Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Tentokrát nám jesennú časť  zhodnotia tréner Michal Pančík, ktorý má pod sebou mužov a kategóriu U13 a tréner Miroslav Tužinský, hráč A-mužstva a tréner prípravky U10 a U9. 

Muži

tréner Michal Pančík:  Začiatok jesennej časti sme mali v celku dobrý, z prvých 5 kôl sme získali 7 bodov aj keď sme určite mali na viac. Boli tam aj nadpriemerne výkony ako zápas doma so Štiavnicou alebo zápas v Pliešovciach. Potom nastal zlom, ktorý si do teraz neviem vysvetliť možno uspokojenie aj keď neviem na základe čoho by sme mali byť spokojní lebo z jedného a pól zápasu sa pól sezóny žiť nedá. Najviac ma mrzí zápas doma so Zvolenom, ktorý sme absolútne nezvládli. Čo sa týka budúcnosti tak určite budem vyžadovať od hráčov aby dávali tomu či už na tréningoch a hlavne v zápasoch oveľa viac ako do teraz musia sa naučiť vyhrávať a dávať do toho maximum a je jedno či je to tréning alebo zápas kto to nebude akceptovať tak hrať nebude! Čo sa týka hodnotenia hráčov tak to hodnotiť nebudem hodnotím mužstvo ako celok a tam až na pár zábleskov je čo zlepšovať na každom poste a len tvrdou prácou je možné napredovať čiže zimná príprava sa bude od toho aj odvíjať. Každý jeden musí dávať futbalu a hlavne klubu viac najviac maximum počnúc mnou a ja sa už teraz teším na tvrdú prácu.

Najlepším strelcom jesennej časti je Mark Vilhan s tromi gólmi. Za ním nasledujú Jakub Solin a Martin Majchút s dvomi gólmi. 

 

U13

tréner Michal Pančík:

Na to, že sme hrali tuto kategóriu prvý krát a myslím si, že niektoré mužstva sú od nás o dosť staršie čo sa týka ročníkov tak sme mali začiatok veľmi dobrý držali sme sa v hornej polovici tabuľky dokonca sme hrali o špicu čo sa nám po dohrávke v Hnúšti aj podarilo a priznám sa veľmi dobre sa na to pozeralo. Paradoxne už pár zápasov spätne sme nepredvádzali taký futbal ako na začiatku hráči ako keby sa uspokojili mysliac si, že už nemusia behať prihrávať si a dávať do toho maximum a nakoniec sa to aj ukázalo v poslednom kole v Štiavnici kde chlapci už pred zápasom rozprávali koľko idu súperovi naložiť a nakoniec sme boli radi za remízu. Čo sa týka hodnotenia hráčov tak u mna najväčší progres a najstabilnejšie výkony podával Samo Novak ale bolo tam viac dobrých výkonov ako napríklad Olo Bršel, Jakub Buzak, Simon Melich, Aleš Kamrla. Čo ma mrzí je to, že mám pocit, že sa chlapci uspokojili a prestali tomu dávať všetko mysliac si, že to pôjde samo ale tak to nefunguje len tvrdou prácou a maximálnym úsilím môžme dosahovať tie najlepšie výsledky. Ja verím, že chlapci po jesennej prestávke budú plný síl a odhodlaný pracovať na 120% či už v tréningu a samozrejme v zápase taktiež. Viem a som o tom presvedčený, že majú naviac len to musia v sebe znova prebudiť a spoločne budeme napredovať a tešiť sa z výhier.
Najlepším strelcom jesennej časti je Jakub Buzak s pätnástimi gólmi. Za ním nasleduje Oliver Bršel s trinástimi gólmi. 
U10 a U9
tréner Miroslav Tužinský:  V treningovych skupinách ročníkov 2012(U10)a 2013(U9) je momentálne dokopy cez 50 detí. Po covide sme s tréningami začali v apríli v obmedzenom režime na báze dobrovoľnosti 1x do týždňa,neskôr po uvolnení opatrení 2x.Počas prázdnin sa trénovalo v dopoludňajších hodinách spoločne obidve kategórie v počtoch 20 až 35 detí a odohrali sme niekoľko prípravných zápasov.V septembri sme začali trénovať už oddelene,kde teší účasť na tréningoch v počte okolo 20 detí v kategorií.Odohrali sme 7 zápasov ligy prípraviek so striedavými výkonmi (potešili najmä výkony v Lučenci a v Detve proti Akadémii Mareka Hamšíka,kde ako jediní sme ich v kategórii U9 dokázali poraziť).O výsledky u tých najmenších vôbec nejde,tešili sme sa z každého gólu,vydarenej akcie,dobrých zákrokov,nových zážitkov počas zápasov a tréningov.Zlepšovať sa treba vo všetkom,deti sú len na začiatku svojho športového dobrodrúžstva.Chcel by som poďakovať rodičov za výbornú komunikáciu a aj pomoc,veľakrát nad rámec toho,čo bolo treba a tak isto kolegom,ktorý pomáhali s tréningovým procesom,organizáciou.
Späť hore