Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Ako už tradične sa kategórie U15 a U13 predstavili v 2.lige konkrétne v skupine C. Výborné výkony už niekoľkých sezón ich znovu radia medzi favoritov ligy. Tento rok znovu pod trénerom Odzganom a Pančíkom hrajú skvelý futbal, ktorý sa odzrkadľuje na výsledkoch a aj preto zimujú na popredných priečkach. Kategória U15 na 3.priečke za Kováčovou a RSC Hamšík Academy. Viacej sa darilo U13, ktorý vyhrali všetky svoje zápasy a tak s päť bodovým náskokom zimujú na 1.mieste.

U15

Hodnotenie kategórie U15

tréner Odzgan: Sezóna starších žiakov sa dá hodnotiť ako dobrá no myslím, že družstvo, ktoré máme na starosti spolu s trénerom Pančíkom má určite na viac. Boli zápasy kde sme jasne dominovali ale zároveň sa našli aj také, v ktorých sme ťahali za kratší koniec no futbalovo sme neboli na tom horšie, práveže sa našlo veľa aspektov hry, v ktorých sme boli lepší. Najviac by som chcel oceniť našu hru kde sa opäť snažíme hrať technický futbal, bez zbytočných odkopov aj keď s ním prichádza niekedy množstvo zbytočných chýb, ktoré sa budeme snažiť cez prestávku určite natrénovať a zlepšiť. Je toho dosť čo nám treba vylepšiť ale verím každému jednému hráčovi a viem, vidím, že chcú na sebe pracovať tak už len to preniesť do dalších zápasov. Momentálne sa nachádzame na peknom 3. mieste a po prestávke sa určite chceme pobiť o lepšie postavenie v tabuľke aj keď to nieje priorita no keď chceme byť najlepší tak sa musíme s najlepšími porovnávať. Nič však nieje zadarmo a bude hlavne na chlapcoch ako ďaleko sa chcú dostať. Zimná príprava nebude určite ľahká no len tréningom sa môžeme posúvať ďalej.

Hodnotenie kategórie U13

tréner Odzgan: Wau. Asi týmto by som začal naše pôsobenie mladších žiakov v tejto sezóne. Nechcem však použiť veľa slov chvály no mladší žiaci sa do slova futbalom bavia a to nie len seba ale aj trénerov a rodičov. Ich nástup na zápasy je skvelý a môžem povedať, že môžu ísť príkladom či starším ale aj mladším hráčom. Len spomeniem že z 13 zápasov nepocítili prehru a tak zaslúžene zazimujú na 1 mieste. Aj keď to vyzerá veľmi jednoducho tak od dokonalosti nám ešte toho dosť chýba a samozrejme je čo zlepšovať. Dôležité pre nás bude hlavne ostať nohami na zemi a hrať minimálne tak ako doteraz. Keď neberiem do úvahy výsledky tak musíme zlepšiť hlavne náš prechod do útoku a pohyb, pretože si miestami myslíme, že lopta príde priamo k nám. Určite začneme pracovať aj viac na kondičnej príprave, keďže čo chvíľka sa presunieme na veľké ihrisko. Už o týždeň to bude naša premiéra, kde si v prípravnom stretnutí zahráme proti 1.ligovemu družstvu, ktoré nás môže len a len posunúť. Chalani pokračujme v tempe bez poľavenia, bavme sa futbalom naďalej.
tréner Odzgan: Týmto by som ukončil hodnotenie jesennej časti sezóny a som hrdý, že môžem byť aj ja súčasťou žiakov MFK Detva, ktorí robia veľmi pekné meno nášmu klubu a zároveň pekné meno mestu Detva. Veľké ďakujem. PS: Boyz dúfam, že počas zimnej prípravy bude tiež úsmev na tvári.
Späť hore