Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Počas zimnej prestávky sa tréneri Jakub Odzgan, Peter Košút a Zdenko Kamas podelili o pár slov ohľadom jesennej časti, ktorú zhodnotili. Každá z kategórií si zaslúži pochvalu za výbornú jeseň keď U15 a U19 sú na špici tabuľky a muži sa po horších sezónach znovu objavujú v prvej päťke tabuľky. Pevne veríme v kvalitnú zimnú prípravu, dobrú jarnú časť sezóny a najmä, že výkony prinesú aj viac divákov na tribúny.

U15

tréner Jakub Odzgan: U15: Pôsobenie našej u15 by som rozdelil na dve časti. Prvá polovica zápasov bola z našej strany naozaj kvalitná. Hrali sme pekný futbal, ktorý bavil a hlavne platil na každého súpera. Druhá polovica už taká z našej strany nebola. Aj keď sa podarilo zvíťaziť, chalani vedeli, že je potrebné zlepšiť hru a priblížiť sa k výkonom, ktoré boli začiatkom sezóny. Čo najviac mrzí tak to boli dva remizové zapasy, kde super vyťažil s minima maximum, kde sme boli lepšie mužstvo no nevedeli sme bohužiaľ využiť naše šance. S prvou polovicou sezóny je spokojnosť ale stále budem tvrdiť, že toto družstvo má naviac. Dovolim si povedať, že naša hra patrí k najlepším v lige no stále je toho dosť, čo treba zlepšiť. Ešte máme pred sebou dosť zápasov aby sme dokázali a splnili si stanovený cieľ pred sezónou. Zimná prestávka bude ťažká no ak chceme byť najlepší, musíme preto niečo spraviť a ísť na maximum.

 

U13B 

tréner Jakub Odzgan: Mladšia verzia našej u13 sa v súťaži vôbec nestratila. Stále sa prispôsobujeme na väčšie ihrisko a čo je dôležité, potrebujeme aby čo najviac hrali a získavali skúsenosti zo zápasmi. Účel to plní veľmi pekne a niektorí chalani pravidelne hrávajú aj v druhej skupine mladších žiakov kde sa taktiež ukazujú v peknom svetle. Naše pôsobenie by som hodnotil pozitívne a je vidieť na hráčoch posun. Ďalšími tréningami a zápasmi to bude len a len lepšie. Cez zimu zapracujeme na nedostatkoch a už v ďalšej polovicu sezóny to bude ešte lepšie.

U19

tréner Peter Košút: Predstavili sme sa v novo vytvorenej IV. lige stred, sk. B a boli sme plný odhodlania, chuti po zápasoch a radosti z futbalu čo nás v jesennej časti zdobilo. Súťaž sme odštartovali u silného súpera RSC HAMSIK ACADEMY 19 B, v ktorom sme prehrali 4:1, pričom do 72 min. bol výsledok nerozhodný, avšak herný prejav bol v poriadku. Od tohto zápasu sme už v celej jesennej časti nestratili ani bod, a z 10 zápasov sme získali maximálny počet 30 bodov. Stabilizovali sme herný prejav, na ktorom sme pracovali počas letnej prestávky a s týmto som v celku spokojný. Nevyvarovali sme sa ale aj menším herným výpadkom ako aj slabšej koncentrácii, hlavne v zápasoch, keď sme už vyhrávali vyšším skóre. Tiež som spokojný s efektivitou zakončenia, ale naše skóre mohlo byť lepšie, keby sme premenili len tie 100 % šance. V obrannej fáze sme fungovali vyrovnane, keď sme inkasovali 8 gólov z 11 zápasoch a z toho 4 v prvom prehratom, avšak 7 zápasov sme odohrali bez inkasovaného gólu, k čomu prispeli aj brankári Daniel Ostrihoň a Dominik Gonda. Po 11 zápasoch sme skončili na 1. mieste s 30 bodmi a pozitívnym skóre 60:8. Strelecky sa najviac darilo Tomášovi Ostrihoňovi s 18 gólmi, Enriko Wertheim strelil 11 gólov, po 4 strelili Adam a Samuel Chabadovci, Dominik Murín a Patrik Valocka avšak aj ostatní hráči sa strelecky pričinili o celkový výsledok mužstva, bolo vidieť že pôsobili ako jeden tím a dopriali si gól jeden druhému po pekných kombináciách. Jesennú časť hodnotím s dobrým pocitom, bolí sme v zápasoch dominantní, vytvorili sme si svojou aktivitou mnoho šancí, z ktorých sme väčšie percento premenili. Vyzdvihnúť chcem celé mužstvo ako kolektív a bojovali ako jeden tím. Ciele do jarnej časti sú teda jasné: Udržať postavenie v tabuľke a herný prejav z jesene v celej jarnej časti, zlepšiť útočnú fázu hry s premieňaním šancí a hrať spoľahlivo v obrannej fáze hry. Do kádra pribudli nový hráči, svojimi výkonmi milo prekvapili a ktorých starší prijali. Vďaka za prevedené výkony patrí v prvom rade všetkým hráčom v mužstve, ktorí si to odmakali v zápasoch. Tiež poďakovanie patrí aj ostatným trénerom Zdenko Kamas, Michal Pančík, ktorí mužstvu odovzdávajú svoje skúsenosti počas tréningového procesu a každému, kto sa o to pričinil vrátane Peter Slovák, Miroslav Tužinsky, František Beňadik, rodičom čo pomáhajú s dopravou hlavne rodine Murínovej a aj ostatným rodičom. Sme len v polovici a čaká nás ešte náročná jarná časť. Prajem všetkým hráčom hlavne zdravie, pohodu v škole a v rodine, nech o tieto ciele na jar spoločne zabojujeme a splníme.

Muži

tréner Zdenko Kamas: Jesenná časť splnila očakávania. Mali sme ťažší rozbeh spôsobený krátkosťou času na prípravu, kvalitou úvodných súperov a náročný pohárový zápas s Podkoničanmi v strede týždňa. Postupne sa však výsledky dostavili a s nimi aj išlo nahor aj sebavedomie hráčov. Dlhodobo nie je možné, presviedčať hráčov o ich kvalite ak by sa im to nepodarilo podložiť výsledkami. Podarilo sa nám vybudovať v celku dobrú partiu ktorá to pomôže spolu ťahať ešte dlhšie obdobie. Som rád, že posledné slovo nepovedali ešte ani naši starší hráči a ťahajú svojimi výkonmi častokrát omnoho mladších spoluhráčov. Spolu ako tím dosiahli najlepšie umiestnenie za posledné obdobie. Sklamaním pre mňa je určite početnosť divákov na domácich zápasoch, kde si tento tím zaslúži určite viac. Verím, že sa budeme chcieť naďalej zlepšovať a spoločne dosiahnúť pre klub MFK Detva ešte lepšie výsledky. Tomu prispôsobíme snahu v príprave na jarnú časť. Ďakujem každému hráčovi za predvedené výkony,trénerom za pomoc, každému divákovi čo meral cestu na štadión a každému kto pomáha pri organizácii. Takisto vďaka patrí podporovateľom nášho klubu. Prajem pokojné prežitie vianočných sviatkov a verím ,že sa vidíme vo väčších počtoch na domácich zápasoch v jarnej časti.

Späť hore