Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Starší dorastenci U19 a U17 odohrali dvojičkovú súťaž v 3.lige. Pomerne už tradičný projekt kedy sa spájajú viaceré družstvá kvôli počtu hráčom sa uskutočnil aj v doraste. Spojenie MFK Detva a MFK Spartak Hriňová v týchto kategóriách umožnilo hrať vyššiu a kvalitnejšiu súťaž obidvom družstvám. Jesennú časť hodnotia tréneri daných kategórii Peter Košút a Miroslav Hanes.

Hodnotenie jesennej časti U19

tréner Košút: Premiérovo sme sa predstavili v III. lige U19 a U17 po spojení klubov MFK DETVA a MFK SPARTAK HRIŇOVÁ. Jesennú časť U19 hodnotím so zmiešaným pocitmi, kedy s umiestnením na 9 mieste som vcelku spokojný, kde sme získali 13 bodov z 12 zápasov. Tie body sme získali v zápasoch, kde sme sa na zápasy zišli skoro v ideálnej zostave a tiež v dobrom počte. Strelecky sa najviac darilo Tomášovi Solinovi, Enrikovi Wertheimovi, Simonovi Tršovi ale aj ostatní sa strelecky pridali. Negatívne pocity mám z dochádzky viacerých a viac menej tých istých hráčov, kedy na zápas neprišli hlavne, keď sme hrali vonku a svoj dôvod neuviedli. Pre toto bolo nutné mužstvo U19 doplniť o hráčov mladšieho dorastu a tým pádom došlo ku strate ich kvality. V týchto zápasoch sme na súperových ihriskách prehrali výrazným rozdielom, čo ma mrzí, hlavne za hráčov, ktorí to berú vážne a chcú hrať kvalitný futbal. Napriek tomu chcem všetkým hráčom poďakovať za jesennú časť, vytvorili skvelú partiu, nerobia medzi sebou klubové rozdiely a chémia zafungovala, keď na ihrisku sa vedia pozitívne povzbudiť a zastať sa jeden druhého. Herne sme sa zlepšovali každým zápasom, v posledných zápasoch to bolo už vidieť a čerešničkou na torte bolo víťazstvo u kvalitného súpera v Brezne, čo bol náš posledný zápas v jesennej časti. Do jarnej časti chceme stabilizovať a posilniť hráčsky káder v oboch kategóriách U19 aj U17, prezentovať sa kvalitným herným prejavom a získať viac bodov ako v jesennej časti. Mužstvo má na to potenciál, len musia zlepšiť zápasovú aj tréningovú dochádzku. Tiež si musia uvedomiť, že táto fúzia sa urobila pre nich aby hrali kvalitnejšiu súťaž a aby boli lepšie pripravený do seniorského futbalu.

Hodnotenie kategórie U17

tréner Hanes: K trénovaniu mladšieho dorastu som sa dostal po dohode s vedením klubu. Dohodli sme sa, že skončím pri deťoch a ujmem sa U17. Čo sa týka spolupráce MFK Detva a MFK Spartak Hriňová na úrovni dorastu, hodnotím to ako krok správnym smerom. Komunikácia s trénerom Košútom, ale aj samotnými hráčmi je na veľmi dobrej úrovni. Dojmy po skončení jesennej časti sú zmiešané. Boli zápasy, v ktorých sme boli lepší ako súper, no buď sme vyšli bodovo naprázdno alebo sme len remizovali. Na začiatku sezóny sme si nedávali konkrétne ciele. Prioritou bolo, aby sa chalani zohrali, čo sa aj podarilo. Keď sme boli v plnej sile, prevádzali sme skvelé výkony a hrali pekný kombinačný futbal. Ten sa páčil nielen nám trénerom, ale aj divákom. Čo sa týka chalanov, ktorí nám prišli vypomôcť z hriňovskej alebo detvianskej U15, tak sa im chcem touto cestou poďakovať. Svojimi výkonmi nesklamali a boli pre nás platnými hráčmi.

 

Späť hore