Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk
  • Muži

Muži zakončili jeseň prehrou na umelej tráve v Žiari nad Hronom, kde nastúpili proti FK FILJO Ladomerská Vieska.  Prvý polčas si súper vytvoril náskok troch gólov a štvrtý pridal v druhom polčase. Za MFK Detva korigoval výsledok 4:1 Peter Kluka, ktorý bol aj konečný. Hodnotenie zápasu a celej jesennej časti od trénera Zdenka Kamasa nižšie.

FK FILJO Ladomerská Vieska – MFK Detva 4:1

Zostava MFK: D.Ostrihoň – Piliar (70.T.Ostrihoň), J.Kluka, Sekereš (C), Vilhan, J.Chabada (61. Pančík), Rapčan, Murín (61. Melicherčík), Mičo (70.R.Baran), P.Kluka, Ľ.Baran (82.Berkeš)

Gól:  68. P.Kluka

tréner Zdenko Kamas: Posledný zápas jesennej časti mužov nám na umelé tráve nevyšiel. Dal bodku za nevydarenou jeseňou kedy väčšina zo zápasov dopadla podobne. V tomto zápase bol prvý polčas azda najhorší zo všetkých. Súper nás umne vybrejkoval a mohol vyhrávať omnoho vyšším rozdielom. Takto naivne by sme hrať nemali, no ako si nechceme pochopiť a byť ochotní robiť to, pričom vieme získavať dôležité body. Krásny gól Peťa Kluku bol len veľmi slabou náplasťou. Čaká nás náročná jarná časť, na ktorú sa verím pripravíme lepšie.

Hodnotenie jesennej časti:

tréner Zdenko Kamas: Čo sa týka výsledkov, dlhodobo zaostávame za svojimi možnosťami. Len v minime zápasov sme dokázali na ihrisku ukázať to najlepšie z nás. Aj v týchto zápasoch sme nie vždy bodovali naplno. Súperovi dovolíme niekedy až príliš ľahko skórovať našou naivitou, nekoncentrovanosťou alebo nedôrazom pričom nám nikto nič nedaruje zadarmo. V zimnej príprave verím zamakáme ešte viac, aby sme odstránili nedostatky, ktorých bolo neúrekom a boli úspešnejší. Som a vždy budem vďačný za každého jedného hráča v amatérskom futbale, no všetci by mali chcieť víťaziť viac a tomu podriadiť maximum. Nemôže stačiť nikomu len sa zúčastniť tréningu alebo zápasu, mal by mať chtíč byť stále lepší. V opačnom prípade bude udržanie v súťaži náročné. Stále som presvedčený o kvalite mužstva minimálne okolo 5.miesta , no pokiaľ sa nám to nepodarí potvrdiť na ihrisku, tak stále budeme zaostávať hlboko za očakávaniami. Len málo hráčov dokázalo výjsť dlhodobo z komfortnej zóny a keď sa niekomu podaril nadpriemerný výkon tak ťažko môžeme hovoriť o pravidelnosti a väčšom počte takýchto výkonov. Svetlé momenty boli u väčšiny hráčov základnej zostavy. Občas sa blysol Mark Vilhan , Peťo Kluka, Ľuboš Baran, Ján Kluka , Rasťo Ďurica, Ján Chabada no takmer nikdy nie všetci a nie dlhodobejšie. Azda najstabilnejšie výkony boli u tých najstarších Joža Sekereša a Rada Rapčana, zvyšok bohužial stále zaostáva za očakávaniami a je viacmenej na každom z nich či ich niekedy naplnia. ĎAKUJEM každému hráčovi, členovi realizačného tímu, ľuďom čo sa podieľajú na chode klubu a všetkým divákom, ktorí prišli počas jesennej časti.