Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Kategória U15 odohrala 2.ligu a obsadila výborné druhé miesto so stratou štyroch bodov na víťaza RSC Hamsik Academy Banská Bystrica. Celkovo nazbierali hráči trénera Jakuba Odzgana 60bodov s pozitívnym skóre 154:27. Kategória U19 pod vedením trénera Petra Košúta obsadila po základnej časti prvé miesto s 39 bodmi a jedinou prehrou. Zo 14 zápasov nahrali krásne skóre 72:12 a nasledovala pre nich baráž. V tej sa im už bohužial darilo menej a z ôsmich zápasov vyhrali štyri ku ktorých pridali jednu remízu a tri prehry. Po nadstavbe obsadili po zvláštnom systéme SSFZ konečné no pre hráčov a trénera trpké 2.miesto. 

U15

 

tréner Odzgan: Skupina starších žiakov pod mojim vedením predvádzala po väčšine výkony s ktorými som bol ja ako tréner veľmi spokojný. Keď by som rozobral každý jeden zápas tak väčšina bola naozaj dobrá ci už po výsledkovej alebo hernej časti avšak sa našli zápasy kde sme do toho nešli na 100%. Čo sa týka tejto skupiny tak to bola moja srdcovka, keďže som s chalanmi od môjho začiatku trénovania, približne 8 rokov a bohužiaľ sa musím rozlúčiť s hráčmi ročníka 2008, ktorí verím, že budú pokračovať vo svojej futbalovej kariére či už v drese Detvy alebo iných klubov, pretože kvalitu nato majú. Cieľ pred sezónou bolo 1. miesto, ktoré nám však o malý kúsok ušlo a skončili sme 2. Z tohto pohľadu to môže byť brané ako neúspech no určite to tak nie je a som hrdý na celé družstvo, ktoré ako som už spomínal patrilo svojimi futbalovými schopnosťami ku špici. Dôležité pre nás či už v tréningu alebo v zápase bolo prevedenie našej hry, kde sa snažím chalanov učiť zbytočne nezbavovať sa lopty a hrať v prvom rade futbal. Táto hra nás zdobila celú sezónu nech bol súper akýkoľvek, vždy sme sa snažili tvoriť a byť silný na lopte. Veľké pozitívum sezóny bolo to, že sme dokázali poraziť aspoň 1x každého súpera v tabuľke, strelili najvyšší počet gólov, inkasovali najmenší počet gólov a mali v družstve najlepšieho strelca súťaže. Aj tieto štatistiky ukazujú našu úroveň, ktorá je viac ako dobrá. Medzi naše najlepšie zápasy patril domáci zápas s B. Bystricou, kde sme sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu a dokázali sa vyhecovať k výbornému výkonu a úspešnému obratu, spomenul by som aj vysokú výhru nad prvým tímom v našej tabuľke. Tieto zápasy sú z našej strany pamätné. Zároveň sa však objavil aj zápas, ktorý bol moja najhoršia skúsenosť s akou som sa stretol vo futbale ale ku tomu sa už nechcem vracať a čo najskôr zabudnúť. Celkový dojem zo sezóny je skvelý. Som rád, že som sa mohol angažovať do výchovy chalanov a zároveň ich niečo futbalového naučiť. Už teraz sa neviem dočkať ďalšej sezóny, kde budú nové výzvy, nové ciele a môžem povedať že chuť ku trénovaniu žiakov stále rastie, hlavne po tom ako vidno výsledky práce na chlapcoch. Je to pre mňa osobne najväčšia odmena. Chcel by som spomenúť aj Petra Slováka, ktorého berieme nie len v žiakoch ako súčasť futbalu už dlhé roky a bez ktorého by to nebolo ono. Veľké ďakujem za pomoc pri zápasoch. Samostatne by som taktiež chcel poďakovať hráčom ročníka 2008, ktorí končia v žiackych kategóriách – Daniel Orolín, Danyel Kučera, Dávid Chamula, Mário Ostrihoň, Nicholas Frejer, Peter Polakovič, Viktor Martinský, odvádzali výborné výkony a robili skvelé meno klubu MFK Detva. Týmto by som im chcel popriať len všetko dobré do ďalšieho pokračovania futbalového života. Na záver by som chcel poďakovať aj rodičom, za ich podporu na zápasoch a verím, že si zápasy užili. Snáď sme sa odmenili výkonmi, ktoré sme predvádzali. Ďakujem MFK Detva U15.

U19

tréner Košút: Celú sezónu hodnotím vysoko pozitívne, kedy sme každý zápas hrali ako jeden tím, dali sme do každého zápasu okrem jedného v Banskej Štiavnici srdce, radosť a každý z hráčov svoje individuálne schopnosti. Prezentovali sme sa kvalitným herným prejavom, čo sa prejavilo v 95 strelených góloch a inkasovali sme 25. Mrzieť nás môžu stratené body zo zápasov s Krupinou, kedy sme v oboch zápasoch boli lepším mužstvom ale sme získali z dvoch zápasov len bod a to aj napriek podľa mňa šikanóznemu výkonu rozhodcu v náš neprospech v zápase v Krupine. Posledný zápas o všetko v priamom súboji doma s B. Štiavnicou sme síce prehrali ale bol to výborný zápas hodný o víťaza súťaže. Prehrali sme 1:3 ale nešťastne, nakoľko sme neboli horším tímom, spravili sme dve individuálne chyby, ktoré súper potrestal a my sme nepremenili množstvo šancí, ktoré sme v zápasoch pred tým využili. Strelecky sa najviac darilo Tomášovi Ostrihoňovi s 26 gólmi a Enrikovi Wertheimovi s 21 gólmi, čo je ale práca celého mužstva. Negatívnym javom boli zranenia viacerých skúsených hráčov v jarnej a nadstavbovej časti, ktorí chýbali v kľúčových zápasoch a nedokázali sme zvládnuť ani jeden z posledných dvoch dôležitých zápasov, kedy nám asi dochádzali sily. V letnej príprave chceme do mužstva zapracovať nových hráčov hlavne ročník 2008, vštepiť im náš herný systém a pracovať na defenzívnom systéme ako aj na útočnej fáze hry a premieňaní šancí. Chcem poďakovať všetkým 19 hráčom, ktorí vytvorili super najlepšiu partiu, ktorej som mohol byť súčasťou. Robili dobré meno klubu, radosť rodičom, sebe a nakoniec aj mne. Poďakovanie tiež patrí rodičom, fanúšikom, klubu MFK Detva, Františekovi Beňadikovi, Petrovi Slovákovi, Miroslavovi Tužinskému, Zdenkovi Kamasovi a Zuzane Košútovej za vytvorenie podmienok pre naše mužstvo U19. Zvlášť chcem poďakovať Danielovi Ostrihoňovi, Dominikovi Gondovi, Adamovi Chabadovi, Samuelovi Chabadovi, Dominikovi Murínovi, Tomášovi Ostrihoňovi, Silvesterovi Plchovi a Richardovi Matúškovi, ktorí boli oporami, lídrami mužstva, ročníkovo končia v kategórii dorastu a dúfam že sa presadia medzi seniormi. Nech sa Vám darí. VŠETKÝM HRÁČOM ZA CELÚ NÁROČNÚ ALE KRÁSNU SEZÓNU ĎAKUJEM.

Späť hore