Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

V utorok odohrali žiacke družstvá dohrávku 1. kola, keď doma privítali FK Brezno. Obidve kategórie vyhrali po výsledkoch 2:0 a 9:1. Cez víkend pokračovali zápasmi v Žarnovici kde s prehľadom po vysokých výsledkoch 1:8 a 0:10 doniesli body domov. Dorast privítal doma FK Sitno Banská Štiavnica. Starší dorastenci si pripísali prvú výhru po výsledku 4:0 a mladší remizovali 1:1. Muži v domácom zápase prehrali najtesnejším rozdielom 0:1 proti MFK Veľký Krtíš.

29.8.23 U15

MFK Detva – FK Brezno 2:0

Zostava MFK Detva: Adamec – Kučera, Novák, Hukel, Klinec (61.Sekereš), Figura, Drdoš, Ostrihoň (61.Uhrin), Chamuti (46.Valev), Bršel (51.Ľalík), Kamrla (C)

Góly: 9. Bršel, 25. Kamrla

tréner Michal Pančík: Tento zápas nám z môjho pohľadu vyšiel len výsledkovo, pretože s hrou som ja osobne spokojný nebol, boli sme veľmi pomalí miestami až komótni, všetko nám trvalo veľmi dlho a čo mne vadilo najviac tak to bol pohyb a hlavne pohyb bez lopty. Prvý gól sme dali po peknej akcii z ľavej strany kde sa presadil Olo Bršel a druhý gól pridal Aleš Kamrla, keď využil to v čom je silný ušiel po strane a na dva krát doklepol loptu do brány a to bolo asi tak všetko z našej strany čo sa týka prvého polčasu. Druhý polčas sa prakticky niesol v duchu ľahkých strát, súper šance nemal ale my sme odohrali asi jeden z najslabších zápasov čo som videl chlapcov hrať. Po zápase sme si povedali pár slov a verím, že sa chlapci dajú dokopy a už v sobotu predvedú svoju hru, pretože futbal hrať vedia a to veľmi dobre a ja som presvedčený, že budú výkonnostne len rásť a robiť nám radosť a že ich futbal bude v prvom rade baviť a budú si ho užívať.

29.8.23 U13

MFK Detva – FK Brezno 9:1

Zostava MFK Detva: Kuric – Kamenský, Murín (C). J.Gondáš, Kováč, Babic, Bystriansky, Sliacky, Fekiač, Hronček, M.Gondáš, Hazucha, Kucej, Dianiška, Budinský

Góly: 11. vlastný gól, 12. Budinský, 20. 36. Sliacky, 32. Kováč, 41. Hronček, 49. Gondáš, 55. 59. Dianiška

tréner Michal Pančík: Chlapcov chcem pochváliť za výkon a za predvedenú hru, bola radosť sa na nich pozerať od začiatku zápasu až do jeho konca. Hrali ako tím, behali veľa, zakončovali a čo ma teší je fakt, že chlapci z mladších ročníkov zapadli do kolektívu a sú plnohodnotný hráči a nestratili sa medzi staršími. Touto cestou chcem všetkým hráčom poďakovať za doterajšie výkony a popriať im hlavne zdravie a aby vždy hrali a bavili sa futbalom a nemysleli na výsledky ale na to ako si ten zápas idú užiť lebo teraz fakt hrajú na veľmi vysokej úrovni a verím, že sa budú ešte zlepšovať od zápasu k zápasu.

2.9.23 U13 B

TJ Detvianska Huta – MFK Detva B 3:4

Zostava MFK Detva: Labák – Nemec, Rapčan (C), Hric, M.Kukuliak, Fašanga, T.Kukuliak, Vilhan, Peknušiak, Machava, Zlatoň, Marcinek, Košút, Suja, Turcovský

Góly: 23. Hric, 25. 37. M.Kukuliak, 49. Nemec

2.9.23 U19

MFK Detva,Hriňová – FK Sitno Banská Štiavnica 4:0

Zostava MFK: Sás – Kminiak, Chabada, Sedliak, Dian, Fašanga (C), Hriseňko, Suja, Máliš, Solin, Wertheim,

Góly: 46. 77. Solin, 60. Wertheim, 80. Suja

tréner Peter Košút: Ďakujem všetkým hráčom čo dnes nastúpili do zápasov U19 a U17 doma s Banskou Štiavnicou. Odmakali ste si to a nebolo to zlé. Starší dorast sa konečne gólovo presadil Tomáš Solin 2 krát a po jednom góle pridali Enriko Wertheim a Vlado Suja. Gratulujem aj Adamovi Sásovi k čistému kontu, o čo sa pričinilo celé mužstvo a podali ste jeden zodpovedný, kolektívny a víťazný výkon s konečným výsledkom 4:0.

