Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Cez víkend sa našej mládeži prevažne darilo. Dorast potvrdil skvelé jarné výkony ďalším víťazstvom doma proti FK Jesenské, starší žiaci vyhrali hladko 5:0 proti FK Iskra Hnušťa, mladší žiaci tentokrát prehrali s rovnakým súperom doma 0:1. Muži po negatívnej sérii bodovali naplno a pripísali si prvú jarnú výhru proti VLM Pliešovce. Prípravné zápasy si zahrali aj naši najmenší proti FK Sitno Banská Štiavnica.

21.5.22 U15

MFK Detva – FK Iskra Hnúšťa 5:0 (2:0)

Góly: 19.Kučera, 34. 51. 60. Solin, 47. Ostrihoň

Zostava MFK: Sádovský – Sekereš (51.Chamula), Jedlička, Martinský (C), Frejer (36.Orolin), Ostrihoň (60.Zošiak), Konôpka (41.Figura), Drdoš, Chlebničan, Kučera (49.Hukel), Solin

tréner Odzgan: Po minulotýždňovej prehre sme si na domácom trávniku chceli napraviť chuť. Prvý polčas sa niesol v tempe veľmi slabom s čím som bol ako tréner absolútne nespokojný. Jediné čo bolo pozitívne, boli naše strelené góly v polčase. Cez polčas som chcel aby sa chlapci hlavne upokojili a dostali sa k hre, ktorú sa snažíme trénovať a využívať v zápasoch. Bolo vidieť zlepšenie ale aj tak to nebolo ono. Pridali sme ďalšie góly no hru potrebujeme hlavne zrýchliť. Beriem do úvahy všetko ale naozaj musíme hrať svoju hru a nie sa prispôsobovať súperovi. Výsledok veľmi teší hra však menej. Viem, že musia byť aj takéto zápasy a futbal je jednoducho taký. Popracujeme určite na zlepšení. Ďakujem chalanom za hru.

21.5.22 U13

MFK Detva – FK Iskra Hnúšťa 0:1 (0:0)

Zostava MFK: Adamec – Kučera, Klinec, Húšťava, Kamrla, Štork, Ľupták, Valev, Chamuti, S.Melich, Uhrin, Novák (C), T.Marcinek, Ľalík

21.5.22 U19

MFK Detva – FK Jesenské 2:0 (1:0)

Góly: 21.Murín, 74.A.Chabada

Zostava MFK: Gonda (C) –  T.Chabada, Kminiak, Suja, Dian (66.Androvič), Fašanga, Murín, Valocka, A.Chabada, Wertheim, S.Chabada –  T.Ostrihoň, Plch

tréner Košút: V ďalšom kole v domácom prostredí sme privítali rovesníkov z Jesenského a od začiatku zápasu až do konca sme boli vo všetkom na ihrisku lepší, mali sme loptu prevažne na svojich kopačkách, hrali a kombinovali sme veľkú časť zápasu na súperovej polovici ale zasa sme využili z množstva šancí len jednu. V prvom polčase dal kuriózny gól z polovice ihriska Dominik Murín. V druhom polčase sme potvrdili svoje víťazstvo gólom Adama Chabadu na 2:0. Škoda, že sme nemali viac kľudu a presnosti pri finálnych prihrávkach a hlavne v zakončení. Mali sme možno aj streleckú smolu, trafili sme brvno a tiež viac krát brankára hostí. Chcem vyzdvihnúť slušnú hru zo strany hostí ako aj z našej strany, kedy rozhodca mal minimum práce. Toto víťazstvo chcem venovať v mene celého mužstva dnešným oslávencom Adamovi a Samuelovi Chabadovcom a Tomášovi Ostrihoňovi, ktorí dovŕšili plnoletosť. S pokorou, a odhodlaním ideme do ďalšieho zápasu.

22.5.22 Muži

MFK Detva – VLM Pliešovce 2:0 (1:0)

Góly: 5.Pohorelec , 48. Rapčan (11m)

Zostava MFK: Lakota – J.Chabada, Jozef Sekereš (C), Piliar, Strelec,  Ďurica, Baran, Rapčan, Tužinský (69.Solin), Pohorelec), P.Kluka – Berkeš, Kamas

22.5.22 U8,U7

tréner Zdenko Kamas: Síce sme prehrali 13:17 no podstatnejšie je, že si všetci z chuti zahrali.

Góly za MFK strieľali: Martin Košút 4, Ján Sekereš 3, Šimon Fekiač 2, Jakub Hanes 2, Martin Vajs 1, Šimon Kmeť 1

Zostava: Martin Sivok, Šimon Rapčan, Michaela Rapčanová, Matúš Chebeň, Miroslava Kamenská, Vitali Ravduhin, Adrián Petruš, Samuel Vanka, Karolína Turcovská. Brankári: Leo Lakota, Patrik Stupár

tréner Miroslav Tužinský : Prehrali sme 7:9,zahrali sme si s chuťou a to je v tejto kategórii najpodstatnejšie.

Zostava: Mirko Machava – Patrik Machava, Šimon Kučera, Janko Škopík, Dávid Ľalík – Maťko Minich, Filip Petráš, Branko Michálik, Luky Kukuliak