Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk
  • Muži

V nedeľu sa naši muži predstavili v poradí v treťom prípravnom dueli pred jarnou časťou sezóny, keď si zmerali sily s piatoligistom OFK Hliník nad Hronom. Po dvoch prehrách sa tentokrát predstavili na umelej tráve v Žiari nad Hronom a pripísali si víťazstvo 2:0.

6.2.22

OFK Hliník nad HronomMFK Detva 0:2

Góly: Miroslav Tužinský,  Ján Chabada

Zostava MFK Detva: Jozef Lakota – Ján Kluka, Jozef Sekereš, Andrej Michálik, Mark Vilhan, Rastislav Ďurica, Andrej Strelec, Martin Berkeš, Jakub Pohorelec, Peter Kluka, Miroslav Tužinský  Striedali: Ján Sekereš, Marek Figura, Radovan Suja,Peter Šťastný, Andrej Piliar, Róbert Baran, Samuel Chabada, Ján Chabada

Zostava OFK Hliník nad Hronom: Ján Sekula – Ján Feherpataky, Matej Brašen, Vladimír Pavlovič, Tomáš Janšík, Marián Dekiš, Jakub Dovčík, Nikola Miloševič, Štefan Krčmárik, Filip Gordulič, Roman Paller, Striedali: Daniel Nagy, Ján Hedervári, Samuel Benko, Patrik Novodomec

tréner MFK Detva Michal Pančík:

Odohrali sme v poradí tretí prípravný zápas s mužstvom z Hliníka nad Hronom. Prvý polčas sme mali slabší rozbeh chýbalo mi tam viac chcenia a hlavne pohyb. Aj napriek tomu sme si vypracovali tri čisté gólové šance, ktoré musíme premeniť pretože v lige by sa nám to mohlo vypomstiť. Druhý polčas chlapci začali dobre, boli aktívny, napádali súpera na ich polke a hlavne zvýšili pohyb čoho odmenou bolo strelenie gólu. Súper sa začal viac tlačiť do našej šestnástky kde mu bola odpískana penalta ale tu náš brankár Jano Sekereš zneškodnil. Potom to bolo také rozharané, boli sme velmi rozťahaní a bolo cítiť, že súper chce vyrovnať tak sa útoky prelinali z jednej strany na druhú a nakoniec sme po jednom výpade dali druhý gól a bolo prakticky po zápase. Dnes chlapci ukázali, že keď zvýšia aktivitu a hlavne pohyb tak sa na to dá pozerať ale znova tam bolo na môj vkus veľa zbytočných strát, ktoré nás môžu v budúcnosti mrzieť a v konečnom dôsledku nás to stojí aj veľa síl získať loptu späť ale verím, že sa to bude zlepšovať každým tréningom či zápasom.
Asistent trénera OFK Hliník nad Hronom Nikola Miloševič: Moja myšlienka, ako aj divákov bola taká, že náš herný prejav na ihrisku bol dobrý ako v prvom polčase tak aj v druhéj časti druhého polčasu. Sme mladé mužstvo, ktoré nevyužilo šance a to sa nám ukázalo na výsledku, ale hra nebola taká ako výsledok, boli sme dobrý na lopte, veľa behania a veľa krásnych prihrávok bolo vidno na ihrisku. My pokračujeme v našej práci a vieme na čom
máme pracovať, Ďakujeme súperovi za výborný zápas a prajeme veľa šťastia v druhéj časti sezóny.