Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V nedeľu 27.2.22 naši muži odohrali ďalší zo série prípravných zápasov, tentokrát ich preveril na umelej tráve v Podbrezovej ďalší kvalitný súper FK Brezno. Po herne dobrom prvom polčase a góle Jožka Sekereša však neudržali vedenie a remizovali 1:1. Nedeľa pokračovala aj turnajom prípravky U10 s trénerom Tužinským, keď cestovali znovu na predtým úspešný Bounce Cup do Banskej Bystrice. Chlapci napodobnili úspech spred dvoch týždňov a skončili na výbornom 3.mieste.

FK Brezno – MFK Detva 1:1

Gól: Jozef Sekereš

Zostava FK Brezno : Kučera – Kováčik O., Gašperan, Morong, Baník, Szczepaniak, Brndiar, Vozár, Bodnárik, Škvarka, Pribula  Striedali : Gajdošík, Turňa, Baran

Zostava MFK Detva: Lakota – J.Kľuka, Solin, Jozef Sekereš, Vilhan, Pohorelec, Strelec, Rapčan, Piliar, P.Kľuka, J.Chabada  Striedali: A.Chabada, Ostrihoň, Murín

tréner MFK Detva Michal Pančík: Prvý polčas z našej strany bol určite najlepší v doterajších prípravných zápasoch. Hrali sme naozaj veľmi dobre v strede poľa, súpera sme nepúšťali do nejakých vyložených šancí a boli sme nebezpeční smerom dopredu a zaslúžene sme vyhrávali po peknom góle Jožka Sekereša po rohovom kope, kde to Jožko zakončil veľmi pekne s prehľadom. Druhý polčas nás začal súper napádať vyššie ako prvý polčas, čo nám robili veľký problém nevedeli sme sa dostať ďalej od našej brány, prehrávali sme veľa súbojov v strede poľa, nemali sme odrazené lopty čo v prvom polčase fungovalo a súper sa dostával do vyložených šancí kde nás podržal brankár ale na druhej strane aj obrana to zvládla v celku slušne. Ku koncu nám dochádzali sily a po rýchlej akcii súpera sme inkasovali vyrovnávajúci gól, ale musím však povedať, že za druhý polčas si ho super aj zaslúžil lebo bol lepší ako my. Mňa teší jedna vec a to tá, že chlapci znova ukázali samým sebe, že keď je chuť a ochota behať tak ten futbal vedia hrať a vedia ho hrať veľmi dobre teším sa na další zápas a som presvedčený, že nadviažeme na výkon z prvého polčasu lebo naozaj to malo hlavu aj pätu.

tréner FK Brezno Ivan Dubíny: V ďalšom prípravnom zápase sme znova nastúpili proti mužstvu z vyššej sútaže. Zápas splnil to, čo sme od neho očakávali. Nastúpili sme nekompletní a v prvom polčase to bolo na našej hre vidieť. Viazla nám organizácia hry v defenzíve a hostia mali preto opticky viac z hry. Po zbytočnom rohovom kope a zlom branení sme inkasovali. Po polčasovom dohovore a prestriedani sa naša hra rapídne zlepšila. Výborne sme kombinovali, zlepšili sme pohyb a dostávali sme sa do tutových šancí, ktoré sme však zahadzovali a z brankára hostí sme urobili najlepšieho hráča ich mužstva. Za druhý polčas chlapcov až na efektivitu v koncovke chválim. Tento zápas nám trénerom znova veľa ukázal a vieme do ďalšej časti prípravy na čom musíme pracovať. Teší ma, že aj v nekompletnom zložení chlapci išli nadoraz a o víťazstvo bojovali do poslednej minúty zápasu.

Bounce Cup Banská Bystrica U10

tréner MFK Detva Miroslav Tužinský: Ďalší turnaj Bounce Cupu absolvovala kategória U10,konkrétne ročník 2012. Opäť musím vysloviť veľkú spokojnosť s celým priebehom turnaja, od organizácie, cez servis a hlavne s výkonmi chlapcov. Po prehrách s Jupie Banská Bystrica a s víťazom turnaja Vion Z.Moravce prišli víťazstva s Duklou Banská Bystrica a v zápase o všetko so Sitnom Banská Štiavnica. Výkony sme každým zápasom stupňovali a nakoniec stačili na pekné tretie miesto. Rozhodol o tom posledný zápas,kde sme ešte minútu pred koncom prehrávali, ale veľkou bojovnosťou a túžbou po medaile, tlačení najbúrlivejším fanklubom vybojovali víťazstvo. Take zápasy najviac bolia, ale aj najviac chutia. Pochvalu si zaslúžia všetci chlapci ale ďakujem aj rodičom za pomoc a účasť a všetkým za reprezentáciu MFK Detva. Náším najlepším hráčom MFK Detva sa stal Matias Hric.