoň jeden gól sme po hlavičke Peťa Kluku strelili aj my, prišiel však už v samom závere kedy bolo o zápase už rozhodnuté.
Súper mal ďaleko viac z hry a gratulujeme mu k víťazstvu. Našim hráčom ďakujem za predvedené výkony aj keď som si istý, že niekoľko z nich má na to ukázať ďaleko viac ako dnes. Ďakujeme divákom za návštevu a každému kto prispel k organizácii zápasu.