Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Zhodnotenie sezóny tentokrát od trénera Pančíka, ktorý mal pod sebou mužov a kategóriu U13. Mladší žiaci odohrali v 2.lige juh celkovo 26 zápasov s pozitívnym skóre 101:46 a celkovým 5.miestom. Viac sa im darilo na hosťujúcich inhriskách kde obsadili celkovo 3.miesto. Doma boli celkovo 6.

hodnotenie trénera Michala Pančíka: Začiatok súťaže sme mali v celku dobrý, držali sme sa na horných priečkach tabuľky potom prišlo akési uspokojenie a stratili sme body so súpermi, ktorých sme na jeseň porazili ,čo nebolo dobré ale mňa ako trénera v tejto kategórie zaujíma skôr herný prejav na ihrisku ako výsledok. Chcem aby si to chlapci užívali, bavili sa futbalom a výsledky sa dostavia, čo sa aj potvrdilo lebo ku koncu sme hrali veľmi pekný futbal, chlapcom chutilo a dokázali sme potrápiť aj veľmi silných súperov. Stále však je čo zlepšovať a určite budeme pracovať na odstránení nedostatkov aby sme boli ešte lepší. Ja verím, že mužstvo a chlapci ostanú pokope a že sa budú aj naďalej snažiť a makať na sebe ako doteraz a že si spoločne budeme môcť po zápasoch zakričať vítazný pokrik.

Muži nastúpili túto sezónu vo 4.lige skupiny juh. Sezóna nedopadla podľa predstáv trénera a výsledkovo mužstvo skončilo až na 13.mieste. Skóre bolo negatívne 21:56 a v tabuľke domácich a hosťujúcich zápasoch skončili zhodne na 12.mieste. Budúcu sezónu si aj kvôli reorganizácií zahrajú 5.ligu.

Hodnotenie trénera Michala Pančíka: Táto sezóna sa mi hodnotí veľmi zle, pretože sme hrali pod svoje možnosti, čo ma veľmi mrzí lebo chlapci majú ďaleko naviac ako tomu bolo doteraz. Musia si uvedomiť ,že futbal je náročný šport a že musia ísť nad svoje limity a nesmú sa uspokojiť nikdy aj keď už si budú myslieť, že už je to dobre pretože práve vtedy sa to môže všetko obrátiť proti ním. Ja osobne som veľmi sklamaný ako aj z herného prejavu ale aj sám zo seba, mrzí ma hlavne to, že som nedokázal v nich prebudiť a zapáliť oheň, túžbu po víťazstvách, po úspechu. Beriem to na seba, že sa hralo tak ako sa hralo a aj touto cestou sa chcem ospravedlniť fanúšikom a zároveň ich požiadať aby nelámali palicu ale práve naopak aby ich aj naďalej povzbudzovali a stali pri nich či už v dobrom alebo zlom. O tom predsa futbal a šport ako taký je. Ja verím, že už teraz v novej sezóne chlapci úkazu načo majú a čo je v nich lebo ako som už písal toľko potenciálu pokope to je niečo úžasné už to len pretaviť do hry a výsledkov. Ja sa chcem chlapcom poďakovať za dôveru a verím, že to spolu zvládneme a nakopneme sa k lepším výsledkom.

 

Späť hore