Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Po domácej prehre s TJD Príbelce sme si mierne skomplikovali záchranné práce v štvrtej lige no stále sme mali osud v našich rukách. Potrebovali sme v Slovenských Ďarmotách tri body alebo zaváhanie Tisovca práve v Príbelciach. Chalani nenechali nič na náhodu a nespoliehali sa na prehru Tisovca, ale predviedli výborný výkon a po výsledku 0:4 doniesli potrebné tri body pre záchranu.

13.kolo 4.liga skupina JUH

FK Slovenské Ďarmoty – MFK Detva 0:4 (0:2)

Góly MFK: 2x Vilhan, Karásek, Baran

Zostava MFK: Lakota – J. Kluka, Sekereš, Solin – Baran, Ďurica, Švec, Majchút, Vilhan – Karásek, Tužinský

Náhradnici: D. Ostrihoň, P. Kluka, Kováč, Oláh, Pohorelec, Piliar, Kamas

Dvojgólový Mark Vilhan: Zápas bol pre nás veľmi dôležitý, ak sme sa chceli zachrániť museli sme vyhrať, keďže sme pokazili zápas proti Príbelciam. Povedali sme si, že do toho dáme všetko a ako tím budeme bojovať a navzájom si pomáhať, vysoko sme napádali a súpera k ničomu vyložene nepustili. Bol to tímový výkon a všetci si zaslúžia pochvalu.

Autor tretieho gólu Róbert Baran: Myslím si, že výhra bola zaslúžená a bojovali sme ako jeden tím, nechali sme na ihrisku všetko každí od začiatku až do konca. Najviac hviezdil Mark Vilhan, ktorý dal dva góly a na dva prihral. Ale všetci sme podali super výkon, klobúk dole páni a ďakujem. Teším sa na ďalšiu sezónu. Bojujeme ďalej.

Tréner Michal Pančík:  Obrovský klobúk dole pred chlapcami ako pristúpili k zápasu, bola radosť pozerať sa na nich, boli sme lepší od začiatku zápasu až do konca a mna teší fakt, že sme tento dôležitý zápas zvládli a udržali sme sa v 4 lige. Verím, že takýchto zápasov bude v novej sezóne čo najviac a že sa chlapci konečne naladia na víťaznú vlnu a budú robiť radosť fanúšikom a samozrejme aj sebe. Ešte raz veľká vďaka a pochvala za včerajší výkon.

Späť hore