Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Naše áčko po výhre v Pliešovciach čakal doma líder tabuľky z Banskej Štiavnice. Hostia v lige ešte neprehrali a boli v zápase favoritom aj kvôli viacerím zvučným menám. Úvod zápasu nám nevyšiel, keď už v 14. minúte po góloch Hudáka a Urgelu bolo 0:2. Za tohoto stavu sa išlo aj do kabíny po prvom polčase. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, keď už po ôsmich minútach znížil po centri z priameho kopu hlavou kapitán Jozef Sekereš. V 69. minúte pridal svoju druhú asistenciu Martin Majchút, keď znovu centroval do šestnástky a na center si nabehol Mark Vilhan, ktorý hlavou vyrovnal.

IV.liga – 10. kolo

MFK Detva – FK Sitno Banská Štiavnica 2:2 (0:2)

Góly: 53. Sekereš, 69. Vilhan

Zostava: Lakota – J.Kluka (75.Berkeš), Ďurica, Jozef Sekereš (C), Chabada, Solin, Majchút (87.Figura), Pohorelec (59.Baran), P.Kluka (67.Piliar), Vilhan (83.Berkeš), Tužinský

tréner Michal Pančík: Zápas s lídrom súťaže sme začali veľmi dobre robili sme presne to čo sme si povedali, boli sme aktívny behali sme, napádali sme súpera ale po prvom inkasovanom góle sme prestali hrať ako keby sme sa zľakli čo super využil na strelenie druhého gólu a hral to čo potreboval držal loptu, bol nebezpečný hlavne zo štandardných situácii. Ku koncu prvého polčasu sme sa opäť nakopli bolo tam aj zopár striel ale nepadlo nám to tam. Do druhého polčasu sme išli s cieľom pobiť sa o výsledok, už sme nemali čo stratiť a som veľmi rád, že chlapci išli až na dno svojich síl a dokázali hlavne samým sebe, že sa oplatí šlapať a jazdiť po zadku lebo výsledkom tohto všetkého bolo vyrovnanie. Som rád, že do druhého polčasu dali všetko a chcem im za to poďakovať, že to nevzdali a znova sa presvedčili, že ten futbal vedia hrať proti hocikomu keď tam je to podstatne a to je to srdiečko a ochota bojovať až do konca ešte raz pochvala za včerajšok hlavne za druhý polčas.
asistent trénera Zdenko Kamas: Do inkasovaných gólov, ktoré padli po spleti chýb hráči plnili presne to, čo mohlo priniesť úspešný výsledok. Po góloch v našej sieti nasadenie opadlo. Sme radi a hráči si zaslúžia pochvalu za druhopolčasový výkon kde nezložili s lídrom zbrane a siahli na dvo svojich síl za čo im patrí vďaka aj pochvala.