Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Jesennú časť máme za sebou a je na čase ju v skratke zhodnotiť. Ako sa darilo našim kategóriám, kto bol najlepším strelcom či aké sú ciele na zimnú prípravu a jarnú časť? Porozprával nám tréner U19 Peter Košút a tréner U15, U11 Jakub Odzgan. 

U19

tréner Košút: Predstavili sme sa vo IV. lige sk. juh, pričom po pauze zapríčinenej pandémiou sme sa zamerali na stabilizáciu kádra, kedy viacerí perspektívny hráči skončili. Boli sme plný odhodlania, chuti po zápasoch a radosti z futbalu čo nás v prvých kolách zdobilo. Potom prišla stredná časť, s ktorou som už nebol po hernej stránke spokojný a náš herný prejav sa vrátil až ku koncu jesene, kedy sme vypadali znovu ako jeden tím. Po 13 zápasoch sme skončili na 5 mieste s 22 bodmi a pozitívnym skóre 23:18. Po domácich 6 zápasoch sme skončili až na 9 mieste s 9 bodmi so skóre 10:5. Mrzieť nás môžu stratené 4 body s Rimavskou Sobotou a Banskou Štiavnicou v ktorých sme boli evidentne lepším družstvom ale sme nepremenili vyložené šance. Zo 7 zápasov vonku sme získali 13 bodov so skóre 13:13 a skončili sme na 3 mieste. Jesennú časť hodnotím so zmiešanými pocitmi, vo viacerých zápasom sme boli lepším tímom ale chýbal nám pokoj na kopačkách v zakončení. Šancí sme si na skórovanie vytvorili dostatok ale nedokázali sme ich premeniť. Vyzdvihnúť chcem celé mužstvo ako kolektív za to, že nevzdali žiadny zápas a bojovali ako celok. V obrannej fáze hry som spokojný až na 2 zápasy u súpera, kedy ju organizovali M. Figura s A. Piliarom. Horšie je to už v útočnej fáze kedy nepremieňame vyložené šance a tým sme stratili cenné body hlavne doma. Ciele do jarnej časti sú teda jasné: Zlepšiť herný prejav v celej jarnej časti, zlepšiť útočnú fázu hry s premieňaním šancí a posunúť sa v tabuľke na konci súťaže čo najvyššie. Prajem všetkým hráčom hlavne zdravie, pohodu v škole a v rodine, nech o tieto ciele na jar spoločne zabojujeme.

Najlepším strelcom jesennej časti z MFK Detva je Justin Kováč s piatimi gólmi, ktoré zaznamenal v jednom zápase. Za ním so štyrmi gólmi nasledujú Samuel Chabada a Tomáš Ostrihoň.

U15

tréner Odzgan: Našu sezónu by som zhrnul a hodnotil pozitívne. Na starších žiakov sme naozaj veľmi mladé mužstvo, ktoré však má čo ponúknuť. Snažili sme sa od zápasu k zápasu zlepšovať, diskutovať o tom čo bolo dobre a čo bolo zlé. Vieme čo nám robilo najväčší problém a spoločnými silami sa to budeme snažiť zlepšiť v tréningu. Ak chceme patriť k najlepším tak do toho naozaj budeme musieť dať všetko, hlavne sa nastaviť tak, že môžeme poraziť naozaj kohokoľvek. Vyzdvihol by som najmä našu hru na lopte, ktorá patrila medzi najlepšie. Priprava na ďalšiu časť sezóny bude určite ťažká, ale nie nič také čo by toto mužstvo nezvládlo. Sme skvelá partia, ktorá to vie dokázať na ihrisku. Tak poďme nato.

Najlepším strelcom za jesennú časť sa stal Tomáš Solin s trinástimi gólmi. Za ním nasledujú Tobias Konôpka so šiestimi a Danyel Kučera s piatimi gólmi. 

U11

tréner Odzgan: Prechod na väčšie ihrisko nám nerobí žiadny problém. Čo však mi chýbalo v našich zápasoch bola miestami radosť a chuť behať s loptou ako aj bez lopty. Nepočítajme výsledky, nerátajme góly snažme sa hlavne baviť hrou, zabávať sa na ihrisku s loptou a časom sa všetko dostaví. Ešte máme pred sebou kopu práce a myslím si, že môžeme spoločnými krokmi ukázať, že vieme hrať futbal. Zápasy v lige pripraviek nám pomáhajú vo všetkom, hráme s najlepšími mužstvami. Som rád, že sa odohrala kompletná sezóna a verím, že sa chalani už nevedia dočkať ďalšej.

 

Späť hore