Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V stredu nastúpili naši muži na zápas Slovnaft Cupu proti favorizovaným Podkoniciam. Konečný výsledok 0:3 v prospech hostí znamenal, že naša cesta skončila v prvom kole. Zápas zhodnotil tréner mužov Zdenko Kamas.

Muži 10.8.22

MFK Detva – FK Podkonice 0:3 (0:2)

Zostava MFK: Lakota – Strelec (74.J.Chabada), Rapčan (62.Melich), Sekereš (C), J.Kluka, Berkeš (78.A.Chabada), Ďurica, Vilhan, Baran (74.Figura), P.Kluka, Tužinský (62.Marcinek) – D.Ostrihoň

Hodnotenie trénera Zdenka Kamasa: Žreb nám určil na prvé kolo ťažkého súpera, ktorého sme chceli potrápiť dobrou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku. Keď sme dodržiavali pokyny pár možností sme aj mali. Škoda nevyužitej najväčšej príležitosti, kedy Mark Vilhan po samostanom prieniku mieril pár centimetrov vedľa za stavu 0:0. Inkasovali sme po nedostatočnom tlaku na loptu prvý gól, druhý a tretí sme inkasovali v poslednej minúte prvého a azda v prvej minúte druhého polčasu čo by sa stávať nemalo. Super bol vo všetkých herných činnostiach lepší a mohol skórovať viackrát no svoje miesto si zastal brankár Lakota a niekoľko akcií likvidovala aj defenzíva. Keď už bolo o zápase viacmenej rozhodnuté priestor dostali hráči z lavičky. Súper z Podkoníc zaslúžene postúpil k čomu mu samozrejme gratulujeme , no aj naši hráči si zaslúžia poďakovanie a pochvalu za obetavý a bojovný výkon takmer na hranici svojich možností po pracovných povinnostiach a ťažkom nedeľňajšom zápase. So Slovenským pohárom sa teda lúčime, no veríme, že už v nedeľu to bude z hľadiska výkonu ešte lepšie a urobíme maximum pre víťazstvo s Medzibrodom o 17:00, kedy radi na domácom ihrisku privítame našich fanúšikov.

Zostrih zápasu mužov proti FK Podkonice

Najbližší zápas odohrá naše áčko v nedeľu o 17:00 proti Medzibrodu na domácom štadióne.