Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Vážení športoví či kluboví funkcionári, tréneri, športovci, rodičia a fanúšikovia. Možno ste už zaregistrovali , počuli  poprípade videli iniciatívu Vráťte nám šport , ktorá sa zaoberá problematikou momentálnej situácie, kde viac než tisícky športovcov nemôžu plnohodnotne trénovať kvôli situácií s ochorením covid-19 a jej prísnimi opatreniami. Práve za týmto účelom bola spustená petícia Michaela Mikloška s názvom Za návrat športu s odkazom nižšie. Túto petíciu podpísalo už vyše 10 000 ľudí, medzi nimi aj hráči, tréneri a fanúšikovia nášho klubu. Jedná sa samozrejme o petíciu nielen za futbal ale aj všetkých športov na Slovensku.

Stanovisko šéftrénera MFK Detva Zdenka Kamasa : „Vyzývame všetky kluby naprieč Slovenskom, aby sme sa spojili a vrátili športovcom pohyb. U nás chýba deťom aj dospelým. Nielen šport ako taký, ale aj fyzický kontakt, ktorý je dôležitý pre duševné zdravie. Situácia je neúnosná a ďalej to takto nejde. Chceme, aby nám vyrástla generácia počítačových maniakov? Čo mám informácie od rodičov, majú problém vôbec deti dostať von z bytu. Odvykli si od športu a na futbal zanevreli. O prvých členov sme už prišli a o ďalších nechceme. Potrebujeme preto okamžite začať s tréningovým procesom. Sme pripravení dodržiavať všetky nariadenia, ktoré zamedzia šíreniu vírusu. Len už, prosím, začnime. V Detve aktuálne posielame hráčom individuálne tréningové plány, ale podľa mňa to nestačí. Skúšali sme spojenie naživo cez rôzne aplikácie, ale nie je to ono. Priamy kontakt trénera s hráčmi je nenahraditeľný,“

Práve tento víkend prebehlo “hromadné podujatie“ u nás v MFK Detva , ktoré bolo z pohľadu organizácie náročné, no splnilo účel a tak si všetky kategórie MFK Detva kopli po dlhej dobe do lopty. Zdenko Kamas  spolu s ostatnými trénermi mládeže sa podujali využiť výnimku z vyhlášky verejného zdravotníctva č.131 paragraf 4 a po splnení predpísaných náležitostí cez víkend 20.3.-21.3.2021 zorganizovali legálny tréning mládeže v našom futbalovom klube.

 Video Zdenka Kamasa k víkendovým tréningom

Video klubu FC Topoľčany

Petícia Za návrat športu

Spolu sme silnejší, spolu sme MFK.

Späť hore