2.9.23 U17

MFK Detva,Hriňová  – FK Sitno Banská Štiavnica 1:1

Zostava MFK: Babic – Orolin, Sliacky, T.Gonda, R.Gonda, Martinský, Zošiak, Kučera (C), Čonka, Hulák, Jedlička

Gól: 54. Jedlička

tréner Peter Košút: Mladší dorast podal tiež veľmi solídny výkon, ktorému z našej strany chýbalo len viac gólov, lebo šancí na ich strelenie sme našli viacero. Škoda, že ku gólu Martina Jedličku sa nepridali aj ďalší. Zasa ako v prvom zápase sme to nedotiahli vpredu a podľa mňa sme stratili 2 body za remízu 1:1. Treba v takýchto výkonoch pokračovať aj naďalej.

2.9.23 U15

MFK Žarnovica – MFK Detva  1:8

Zostava MFK Detva: Adamec – Kučera (44.Uhrin), Novák, Hukel, Klinec (49.Štork), Figura, Drdoš (59.Húšťava), Ľalík, Chamuti, Bršel (44.Sekereš), Kamrla (C)

Góly: 5. Chamuti, 7. Ľalík, 23. Bršel, 35. 47. 53. Figura, 40. 56. Kamrla

tréner Odzgan: Dnešný zápas by som hodnotil z našej strany ako nie veľmi dobrý, hoci výsledok je skvelý no to je asi všetko s čím som bol spokojný. Už dlhšiu dobu naša hra stagnuje a nevieme sa dostať do tempa, ktoré sa žiada a ktoré vieme odovzdať na tréningu no do zápasu ho nevieme preniesť. Viem, že toto družstvo má futbalovo určite na viac, ešte to ale musíme dať zo seba von. Ja verím, že už najbližší zápas bude vyzerať podľa našich predstáv a naozaj môžeme byť spokojní po kompletnej stránke zo zápasu.

2.9.23 U13

MFK Žarnovica – MFK Detva  0:10

Zostava MFK Detva: Kuric – Kamenský, Murín (C). J.Gondáš, Kováč, Babic, Bystriansky, Sliacky, Fekiač, Hronček, M.Gondáš, Hazucha, Kucej

Góly: 14. 21 Hronček, 17. Dianiška, 26. 40. Gondáš, 35. 50. Sliacky, 44. Bystriansky, 51. Babic, 54. vlastný gól

tréner Odzgan: Další zápas z našej strany, na ktorý bolo radosť pozerať. Skvelá obrana, efektívny útok no medzihru hlavne pred bránou treba ešte vylepšiť. Mladší chalani odvádzajú zatiaľ vynikajúcu robotu a je vidieť, že ich futbal baví čo je najviac dôležité. Klobúk dole pred výkonom no stále musíme ostať pri zemi a postupnými malými krokmi sa stále zlepšovať.

3.9.23 Muži

MFK Detva – MFK Baník Veľký Krtíš 0:1

Zostava MFK: Ostrihoň – J.Chabada, J.Kluka, Sekereš (42.Melicherčík), Vilhan (80.R.Baran), Murín (59.Berkeš), Rapčan (C), Ďurica, P.Kluka (80.A.Chabada), T.Ostrihoň (59.Piliar) , S.Chabada

tréner Zdenko Kamas: Zápas blbec kedy sme boli častejšie na lopte no nebezpečnejšie situácie si vytvoril súper. Jediný gól sme si strelili sami. Musíme byť rozhodnejší v okolí súperovej 16-tky a tlačiť sa do zakončenia omnoho častejšie. Sme mladé mužstvo, ktoré má predpoklady vyhrávať častejsie a veríme, že s potrebným časom aj tie víťazstvá prídu ak sa nám podarí preniesť na ihrisko to čo musíme zlepšiť. Aj touto cesto želáme dvojičkám Petrovi a Jánovi Klukovcom všetko najlepšie k 22. narodeninám. Ďakujeme divákom za podporu.

4.9.23 U13 B

MFK Detva B – MFK Strojár Krupina B 2:1

Zostava MFK Detva: Labák – Rapčan, M.Kukuliak, Fašanga, T.Kukuliak, Vilhan, Machava, Zlatoň, Košút, Suja, Turcovský, Drugda, Kret, Horváth, Slanina, Sekereš, Gondáš (C)

Góly: 27. Gondáš, 40. M.Kukuliak

Späť hore