Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Posledné kolo sa nieslo domácimi zápasmi žiakov proti FK Sitno Banská Štiavnica, ktoré bez problémov vyhrali a po výsledkoch 6:0 starší a 10:0 mladší sa rozlúčili so sezónou víťazne. Dorastenci cestovali k tabuľkovému susedovi do Rimavskej Soboty, kde prehrali 2:1. Muži sa rozlúčili domácim zápasom proti FK Šalková prehrou 2:6.

18.6.22 U15

MFK DetvaFK Sitno Banská Štiavnica 6:0

Góly: 11.,12.,28.,35. Kučera, 35. Solin, 70. Orolin

Zostava MFK: Sádovský – Sekereš (44.Orolin), Martinský (C), Jedlička, Frejer (56.Polakovič), Chlebničan, Drdoš, Ostrihoň (48.Hukel), Figura, Solin, Kučera (56.Zošiak)

tréner Jakub Odzgan: Posledný zápas v tejto sezóne sme chceli potvrdiť skvelú formu. Od samotného začiatku sme to potvrdili hlavne aj našou hrou na ihrisku. Súpera sme do ničoho nepustili a naopak využili svoje šance. Do konca prvého polčasu bolo o zápase rozhodnuté. Po polčasovej prestávke nastúpilo na zápas akoby iné mužstvo a už sa zápas len dohrával. Mali sme nahraté a uz len viac menej kontrolovali hru. So záverečným hvizdom sme pridali ešte jeden gól a po úspešnom zápase sme si z chuti zakričali víťazný pokrik.

18.6.22 U13

MFK Detva – FK Sitno Banská Štiavnica 10:0

Góly: 10.,42., Klinec, 16. Uhrin, 26. Kučera, 34. Buzak, 40., 44., Ľalík, 52.,57. Kamrla, 53. Bršel

Zostava MFK: Adamec – Kučera, Húšťava, Štork, Ľupták, Novák (C), Ľalík, A.Melich, S.Melich, Klinec, M.Marcinek, T.Marcinek, Buzak, Bršel, Valev, Uhrin, Kamrla, Chamuti

19.6.22 U19

MŠK Rimavská Sobota – MFK Detva 2:1

Gól: 49. Valocka

Zostava MFK: Gonda – T.Chabada, Kminiak, Suja, Dian, Fašanga, A. Chabada (C), Murín, Valocka, Androvič, Ostrihoň

tréner Peter Košút: Do Rimavskej Soboty sme cestovali s jedenástimi statočnými hráčmi. Chceli sme potvrdiť dobrý herný prejav z jarnej časti, čo sa nám aj podarilo a všetci hráči bojovali v náročnom počasí. Na každom poste každý hráč vydal zo seba maximum a k tomu v druhom polčase strelil úvodný gól Patrik Valocka, ale diskutabilnou jedenástkou domácich postavil na nohy rozhodca. Hra bola stále vyrovnaná, náznaky šancí boli na oboch stranách. Potom Tomáš Ostrihoň ani nezakončil samostatný nájazd, po čo sme pykali v 86. minúte, keď po chybe obrany sme inkasovali gól a zápas sme prehrali 2:1. Celé mužstvo chcem vyzdvihnúť za tímový výkon a bojovnosť, kedy naše mužstvo pochválil za predvedenú hru a kondíciu tréner domácich, rozhodcovia a aj diváci domácich. Nakoniec sa chcem všetkým hráčom poďakovať za zlepšený herný prejav oproti jesennej časti, kedy ani v jednom zápase sme neboli horším tímom. Mrzieť nás môžu hlavne množstvo nepremenených šancí, na ktoré nás v konečnom účtovaní stálo lepšie umiestnenie. Zvlášť chcem poďakovať Marekovi Figurovi, Andrejovi Piliarovi, Jankovi Chabadovi, ktorí prechádzajú k mužom a Benjamínovi Androvičovi, ktorý dnes za nás odohral posledný zápas. VŠETKÝM HRÁČOM ZA CELÚ SEZÓNU ĎAKUJEM.

19.6.22 Muži

MFK Detva – FK Šalková 2:6

Góly: 46. Tužinský, 79. Solin

Zostava MFK: Lakota – Chabada, J.Kluka, Michálik, Strelec (66.Suja), Baran, Solin, Rapčan (C), Tužinský, Pohorelec (66.Berkeš), P.Kluka