Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Tento víkend svoje kolá odohrali už kompletne všetky kategórie, keď sa doma predstavili žiaci U15 a U13 proti MFK Baník Veľký Krtíš. Starší žiaci proti fyzicky zdatnému súperovi prehrali 0:8 a mladší v prestrelke zvíťazili aj za pomoci hetriku Aleša Kamrlu 7:4. Náš dorast cestoval do Žarnovice, kde potvrdil výborný vstup do jarnej časti a otočil z 1:0 na konečných 1:2 v rozpätí minúty. V utorok 19.4 o 12:00 v dohrávke prívítajú doma MFK Novú Baňu. Muži stále čakajú na jar na výhru, keď neuspeli ani u posledného ŠK Partizán Čierny Balog a prehrali 3:0.

Sobota 16.4.22 U15

MFK Detva – MFK Baník Veľký Krtíš 0:8 (0:5)

Zostava MFK Detva: Sádovský – P.Sekereš, Jedlička, Martinský (36.Chamula), Orolin (36.Ostrihoň), Konôpka (C), Figura (45.Chamuti), Drdoš (62.Zošiak), Kučera (54.Polakovič), Chlebničan, Solin

tréner Jakub Odzgan: Vedeli sme čo nás bude čakať a snažili sme sa pripraviť. Začiatok bol z našej strany dobrý a boli sme určite vyrovnaným súperom. Snažili sme sa hrať našu hru no súper nás postupom času k ničomu nepúšťal a úradoval. Tak isto aj začiatok druhého polčasu sme mali fajn no veľmi ťažko sa nám presadzovalo kvôli fyzickému vzrastu súpera. Možno to bude znieť ako výhovorka ale naozaj treba byt trpezlivý a nás čas príde. Sme ročnikovo o 1 až 2 roky mladší a jednoducho to je na zápasoch vidno. Snažím sa chalanov viesť k tomu, aby sme si z každého zápasu zobrali ponaučenie a futbal nás tak isto musí učiť vyhrávať aj prehrávať. Sme silné mužstvo a som na chalanov hrdý ako vedia bojovať na ihrisku. Jednoducho to nevyšlo, ale neskladáme zbrane. Poďme ďalej všetci spoločne, jeden tím, jedna rodina.

Sobota 16.4.22 U13

MFK Detva – MFK Baník Veľký Krtíš 7:4 (4:1)

Góly:  6. Buzak, 14. Klinec, 22. Kučera, 27.,47.,53. Kamrla, 52. S.Melich

Zostava MFK Detva:  Adamec – Kučera, Novák (C), A.Melich, Klinec, Buzak, S.Melich, Ľalík, Húšťava, Kamrla, Štork, Uhrin, Ľupták, Valev, Hedvigy, M. Marcinek, T. Marcinek

Sobota 16.4.22 U19

MFK Žarnovica – MFK Detva 1:2 (0:0)

Góly:  66. T.Ostrihoň, 67. Valocka

Zostava MFK Detva: Gonda – Figura (C), T.Chabada, Kminiak, Suja, Murín, Fašanga, A.Chabada (76.Wertheim), S.Chabada, T.Ostrihoň, Valocka (89.Androvič) – D.Ostrihoň

Tréner Peter Košút: V Žarnovici sme hrali za silného vetra a chceli sme potvrdiť dobrý herný prejav zo zápasu v Tornali. Od prvého hvizdu sme boli vo všetkom na ihrisku lepší ale zase sme to nepotvrdili gólom. Hrali sme za podpory vetra a už v 3 minúte Tomáš Ostrihoň nastrelil brvno. Ešte sme mali ďalšie šance, ktoré sme nevyužili čo súper z druhej šance po našej chybe v poslednej minúte pred prestávkou využil. Druhý polčas sa vyvíjal naďalej v našej réžii a snahe vyrovnať, čo sa nám podarilo po kolmej prihrávke Samuela Chabadu, ktorú s prehľadom premenil Tomáš Ostrihoň. Naďalej sme išli za víťazstvom, ktoré zabezpečil Patrik Valocka gólom na 1:2. Výsledkom sme mohli ešte zvýrazniť po dvoch finálnych prihrávkach Enrika Wertheima ale Samuel Chabada a Tomáš Ostrihoň zoči voči domácemu brankárovi zlyhali. Nakoniec chcem celé mužstvo vyzdvihnúť za tímový výkon, bojovnosť a túžbu po víťazstve. Dnes sme boli celé mužstvo ako jeden hráč, každý si zastal svoj post a všetci k tomu pridali srdiečko a pre takéto zápasy sa oplatí hrať futbal. Ideme ďalej s pokorou, od zápasu k zápasu.

Nedeľa 17.4.22 muži

ŠK Partizán Čierny Balog – MFK Detva 3:0 (2:0)

Zostava MFK Detva: Lakota – Šťastný (69.Michálik), Jozef Sekereš, Solin, Piliar, Strelec (79.Baran), Ďurica, Rapčan, J.Chabada, Pohorelec, P.Kluka (72.Tužinský) – Ján Sekereš

tréner Michal Pančík: Včerajší zápas nám nevyšiel a podľa mňa o všetkom rozhodol prvý polčas kde sme prehrávali 0:2 a domáci si to už postrážili. Aj o tom je futbal ale ja verím a som o tom presvedčený, že v ďalšom zápase budeme bodovať naplno. Ja tomuto tímu verím, je tu veľmi veľa potenciálu a veľmi veľa výborných hráčov už to musíme len zlomiť a začať vyhrávať samozrejme vždy je čo zlepšovať ale tu tá vôľa a chuť napredovať je, čiže nemám obavy už to len pretaviť do hry a výsledky sa dostavia.